Novoměstskému Paďourovi stačila na hattrick první půle

Náchodsko – Úvodními zápasy odstartovaly o víkendu krajské fotbalové soutěže dospělých.

10.8.2015

SOUBOJ dobrušského veterána Marcela Hájka (v tmavém) s novoměstským Dominikem Nejmanem.Foto: Zdeněk Mudroch

Náchod – Trutnov B 3:0 (1:0). Náchod vstoupil do utkání hodně nervózně a dlouho se nemohl dostat do provozní teploty. První náznak šance si domácí favorit vypracoval v 11. min., kdy Vrabcův rohový kop vrací do ohně před trutnovskou branku Rompotl, hosté ale míč odvracejí do bezpečí. O chvíli později zahrozili i Trutnovští, po centru Vyhnánka hlavičkuje z dobré pozice Doubic mimo náchodskou branku. Ve 24. min. dobře hrající Vrabec nachází svým centrem Jimmyho, jeho hlavičku brankář Švejdar vyráží jen před sebe a napodruhé už se náchodský hrotový útočník nemýlí – 1:0. Po půl hodině hry hosté prozkoušeli pozornost Baláže, střela z úhlu však náchodského gólmana nezaskočila. Těsně před přestávkou sehráli domácí zajímavý signál po rohovém kopu, zakončující Kábrt však jen sestřelil soupeřova hráče, od něhož se míč odrazil na další rohový kop. Po něm Rompotl míří těsně vedle trutnovské branky.

Ve druhé půli už hra domácích snesla přísnější měřítko. Hned ve 48. min. Rompotl míjí po přesném centru Malého úplně prázdnou branku Trutnova. O deset minut později si míč ke standardní situaci staví Vrabec, jeho přesný centr nachází hlavičkujícího Jimmyho, který dává svůj druhý gól v zápase, a ten následně slaví několika gymnastickými salty – 2:0. Náchod je rázem jako vyměněný, a jeho pohodu ukázala akce z 61. minuty. To Jimmy nachází za trutnovskou obranou Moravce, který přehazuje vybíhajícího brankáře hostí – 3:0. Ten vzápětí střídá kvůli zranění, které si přivodil po střetu ze závěru první půle. V 68. min. byl blízko čtvrté náchodské trefy Simon, když si ve vápně zasekl míč, jenže ho následně posílá těsně vedle branky. V samém závěru byl nejprve blízko hattricku Jimmy a po něm mohl ještě výsledek vylepšit znovu Simon, skóre se ale už nemění.

Dobruška – Nové Město nad Metují 1:4 (0:3). V první pětiminutovce obě mužstva spíše sondovala své možnosti, pak však převzalo iniciativu mužstvo hostí. Dařilo se mu zejména v rychlých útocích, které dělaly domácí obraně velké potíže. Snaha hostí se vyplatila už v 8. min., kdy si na ideální přihrávku za obranu naběhl Paďour a své sólo proměnil ve vedoucí gól Nového Města – 0:1. Domácí byli vývojem hry hodně zaskočeni a kupili velké množství chyb, které hosté dokázali využít. V 19. min. po přesně zahraném rohovém kopu Lelka dal Paďour hlavou druhý gól hostí – 0:2. Po této brance se domácí přece jen zvedli a dostali se více do hry. Hrozili zejména ze standardních situací, ale obrana Nového Města byla pozorná. Ve 35. min. však hosté udeřili znovu. Na přesný centr Junka od poloviny hřiště si naběhl Paďour a opět hlavou přidal třetí gól Nového Města – 0:3. V závěru poločasu už hosté kontrolovali hru, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:3.

Do druhého poločasu vstoupili domácí z cílem ještě něco s utkáním udělat a vytvořili si územní převahu. Jejich snaha však končila na nepřesném zakončení, a tak jediným výsledkem byla nastřelená tyč. Po hodině hry iniciativa domácích upadla a ke slovu přišli opět hosté. V 61. min. po trestném kopu Kudláčka svedl na vápně tvrdý souboj s obranou domácích Paďour, odražený míč se dostal k Sedláčkovi a ten pohotovou střelou z 20 metrů přidal další gól – 0:4. Po této brance tempo hry opadlo. Hosté se už nikam netlačili a snažili se spíše držet míč. Domácím se snaha nedala upřít, ale jejich útoky neměly potřebnou agresivitu. Až v 82. min. se přece jen branky dočkali. Po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště se k míči dostal Mikušík a vstřelil čestný gól domácích – 1:4. Závěr utkání si hosté v pohodě uhlídali a připsali si důležité vítězství.

Velké Poříčí – Náchod B 2:3 (1:1). V okresním derby dvou nováčků I. B třídy byli Náchodští od první minuty aktivnější, když se prosazovali pěknou kombinační hrou po zemi. V první dobré příležitosti se ocitl hostující Plšek, ale trefil jen boční síť domácí svatyně. V 19. min. po krásné kolmici T. Vejpravy se za obranu Poříčí dostává opět Plšek, který postupuje spolu s Vaněčkem sám na brankáře. Plšek nahrává Vaněčkovi před prázdnou branku a hosté z Náchoda jdou do vedení – 0:1. Poté se hra vyrovnala, hosté zbytečně vyklidili střed pole a Poříčí se dlouhými míči dostávalo čím dál častěji k ohrožení náchodské branky. Ve 37. min. se dostal po rohovém kopu k zakončení nepokrytý Stříbrný, který srovnává na poločasových 1:1. V těchto chvílích byli hosté nekoncentrovaní a po další hlavičce končí míč na tyči náchodské branky.

V začátku druhého poločasu bylo Poříčí aktivnější. V 51. min. se Hauschke dostal za náchodskou obranu, obcházel i gólmana Ruffera, ten ho srazil a z penalty Vít otáčí na 2:1. Po této brance se Náchod rychle oklepal, začal opět hrát svou hru po zemi, která na domácí platila. V 65. min. prochází domácí obranou Vlček, toho zastavuje nedovoleně gólman domácích a z penalty Poláček vyrovnává na 2:2. Náchodské tato branka nabudila a hned v 69. min. po centru z pravé strany otáčí na 2:3 hlavou kapitán Poláček. V dalších dobrých příležitostech se ocitli hostující T. Vejprava a Vaněček, ale neproměňují je. Ke konci utkání si Velké Poříčí standardními situacemi vytváří mírný tlak, v jediné vážnější šanci ale přestřeluje náchodskou branku.

Sestavy – Velké Poříčí: Lokvenc – Zelený, Flaška, Stříbrný, Novák – Lupínek (80. Jansa), Hauschke, Stodola, Kaněra (85. Gois) – Vít, Závada. Náchod: Ruffer – Poláček, J. Vejprava, Rorbach, Král – Vlček, T. Vejprava, Werner (46. Kadavý), Říha (76. Krombholz) – Vaněček, Plšek. (mr, zm)

VÝBORNÝ zápas odehrál náchodský záložník Ondřej Vrabec (ve výskoku), který své spoluhráče zásoboval přesnými centry.

10.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Folklorní festival v Červeném Kostelci
23

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.