Provodov si užil oslavy záchranářské, náchodská rezerva zase ty postupové

Náchodsko – Sobotní program krajských fotbalových soutěží mužů přinesl penaltové derby v Novém Městě nad Metují i nesehrané utkání v Náchodě.

30.5.2016

NOVOMĚSTSKÝ Pavel Sedláček uniká v sobotním derby červenokosteleckému Davidu Hálovi.Foto: Zdeněk Mudroch

Nové Město nad Metují – Červený Kostelec 1:1 (0:0), na penalty 2:0. Domácí, kteří potřebovali nutně bodovat, měli sice územní převahu, ale do gólových šancí se až na tutovou šanci L. Zákravského a slibnou pozici Sedláčka nedostávali. Jejich akce postrádaly klid před zakončením. Hosté se snažili hlavně o rychlé protiútoky, ale také jejich akce postrádaly kvalitní zakončení.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, ale hosté se po jednom rychlém útoku dostali v 51. min. do vedení – 0:1. Domácí na to reagovali zvýšeným tlakem, útočili, ale jejich polo-šance k úspěchu nevedly. Červenokostelečtí naopak využívali otevřené novoměstské obrany a vytvořili si několik gólových šancí, které však výborně chytající Krunčík zmařil. V samotném závěru utkání se z hranice vápna krásně trefil střídající Kudláček a poslal zápas do penaltového rozstřelu.

V něm se blýskl domácí brankář Krunčík, který chytil čtyři pokutové kopy a domácí si tak připsali veledůležité dva body.

Chlumec nad Cidlinou – Provodov 1:3 (0:1). Nejlepším výkonem jara si fotbalisté Provodova zajistili definitivní záchranu v krajském přeboru.

Hosté vykročili za záchranářskou jistotou sebevědomě. Po čtvrt hodině hry napřáhl z dvaceti metrů Bogusz a jeho dělovku zastavuje až tyč domácí branky. Hra se však okamžitě přelila na druhou stranu, kde centrovaný míč nešťastně trefuje ruku provodovského L. Nejmana a Chlumec dostává výhodu pokutového kopu. Ten ale domácí hráč posílá nad branku. Trest může přijít o chvíli později na druhé straně, kdy Dvořáček přihrává do vyložené šance Rojšlovi, ten ale v zakončení zklamal. Deset minut před přestávkou si Dvořáček vybírá k zakončení Khuna, a ten otírá svou gólovou trefu o tyč – 0:1.

Do druhé půle jde Provodov s cílem brzkého navýšení skóre, jenže přichází pravý opak. Po pěkné akci ze strany srovnává na 1:1 Kučera. O chvíli později si však Provodov bere na pár vteřin vedení zpátky. Krásnou spolupráci Khuna, Rojšla a Dvořáčka zakončuje gólem Khun, jenže sudí k údivu všech mává ofsajd. O pět minut později však už nemůže nic namítat ani on. Po rohu O. Nejmana upravuje hlavou na 1:2 Dvořáček. V 81. min. pak výborně hrající Dvořáček předkládá míč do další šance Rojšlovi, a ten se tentokrát už nemýlí – 1:3.

Vysoká nad Labem – Broumov 3:2 (1:1). Ve Vysoké se hrálo utkání na oboustranně vysoké úrovni.

Do utkání vstoupili lépe domácí, jejich vyloženou šanci z 8. min. však výborně likviduje broumovský brankář Drahorád. Broumovský gólman poprvé inkasuje ve 22. min., kdy se nešťastně srazil z domácím hráčem Schubert, Vysoká rázem svého soupeře přečíslila a jde do vedení 1:0. Po půl hodině hry se opět vyznamenal Drahorád, který kryje brejk domácích. O chvíli později přenáší hru zprava doleva T. Mucha, míč se snesl k volnému M. Gagovi, jehož střela ale míří vedle domácí branky. Vyrovnání se Broumov dočkal v poslední minutě první půle. Dlouhý centr O. Gaga nachází T. Muchu, ten přiťukává M. Gagovi a je to 1:1.

Do vedení se hosté dostávají v 68. min., kdy M. Gago přiťukává na velkém vápně míč T. Muchovi, jenž obstřeluje protihráče a míč zapadá přesně k tyči – 1:2. Čtvrt hodiny před koncem však domácí nákop podcenil broumovský gólman a Vysoká snadno srovnává na 2:2. Další klíčový moment zápasu přichází v 80. min., kdy hostující M. Gago vystihl domácí malou domů, mimo vápno je sražen vybíhajícím brankářem, jenž si však vysloužil jen žlutou kartu. Kalich hořkosti si Broumov vypíjí v 86. min., kdy po ofsajdem zavánějící situaci utíkají domácí broumovské obraně a upravují na konečných 3:2.

Doudleby nad Orlicí – Náchod B 2:6 (2:4). V souboji vedoucích celků vyšel začátek o něco lépe domácím, kteří zahrozili dvěma šancemi. V 8. min. je však umravnila kolmice Vlčka, která našla Vaněčka, a ten střelou k levé tyči posílá hosty do vedení 1:0. O pět minut později přiťukává Vlček míč volnému Plškovi, jehož dělovku zastavuje až síť – 0:2. Nejhezčí akce utkání přichází ve 20. min., kdy se opět přihlásil o slovo „národní umělec" Vlček. Ten doslova vymotal tři protihráče, předložil míč Vaněčkovi a ten upravuje na 0:3. Hosté poté zvolnili a těsně před poločasem přichází jejich kolaps, během něhož se domácí dvěma slepenými góly vracejí do zápasu – 2:3. Jenže Náchod měl Vlčka. Ještě před odchodem do kabin prochází celým hřištěm a před prázdnou branku přihrává Soumarovi 2:4.

Ve druhé půli si hosté hru kontrolují a po hodině hry Poláčkem odskakují na rozdíl tří branek – 2:5. Gólový účet utkání uzavírá, a náchodský postup do I. A třídy stvrzuje, v 81. min. Chládek.
Sestava Náchoda B: Ruffer – J. Vejprava, Poláček, Král, Rorbach (62. Klečák) – Vlček (46. Schärfer), T. Vejprava, Bareš (46. Chládek), Soumar (62. Berger) – Vaněček, Plšek.

Ohnišov – Police nad Metují 4:1 (3:0). Police prospala v Ohnišově první poločas, což nakonec rozhodlo. Už po půl hodině hry vedli domácí po trefách Kuchty a Macka 2:0, navíc těsně před odchodem do kabin přidal Kyral třetí gól Ohnišova. Jiskru naděje vykřesal pro hosty čtvrt hodiny před koncem Čermák, jenže poslední slovo měl domácí Macek, jenž v 87. min. uzavírá na 4:1.
Sestava Police nad Metují: Vlček (46. Kučera) – Řezníček, Šnábl, Čermák, Bergmann – Jandík (54. Sivak), Valtera (71. Hlávka), Kollert, Klapkovský – Semerák (73. Reimann), Hejnyš (79. Švorčík). (zm, mr)

30.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.