Podzimním mistrem je zaslouženě Nové Město

Náchodsko - Fotbalový okresní přebor odehrál o víkendu poslední podzimní zápas, který byl zároveň předehrávkou úvodního jarního kola.

11.11.2008

Stárkovský Jiří Lád si bez větších problémů poradil v hlavičkovém souboji s provodovským Matoušem Skořepou. Podobně suverénně si vedl i Stárkov, který domácí Provodov porazil 3:0. Foto: Zdeněk Majer

Podzim jasně ovládli fotbalisté Nového Města, kteří potvrdili předsezónní ambice. Ve třinácti odehraných zápasech podlehli pouze Machovu, kterému to však v jarní předehrávce vrátili i s úroky.

N. Město – Machov 7:0
V posledním kole podzimní části se utkalo domácí MFK s druhým Machovem. Domácí měli svému soupeři odvádět jedinou porážku v soutěži a tak se čekal tuhý boj.
Začátek utkání byl z obou stran trochu opatrný, ale od desáté minuty ovládli hřiště domácí. Jejich tlak postupně narůstal a v 18. min. se po střele Pavla Zeleného ujali vedení 1:0. Ve 22. min. překvapil brankáře Machova nádhernou střelou Lelek a zvýšil na 2:0. Další branku přidal ve 26. min. Joneš, když obešel čtyři hráče a s přehledem sám zakončil – 3:0. Ve 30. min. přidal čtvrtý gól po hrubé chybě hostí ve středu hřiště Lelek. S chutí hrající domácí si vytvářeli další gólové šance, ale ty již branky nepřinesly. V samém závěru poločasu se do hry dostali i hosté, ale jejich snažení bylo spíše platonické.
Druhý poločas měl podobný scénář. Domácí útočili a v 52. min. po ideální přihrávce Valáška dal Koza do prázdné branky pátý gól. Po této brance domácí trochu ubrali plyn, ale ani to hostům nepomohlo a v 66. min. vstřelil Joneš šestou branku. V 73. min. se ještě do listiny střelců zapsal střídající Nožka – 7:0. Snaživé mužstvo Machova tentokrát na dobře hrající domácí nestačilo.
Fakta – branky: Vladimír Lelek 2, Adam Joneš 2, Pavel Zelený, Jiří Koza, Lukáš Nožka. Rozhodčí: Luděk Hanzl, Jan Vávra. ŽK: 1:1. Diváků: 25. Poločas: 4:0.

Velké poříčí – Mezilesí 4:3
V prvním poločase měli ze hry více hosté, kteří odcházeli do kabin se zaslouženým jednobrankovým náskokem.
Druhá půle přinesla pěknou fotbalovou přestřelku. Domácí hned po rozehrání druhé půle vyrovnali na 1:1. Jejich radost netrvala dlouho a soupeř opět udeřil, a to hned dvakrát. Když už to vypadalo, že si Mezilesí odveze všechny tři body, domácí zabrali a nejprve dvěma góly srovnali stav. Pět minut před koncem pak Velké Poříčí dokonalo obrat, když čtvrtou brankou strhlo vítězství na svou stranu.
Fakta – branky: Jaroslav Eichler, Martin Mucha, Zbyněk Šnajdr, Jakub Novák – Milan Vítek, David Švika, Pavel Škoda. Rozhodčí: Jan Gieci: ŽK: 0:0. Diváků: 65. Poločas: 0:1.

Police n. M. B – Č. Kostelec B 1:0
Hodně těžký terén se podepsal na nepřesném i nepohledném fotbalu. Hosté si během utkání vytvořili tři velmi dobré střelecké možnosti, nevyužili však ani jedinou. Navíc se jim během první půle zranil brankář a protože neměli nikoho na střídání, zápas dohrávali o deseti. Nerozhodný stav držel oslabený Červený Kostelec až do 85. minuty. To domácí zahrávali rohový kop, po kterém se radovali z jediné branky v utkání. Hosté z Červeného Kostelce nebudou mít příjemné vzpomínky na hlavního sudího, který domácím odpustil v nastaveném čase hraní rukou v pokutovém území.
Fakta – branka: Michal Entler. Rozhodčí: Martin Pálka, Pavel Lokvenc, Jiří Prokeš. ŽK: 1:0. ČK: 0:1. Diváků: 35. Poločas: 0:0.

V. Jesenice – Hejtmánkovice 2:0
Střetnutí dvou sousedů v tabulce začali lépe domácí, kteří se vyvarovali chyb v obraně z předešlých zápasů. Navíc už v 18. min. zadělal Jesenici na dobrý výsledek Ježek, který otevřel skóre utkání. Tento jednobrankový náskok pak domácí udrželi až do konce první půle.
Velkojesenický Ježek byl při chuti i ve druhém poločase, kdy orazítkoval břevno. Na konečných 2:0 ale nakonec upravil jeho spoluhráč Čermák.
Fakta – branky: Ježek, Čermák. Rozhodčí: Pavel Lokvenc, Jan Gieci. ŽK: 0:1. Diváků: 57. Poločas: 1:0.

Provodov – Stárkov 0:3
Utkání domácí začali dobře, ale Stárkov brzy soupeře přečetl a začal hrozit nebezpečnými brejky. Celý první poločas se hra odvíjela mezi oběma vápny bez výraznějších brankových šancí. V nastaveném čase pomezní rozhodčí pustil hraniční ofsajd a i po dobrém zákroku domácího brankáře Danihela autor brejku Vencl stanovil poločasové skóre na 0:1.
Kdo z domácích příznivců čekal ve druhé půli obrat, tak se zklamal. Hosté ovládli hru a dvěma slepenými góly upravili na ostudných 0:3. „Když s tím přes zimu nic neuděláme, patříme do pralesa,“ nechal se po utkání slyšet domácí trenér.
Lubomír Vik, předseda Provodova: „Upřímně jsem rád, že fotbal pro nás letos skončil. Podzim jsme si doslova vytrpěli. Mrzí mě, že jsme na rozdíl od rozhodčí Látrové, tento zápas nezvládli.“
Fakta – branky: Zdeněk Vencl, Ondřej Frinta, Adam Lád. Rozhodčí: Jitka Látrová, Petr Hummler, Pavel Jelen. ŽK: 0:1. Diváků: 30. Poločas: 0:1.

Božanov – Martínkovice 0:2
Souboj dvou posledních týmů tabulky začali lépe hosté, kteří v prvním poločase diktovali tempo hry. Zaslouženě se také dostali do vedení, se kterým také odcházeli po první části do kabin.
Druhá půle však patřila zcela jasně domácím, kteří svírali svého soupeře na jeho polovině, jenže branky se domácí příznivci nedočkali. Střeleckou nemohoucnost a trápení Božanova tak ukončily Martínkovice v nastaveném čase, kdy upravily na konečných 0:2. Do jarní části tak vstoupí z posledního místa Božanov.

Fakta – branky: nehlášeno. Rozhodčí: Jakub Svoboda, Tomáš Rompotl, Jakub Vítek. ŽK: 0:0. Diváků: 50. Poločas: 0:1. (tk, pv)

11.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.