VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okresní fotbal hlásí hned několik novinek

Náchod - Za necelé tři týdny startuje nový ročník fotbalového Okresního přeboru mužů. Jakou bude mít podobu, o tom se mluvilo na losovacím aktivu, který se konal v náchodském hotelu Hron.

23.7.2013
SDÍLEJ:

PO ROCE se do Okresního přeboru mužů vrací Sokol Stárkov, který postoupil z Okresní soutěže. Dalšími nováčky jsou mužstva Dolan, Velichovek, České Skalice a polické rezervy.Foto: Archiv OFS Náchod

„Nový soutěžní ročník 2013/14 přinese řadu změn do soutěží dospělých, a to jak v systému, tak v počtu účastníků," řekl hned v úvodu Petr Vítek, předseda Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Náchod (VV OFS Náchod).

Po úvodním přivítání všech zástupců oddílů se v krátkosti zhodnotil uplynulý ročník z pohledu jednotlivých odborných komisí. Své zhodnocení postupně přednesli za Disciplinární komisi její předseda Radek Kalaš, za Sportovně technickou komisi Zdeněk Řezníček, za Komisi rozhodčích Dušan Galba a za Komisi mládeže Petr Vítek.

Hronov a Machov míří do kraje

Poté došlo na vyhlášení vítězů soutěží a předání cen, které  nebyly předány na fotbalových trávnících po posledních zápasech uplynulé sezony. Postupujícím oddílům AFK Hronov a Jiskra Veba Machov bylo následně popřáno mnoho úspěchů v krajských soutěžích.

Následovala nejdůležitější část tohoto setkání, tedy jakýsi jízdní řád nového ročníku. Nejprve přišel na řadu Okresní přebor mužů, který se v nové sezoně bude hrát pouze v jedné skupině se šestnácti účastníky dvoukolově, takže z hlediska termínů bude soutěž velmi náročná. Oddíly si navíc nepřály hrát svá utkání v týdnu, což bude o to náročnější. „Snad bude počasí fotbalu přát více, než v jarní části soutěže," přeje si předseda OFS Náchod Petr Vítek.

Velký průvan ve stojatých vodách

Z Okresního přeboru postoupily do soutěží Krajského fotbalového svazu AFK Hronov a Jiskra Veba Machov. Naopak z těchto soutěží se do okresu vrací Jiskra Česká Skalice a Spartak Police nad Metují B. Ze soutěží OFS Hradec Králové se vracejí TJ Velichovky a TJ Dolany. Soutěž opustil už dříve oddíl TJ Rasošky – Josefov, který sestoupil do Okresní soutěže. Návrat do přeboru naopak slaví Sokol Stárkov. „Dá se říci, že to je velký průvan do stojatých vod Okresního přeboru. Snad nás čeká spousta zajímavých soubojů a zkvalitnění této soutěže," přeje si Petr Vítek.

Změnu v systému dozná také Okresní soutěž mužů. Počet účastníků je doplněn na osm, neboť se podařilo vzkřísit Sokol Křinice, jenž se po několika letech vrací do soutěží OFS Náchod. Také Okresní soutěž mužů se bude hrát dvoukolově a poté se soutěž rozdělí na dvě skupiny. „První čtyři budou hrát ve skupině O postup s bonifikací 3, 2, 1, 0 bod. Zbylé týmy si to rozdají O umístění se stejnou bonifikací," vysvětluje Vítek a dodává: „V podzimní části se odehraje deset kol, zbylá čtyři na jaře a poté dojde k rozdělení do skupin."

Mění se i výplata cestovného sudím

Novinkou v soutěžích dospělých je také změna ve vyplácení cestovného rozhodčím. „Ta by měla ušetřit výdaje oddílů především z okrajových částí našeho okresu," vysvětluje hlavní důvod tohoto kroku předseda OFS Náchod.

Ke konci losovacího aktivu byli všichni zástupci oddílů v krátkosti seznámeni ještě s další novinkou. Výkonný výbor OFS Náchod totiž pro příští ročník schválil směrnici o střídavém startu v rámci soutěží OFS Náchod. A aby nebylo novinek pro příští ročník málo, tak tou další je vstup nového partnera, který by se staral o zajištění pitného režimu na domácích hřištích.

V závěrečné diskusi se především řešil počet účastníků v Okresním přeboru od sezony 2014/15 a jeho snížení na čtrnáct. Vše ale teprve bude schvalovat VV OFS  na základě podnětů oddílů tak, aby se vše zpracovalo do nového Rozpisu soutěží. Oddíly na závěr obdržely kompletní podzimní rozlosování soutěží. Okresní přebor startuje  o víkendu 10. a 11. srpna a podzim zakončí o víkendu 16. a 17. listopadu, Okresní soutěž má úvodní kolo naplánované  na víkend 24. a 25. srpna a podzim uzavře 26. a 27. října.

(vo, mr)

Autor: Redakce

23.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení