Osmigólové výsledky se zalíbily

Náchodsko – Fotbalový Veba Okresní přebor mužů měl o víkendu na programu nekompletní 5. jarní kolo.

16.4.2013 1

ŠEST branek bylo k vidění v jediném víkendovém utkání skupiny O postup, v němž Hronov hrál s béčkem Broumova 3:3.Foto: Jiří Mach

SKUPINA O POSTUP

Hronov – Broumov B 3:3
Na těžkém terénu byl zápas od začátku plný nepřesností. V 18. min. se domácí ujali vedení po dorážce Bašty  – 1:0. Po půl hodině hry měli hosté vyloženou šanci, když šel sám útočník na Nyklíčka, ale gólovou příležitost neproměnil. V samém závěru první půle hosté udeřili rychlou kombinací a srovnali na 1:1. Druhá půle začala vyloučením domácího brankáře po vyběhnutí za vápno a střetu z útočníkem. Hosté početní převahu zužitkovali v 51. min. vedoucí brankou na 1:2. A o osm minut později už to bylo po brance ze skrumáže 1:3. Domácí poté přečkali několik šancí Broumova a v 85. min. snížili střelou Michala Franců – 2:3. Hosté se začali bát o výsledek a doplatili na to. V 90. min. vyrovnal na konečných 3:3 Danihel.
Fakta – branky: Bašta, Franců, Danihel – Petr Vít 2, Jindřich Kitler. Rozhodčí: Jan Vávra, Michal Vaníček, Martin Pálka. ŽK: 1:2. ČK: 1:0. Diváci: 65. Poločas: 1:1.
Zápasy Machov – Červený Kostelec B a Meziměstí – Velké Poříčí byly odloženy.

Mezilesí – Heřmánkovice 8:0
Utkání se hrálo na umělé trávě v Nové Městě nad Metují a prvních dvacet minut se obě mužstva oťukávala. Ve 20. min. ale domácí Jan Vítek jun. otevřel skóre zápasu a spustil gólovou lavinu. Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, které postupně nasázelo Heřmánkovicím osm branek a soupeře prakticky k ničemu nepustilo. Dvě branky a tři asistence zaznamenal v tomto utkání domácí levý bek Holý.
Fakta – branky: Milan Holý 2, Jan Vítek 2, Karel Šrůtek, Adam Škoda, David Švika, Radek Novák. Rozhodčí: Petr Šolc, Vlastislav Kiezler, Pavel Jirásek. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 3:0.

Teplice n. Met. – V. Jesenice 0:2
První půli zápasu hraném ve Velké Jesenici kontrolovali právě Velkojeseničtí, kteří  nepustili hosty k žádné vážnější akci. Až v závěru první půle jesenický Kozák přihrál před branku a Hadvich otevřel skóre utkání. Ve druhé půli Jesenice ještě více přidala na aktivitě a zatlačila Teplice na jejich polovinu. V 55 min. vnikl do teplické šestnáctky Krčil, ale pálil vedle. O deset minut později mířil Khol nad. Hosté mohli vyrovnat v samém závěru, ale Cabrnoch v jasné pozici nedal a z protiútoku Lášek pečetil vítězství Velké Jesenice.
Fakta – branky: Lukáš Hadvich, Tomáš Lášek. Rozhodčí: David Bárta, Pavel Lokvenc st., Jiří Prokeš. ŽK: 2:0. Diváci: 106. Poločas: 0:1.

Jaroměř B – Rasošky-Jos. 8:0
Hosté přijeli pouze v devíti lidech. V prvním poločase se ještě dokázali jaroměřským nájezdům bránit, ve druhém poločase ale Jaroměř zpřesnila přihrávky a rozhodla o výsledku. Od větší pohromy zachránil hosty brankář Resl, který kryl snad dalších deset až patnáct vyložených jaroměřských šancí.
Fakta – branky: Tomáš Vít 2, Lukáš Böhm 2, Ersin Ameti 2, Tomáš Holeček, Karel Kořen. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 1:1. Diváci: 20. Poločas: 2:0.

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Na Černé hoře byl nejrychleji Krunka

Nové Město nad Metují - Přesně 114 závodníků si nenechalo ujít 33. ročník Běhu Janské Lázně – Černá hora. Příjemné počasí je netrápilo, o ideální běžecké podmínky se však nejednalo.