FOTBAL: Pronásledovatelé Provodova šanci nevyužili

Náchodsko – Fotbalový okresní přebor měl o víkendu na programu své další mistrovské kolo.

4.5.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

SKUPINA O POSTUP

Jaroměř B – Machov 2:2
Machov začal útočněji, hrozil nebezpečnými brejky a po jednom z nich šel už v 10. min. do vedení. Do poločasu Jaroměř tlačila, ale nedokázala si vytvořit vyloženou šanci. Po změně stran domácí přidali na důrazu a v 71. min. se dočkali vyrovnání. Jenže Machov šel ještě jednou do vedení, a to osm minut před koncem. Zasloužený bod pak domácím zajistil v poslední minutě zápasu T. Vít.
Fakta – branky: Ivan Tokar, Tomáš Vít – Vladimír Čech, Karel Šolín. Rozhodčí: Jakub Svoboda, Filip Svoboda. ŽK: 1:1. Diváků: 25. Poločas: 1:1.

Hronov – Provodov 4:3
Podle papírových předpokladů mělo jít o jasnou záležitost, v první půli se také podle nich vše odvíjelo a do kabin si hosté s sebou nesli jednogólové vedení. Ve druhé části ale domácí přidali po všech stránkách, divokou přestřelku nakonec zvládli lépe a hostům připravili první jarní porážku.
Fakta – branky: Martin Puraš 2, Valášek, Zdeněk Vencl – Fric, Mityska, Jan Beneš. Rozhodčí: Jitka Látrová, Lukáš Nožka. ŽK: Diváků: 40. Poločas: 1:2.

V. Poříčí A – Hejtmánkovice 3:0
Domácí hráli bez šesti hráčů základu, přesto šli už v 9. min. do vedení, když Prokop přešel přes dva protihráče a neomylně skóroval – 1:0. Hosté pak převzali iniciativu, ale domácí tlak ustáli a vsadili na brejky. To se jim ve druhé půli vyplatilo. V 65. min. dával po spolupráci Hány a Divíška na 2:0 Neuschl. V nastaveném čase pak po krásné akci celého útoku prošel do vápna Novák, byl faulován a sám následně proměnil i nařízený pokutový kop.
Fakta – branky: Novák, Prokop, Martin Neuschl. Rozhodčí: Petr Jansa, Pavel Fišer, Jiří Novák. ŽK: 3:6. Diváků: 124. Poločas: 1:0.

Stárkov – Police n. M. B 2:1
V prvním poločase byla Police jasně fotbalovější, jenže ve 35. min. je domácí zchladili, když přímo z rohu dali vedoucí branku. Hned v úvodu druhé půle Poličtí srovnali. Rozhodnutí přišlo po hodině hry, když nová stárkovská posila vstřelila vítěznou branku.
Fakta – branky: Jiří Kaněra, Tomáš Hromádko – Petr Kiezler. Rozhodčí: Jan Gieci, Miroslav Halama. ŽK: 1:1. Diváků: 45. Poločas: 1:0.
Dohrávka 1. kola: Machov – Hejtmánkovice 3:2 (2:1). Jiří Kubeček, Michal Šváb, Vladimír Čech – Vlastimil Čihák, Tomáš Gago.

SKUPINA O UDRŽENÍ

Božanov – Teplice n. M. 3:2
Domácí začali výborně a už v 10. min. se ujali vedení. Do čtyřicáté minuty pak Božanov doslova zazdil šest vyložených šancí, za což na sklonku první půle pykal. Tepličtí totiž dvěma góly do šatny výsledek otočili. Deset minut po změně stran domácí srovnali, pak orazítkovali tyč i břevno a čtvrt hodiny před koncem se dočkali zasloužené vítězné branky na 3:2.
Fakta – branky: Sidor, Martin Felkel, Daniel Hypšman – Tomáš Otta, Filip Bitnar. Rozhodčí: Jiří Novák, Jitka Látrová, Jiří Prokeš. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Poločas: 1:2.

Meziměstí – Č. Kostelec B 1:2
Hosté začali na půdě favorita lépe a do kabin šli s jednogólovým náskokem. Protože po změně stran se na každé straně prosadil jeden střelec, hosté si vezou z Meziměstí cenné vítězství.
Fakta – branky: Petr Gajdoš – Hála, Ryba. Rozhodčí: Jiří Prokeš, Lukáš Tryzna. ŽK: 2:3. Diváků: 80. Poločas: 0:1.

Martínkovice – N. Město B 2:1
Vše podstatné se v Martínkovicích událo už v prvním poločase, který také určil konečný výsledek.
Fakta – branky: Josef Kivák, Petr Brožek – Padyasek. Rozhodčí: Josef Panny. ŽK: 1:1. Diváků: 35. Poločas: 2:1.

Velká Jesenice – Mezilesí 1:1
V utkání hraném na Mezilesí byli od začátku aktivnější v sobotu hostující fotbalisté, kteří se také po čtvrt hodině hry ujali vedení – 0:1. Potom Mezilesí nevyužilo další šance, za což bylo po půl hodině hry potrestáno vyrovnávacím gólem. Opatrná druhá půle už branku nepřinesla.

Fakta – branky: Pavel Ježek – Jaroslav Drašnar. Rozhodčí: Jan Gieci. ŽK: 1:0. Diváků: 60. Poločas: 1:1.

4.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.