Nové Město selhalo v koncovce

Náchodsko – Do sobotního programu krajských fotbalových soutěží dospělých se z regionálních mužstev zapojila pouze trojice týmů.

27.5.2013

NOVOMĚSTSKÝ brankář Šrámek tuto šanci Bílé Třemešné zmařil. Ta si ale nakonec z Nového Města tři body odvezla.Foto: Zdeněk Mudroch

Třebeš – Provodov 4:1 (0:1). Po úvodní opatrné hře se do první šance dostal v 9. min hostující Eimer, ale nastřelil pouze nohy domácího gólmana. Postupem času se Třebeš dostávala do mírného tlaku. Hrozila hlavně po standardních situacích, dvakrát dobře zasáhl gólman Swaczyna a ostatní šance skončily mimo tyče. Ke konci prvního poločasu se osmělili také Provodovští, do dobré šance se dostal opět Eimer, svou střelu ale namířil vedle.  Dvě minuty před poločasem po krásné akci Khuna s Pařízkem zakončoval ranou k tyči Bensch – 0:1.
Hned zkraje druhé půle však přišlo zaváhání provodovské obrany a domácí vyrovnali na 1:1. Za dalších pět minut se Provodovu zranil stoper Pfeifer a hosté museli přeskupit své šiky. Přesto se v 57. min. dostal do výborné šance Pařízek, jenže ze tří metrů překopl prázdnou branku. Opět tedy platilo fotbalové nedáš-dostaneš a za další minutu domácí z brejku otočili na 2:1. Hosté sice zbraně nesložili, dál hráli otevřený fotbal, jenže po dvou hrubých individuálních chybách dostali do otevřené obrany další dvě branky – 4:1.
Sestava Provodova: Swaczyna – Zelený (23. Výborný), Bek, Pfeifer (56. Čtvrtečka), Malý – Kuneš, Pařízek, Khun (70. Simon), Macek – Eimer, Bensch.

Nové Město nad Metují – Bílá Třemešná 0:1 (0:1). Utkání vedoucích mužstev soutěže slibovalo tuhý boj o první místo.
Začátek  zápasu patřil hostům, kteří  se rychlými útoky dostávali do slibných příležitostí. V 8. min. se jim aktivita vyplatila, když si na centr naběhl Jar. Kubelka a poslal hosty do vedení. Postupem času se hra vyrovnala a v 16. min. přišla první šance domácích, když po rohovém kopu a závaru vykopávali hosté míč z brankové čáry. Hosté odpověděli ve 20. min. rychlým útokem, ale nebezpečnou střelu z úhlu Šrámek zneškodnil. O dvě minuty později po špatné rozehrávce domácích ve středu hřiště už míč směřoval do prázdné branky, ale P. Zákravský stačil na brankové čáře jasný gól odvrátit. Od 25. min. převzali domácí iniciativu a rodily se i gólové šance. Nejprve útok domácích obrana Třemešné se štěstím odvrátila na roh a po půl hodině hry si na kolmou přihrávku Růžičky naběhl Joneš, ale šanci neproměnil. Ve 34. min. střelu Čopíka vyrazil Dobřichovský s dávkou štěstí na břevno a následnou dorážku Joneše vytěsnil na roh. Pět minut před přestávkou šanci Čopíka opět zmařil výborný brankář  Dobřichovský. Ve 44. min. dvě šance Nového Města po rohovém kopu obrana Třemešné se štěstím zastavila na brankové čáře. Ve 45. min. opět čaroval brankář hostí, který tečovanou střelu Valáška vyrazil na roh.
Ve druhé půli se domácí usadili na polovině hostí, ale k toužebnému gólu to nevedlo. V 56. min. se poprvé ve druhém poločase dostali hosté do útoku, jasnou gólovou šanci však svou váhavostí zazdili. Zbytek utkání se už odehrával prakticky jen na polovině hostů. Domácí se ale přes obrannou hráz jen těžko prosazovali. V závěru utkání po ojedinělém útoku měli ještě šanci hosté, ale také ji neproměnili.
Sestava N. Města: Šrámek – Darebník, Kálmán, P. Zákravský, Vávra – Mervart (58. Koza), Joneš, Valášek (67. Paďour, 76. Lelek), Srubjan – Růžička, Čopík.

Police nad Metují – Předměřice 1:2 (0:0). Souboj týmů namočených v sestupové bažině přinesl vyrovnané utkání, ve kterém ale padaly branky až po změně stran.
V první půli se tlačil do dobré šance domácí Plachta, jenže okoukal „Haukovu kličku", když si počkal na stopera a přes něj se pak chtěl prosadit, což se mu nepovedlo. A tak se první výrazně ke třem bodům přiblížili hosté, kteří se v 55. min. ujali po rohovém kopu vedení. To drželi až do minuty osmdesáté, ve které domácí Lorencem po dlouhém nákopu Řezníčka srovnal na 1:1. Za tohoto stavu byl proti Polici nařízen pokutový kop, který však Klásek exligistovi Šmardovi lapil. Bod však domácím přán nebyl. V 86. min. vyrobili na levé straně hrubou chybu, kterou potrestal hostující Bareš – 1:2.
Sestava Police n. M.: Klásek – Řezníček, Hejnyš, Lorenc, Sivak – Rieger, Tauc, Čermák, Bergman – Kollert, Plachta (54. Klapkovský). (mr, zm)

27.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.