Na to v krajském přeboru doplatil Červený Kostelec, který měl hrát v Lázních Bělohrad, svou jarní premiéru si neodbyla v I. B třídě ani jaroměřská rezerva, jež měla hrát v Lípě nad Orlicí.

Krajský přebor

Jaroměř – Provodov 1:2

První ze dvou nedělních okresních derby nabídlo na těžkém terénu především boj. Prvních dvacet minut patřilo hostujícím fotbalistům, kteří kontrolovali hru a ve 12. minutě se také zaslouženě ujali vedení. Standardní situaci L. Hlavy gólově zúročil D. Hlava – 0:1. S přibývajícím časem domácí fotbalisté přidali na obrátkách, žádné vyložené šance ale už do konce první půle k vidění nebyly.

Domácí fotbalisté pokračovali ve druhé půli ve zlepšeném výkonu a v 68. minutě dostali výhodu pokutového kopu, ten však neproměnili. Vyrovnávací branky se ale Jaroměř přece jen dočkala. O deset minut později využil nedorozumění provodovské defenzivy střídající Vondrouš – 1:1. Provodov však svou záchranu myslí vážně. V 82. minutě se postavil k volnému přímému kopu Nejman, jeho technickou střelu domácí brankář Ondráček vyrazil jen ke Khunovi a ten doklepl míč za jeho záda – 1:2. Nervózní závěr pak už žádnou branku nepřinesl.

Broumov – N. Město n. Met. 2:1

V Broumově, kde se střetly dva týmy bojující o záchranu, se servírovalo bojovné utkání. V něm vyšel lépe začátek domácím, když už v 6. minutě usměrnil centr do novoměstské sítě Michálek – 1:0. V 10. minutě utekl po pravé straně domácí M. Gago, jehož střela ale našla jen připraveného novoměstského brankáře Šebestu. Zbytek první půle se odehrával převážně mezi oběma vápny. Až ve 42. minutě domácí zaútočili středem hřiště, Svobodovu střelu z dálky vyrazil novoměstský brankář jen před sebe, jenže dobíhající Hanzlík branku trestuhodně přestřelil.

Druhý poločas byl obdobou půle první. Hned zkraje druhé půle hostům zatrnulo. To domácí Wilke vystřelil z dálky a neposedný míč si hostující brankář málem srazil do své sítě. V 50. minutě utekl po pravé straně domácí Hečko, centr před branku hosté vyrazili jen k Novákovi, jehož dělovku novoměstský brankář vyrazil na roh. V 62. minutě zahrával z pětadvaceti metrů domácí Hečko trestný kop a jeho střela prošla skrz zeď až do sítě – 2:0. O pět minut později se však Nové Město vrátilo do hry, když se mu povedl rychlý protiútok. Přečíslení broumovské obrany vyřešil efektně i efektivně obloučkem Klikar – 2:1. Pět minut před koncem pak zachránil Broumovu vítězství skvělým zákrokem na brankové čáře gólman Drahorád.

I. A třída

Náchod B – Černilov 1:0

Hosté od úvodu hráli se zajištěnou obranou, která toho domácím moc nedovolila. Ve 3. minutě Náchod odvrátil roh hostů, Hanel vysunul Chládka, který zatáhl balón a pěknou uličkou hledal Plška, před ním však zachránil brankář. Po čtvrt hodině hry po rohu Hanela hlavičkoval Jimmy těsně vedle branky hostů. Ve 23. minutě se domácí ujali vedení, když centr do vápna odvrátila obrana pouze k Jimmymu a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. O chvíli později se ocitl útočník hostů úplně sám na vápně Náchoda, jeho střelu ale obětavě zablokoval J. Vejprava. Po půl hodině hry se blýskl domácí brankář Ruffer, když vykopl těžkou střelu.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně. V 66. minutě pronikl Bareš před branku Černilova, ale i tuto akci hosté ubránili. V 70. minutě vyrobil hrubku hostující brankář, ale Jimmyho střelu obránci zblokovali. V 79. minutě vybojoval Bareš míč, posunul jej na Hanela, jehož střelu vyrazil gólman před Jimmyho, ale ten přestřelil branku. V 82. minutě měli hosté šanci na vyrovnání, ale Náchod opět podržel brankář Ruffer.

Sestava Náchoda B: Ruffer – Rorbach, J. Vejprava, Král, Schärfer – Chládek (46. Omovie), T. Vejprava, Hanel – Soumar (62. Bareš), Plšek, Jimmy.

I. B třída

Vamberk – Velké Poříčí 0:4

Velké Poříčí mělo v první půli spoustu šancí, jenže je zahazovalo. V 16. a ve 26. minutě měl vyložené šance Pařízek, kdy šel sám na brankáře, jenže ho ani v jednom případě nepřekonal. Po půl hodině hry pálil po přihrávce Lupínka Hubka, brankář ale jeho pokus vyrazil na roh. Jediný gól první půle tak padl až těsně před přestávkou. Ve 44. minutě vystřelil Kuneš, míč ve vzduchu zaplaval, domácí brankář jej vyrazil jen před sebe, kde už číhal Dobýval – 0:1.

Velké Poříčí nesundalo nohu z plynu ani po změně stran, jenže se opět dlouho trápilo v koncovce. V 62. minutě šel sám na vambereckou branku Hurdálek, chtěl ještě udělal kličku brankáři, ten však jeho úmysl přečetl. Lehkovážné poříčské zahazování šancí mohli domácí potrestat v 69. minutě, kdy po ojedinělé akci utekli po pravé straně, přišel centr do vápna, kde však míč v ložené pozici domácí hráč netrefil. V poslední čtvrt hodině však hosté odpor Vamberka definitivně zlomili. V 75. minutě putoval míč po krásné akci od Pařízka k Hurdálkovi a zakončujícímu Dobývalovi, jenž zvyšoval na 0:2. V 81. minutě pak po akci Pařízka zkompletoval hattrick na podzim dlouhodobě zraněný kanonýr Dobýval – 0:3. Na konečných 0:4 upravil v 87. minutě po samostatné akci Hubka.

Sestava Velkého Poříčí: Vacho – Zelený, Hauschke, Novák, O. Lokvenc – Lupínek, Hubka, Kuneš, Hurdálek – Dobýval, Pařízek.

Albrechtice – Police nad Metují 1:3

Utkání se hrálo na dobře připraveném hřišti, ale za stálého deště. Favorit z Police se snažil o kombinaci, jenže ta mu vázla. Bezbrankový stav zlomil favorit až v závěru první půle. Ve 38. minutě otevřel skóre utkání hostující Semerák – 0:1.

Po změně stran si poličtí fotbalisté hlídali výsledek, měli hru pod kontrolou, jenže domácí z ojedinělého protiútoku v 61. minutě srovnali na 1:1. Poté se domácí zatáhli a Poličtí hledali recept na zatažené domácí fotbalisty. Ten našli až v 89. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil T. Mucha – 1:2. V úplném závěru hráli domácí vabank a T. Mucha je v nastaveném čase potrestal brankou na 1:3.

Sestava Police nad Metují: Bouška – Kudláček, Kollert, Šnábl, Vik – Sivak (73. Švorčík), Bergman, Jandík, Klapkovský – T. Mucha, Semerák.