Polici vítězství nespasilo, Jaroměř se raduje z postupu

Náchodsko – Fotbalové krajské soutěže dospělých napsaly o víkendu svou poslední kapitolu.

19.6.2012

Hráči Police nad Metují (v bílém). Foto: Jiří Mach

Police nad Metují – Týniště 3:2 (1:1). Hosté od úvodní minuty produkovali pestrou, kombinační hru, za kterou byli prvně odměněni už v 18. minutě – 0:1. Domácím se však ještě do poločasu podařilo Klapkovským vyrovnat na 1:1.
Hosté šli ještě jednou v utkání do vedení, to když se deset minut po změně stran prosadil Vydarený. Trefy domácích Šnábla v 69. a Kollerta v 88. minutě však otočily kormidlo na domácí stranu.
Sestava Police nad Metují: Kučera – Pášma, Kudláček, Kollert, Pavlů (46. Švábl) – Pataki, Šnábl (83. Hečko), Seidlman, Skalický (66. Ansorge) – Hauk, Klapkovský.

Broumov – Česká Skalice 0:2 (0:0). Domácí nastoupili s pěti mladšími dorostenci, na jejich hře to ale nebylo znát. Už v 6. min. to z trestného kopu zkoušel domácí Růžička, skalický gólman byl připraven. V 18. min. zahrozili i hosté, pokus obstřelit broumovského gólmana vyšel, bohužel pro hosty šla střela těsně vedle. V největší šanci první půle pálí Českoskaličtí těsně před odchodem do kabin do tyče.
V úvodu druhé půle přečetl domácí brankář úmysl hostů a lob zneškodnil. V 58. min. dostal domácí Balcar pěkný míč do běhu, jeho lob ale skončil nad břevnem. V 66. min. vidí hostující Tolda druhou žlutou kartu a jde předčasně do sprch. O chvíli později pálí v dobré pozici domácí Růžička jen do gólmana. V 73. min. zahrávali Českoskaličtí trestný kop a Diviš přes zeď otevřel skóre – 0:1. Vzápětí utekl domácí obraně Valeš, jehož pokus šel jen do boční sítě. Hostující Diviš byl při střelecké chuti, a tak to v 83. min. zkusil z dálky a jeho projektil zapadl přesně pod břevno – 0:2.
Sestavy – Broumov: Drahorád – Háze, Semerák, Beran, Růžička – Němeček (70. Čihák), Wilke (70. Šimon), Schubert (46. Prokeš), Kotyza (70. Mucha) – Gajdoš, Balcar. Česká Skalice: Frinta – Zelený, Goll, Tolda, Novák – Suchánek (85. Kubánek), Židík, Diviš, Voráček, Chmelík (57. Vít) – Železov (60. Valeš).
Další výsledky 30. kola: Slavia HK – Olympia HK 2:3, Jičín – Kratonohy 3:0, Lhota p. Lib. – L. Bělohrad 5:0, Nový Bydžov B – Dobruška 2:0, Rychnov n. Kn. – Dvůr Králové B 2:10, Nový HK – Libčany 0:0.

Hořice – Jaroměř 1:4 (0:2). Jaroměř měla slibnou šanci hned na začátku utkání. Po Holubově pasu zacentroval zprava Škoda, Böhm střílel, ale domácí obránce jeho střelu zblokoval. V 16. min. vybojoval Škoda míč, narazil si s Holubem a byl ve vápně faulován. Sám se postavil k penaltě a dal – 0:1. Po půlhodině hry po Michálkově ideální přihrávce za obranu vypálil zprava Škoda a jeho přesná střela skončila v síti u tyče domácí branky – 0:2.
Do druhé půle nastoupili domácí s větším nasazením a získali v poli mírnější převahu. Jenže v 58. min. šel proti otevřené obraně domácích Škoda, dobře si připravil míč a trefil přesně – 0:3. V 70. min. vypálil z 25 metrů Horák a jeho krásná střela skončila v šibenici hořické branky – 0:4. V 85. min. chytil Klofanda domácím samostatný nájezd. Vzápětí prošel jaroměřskou obranou Nálevka a střelou ze šestnáctky zaznamenal čestný úspěch domácích – 1:4.
Sestava Jaroměře: Klofanda – Rejchrt (77. Hofman), Hrobský, Svoboda, Horák – Kučera (73. Ruprich), Brožek, Michálek, Böhm – Škoda, Holub (79. Jirka).

Červený Kostelec – Doudleby nad Orlicí 8:0 (5:0). Domácí rozhodli o svém vítězství pěti góly už v první půli. Po změně stran domácí výsledek dalšími třemi góly zvýraznili.
Sestava Červeného Kostelce: Macek (46. Balcar) – Bárta, Škoda, Havlíček (40. Čáp), Hypius – Kovačík (87. Scholz), O. Vít (55. Trudič), Vlček, D. Hlava – L. Hlava, Janko.
Další výsledky 30. kola: Kostelec n. O. – Předměřice 8:1, Chlumec n. C. – Roudnice 3:1, Třebechovice – Černilov 3:1, Ohnišov – Kunčice 4:1, Vrchlabí – Přepychy 6:0.

Hráči Červeného Kostelce (v pruhovaném).

Výsledky 30. kola: Vysoká n. L. – N. Město 1:1, Hlušice – Babí 4:0, Malšovice – Provodov 5:1, Deštné – Černíkovice 3:2, Opočno – Č. Meziříčí 4:0, Častolovice – Loko HK 2:3.

19.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.