První vítězství Mezilesí v nové sezóně režíroval čtyřgólový Lukáš Nožka

Náchodsko – Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů odehrál o víkendu další mistrovské kolo. V něm si připsala první bodovou ztrátu červenokostelecká rezerva, která hodně nečekaně prohrála s béčkem Velkého Poříčí.

15.9.2015

ČESKOSKALICKÝ kanonýr Jan Valeš (u míče) se sice v sobotu na Mezilesí trefil, svým gólem však už jen mírnil porážku svého týmu.Foto: Zdeněk Majer

Premiérového vítězství se naopak dočkali fotbalisté Mezilesí, kteří na svém hřišti přehráli Českou Skalici. Na vítězné vlně se stále unášejí týmy Hejtmánkovic a Jaroměře B, oba i po pátém odehraném kole stále drží stoprocentní bilanci.

Velké Poříčí B – Červený Kostelec B 2:1
Nečekané klopýtnutí připravili dosud suverénní rezervě Červeného Kostelce hráči poříčského béčka. Hosté sice byli po celé utkání živější, jenže do vyložených šancí je pozorní domácí nepouštěli. Poločas i díky tomu skončil bez branek. Na první trefu se tak před výbornou diváckou návštěvou čekalo až do 60. min., kdy se prosadil hostující Svoboda. Z vedení se však Kostelec radoval jen devět minut, to totiž sudí ukázal v kosteleckém vápně na penaltový puntík a Gois z penalty srovnává na 1:1. Rozhodnutí přišlo deset minut před koncem, kdy vstřelil rozdílovou branku domácí Hloušek – 2:1. Hosté se sice snažili aspoň o vyrovnání, pozorná obrana Poříčí je ale k němu nepustila.
Fakta – branky: 69. Jakub Gois z pen., 81. Ladislav Hloušek – 60. Jakub Svoboda. Rozhodčí: Jakub Franěk. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Machov – Teplice nad Metují 2:1
V prvním poločase se hrál spíše nezáživný fotbal. Brankáři obou týmů se nudili, hra se totiž odehrávala hlavně mezi šestnáctkami. O první vzruch se postarali hosté až ve 31. min., ovšem s vydatným přispěním domácích. Centrovaný míč si totiž J. Kubeček srazil do vlastní sítě – 0:1. V závěru se ještě parádním zákrokem blýskl machovský brankář Purtig, a to bylo vše, co bylo v první půli k vidění. Do té druhé vstoupili Machovští s odhodláním výsledek otočit. Svůj cíl začali plnit v 51. minutě. Po přistrčení L. Kubečka si odpustek koupil jmenovec J. Kubeček a napravil tak svůj nešťastný okamžik z první půle – 1:1. Jelikož střelců bylo v tomto utkání málo, musel rozhodnout opět gól vlastní. J. Kubeček vysílal kolmici na Hurdálka, ale hostující Brandejs špičkou kopačky poslal míč za teplického brankáře – 2:1. Za pár minut mohl přidat pojistku Scholz, ale svoje sólo ke kýženému efektu nedotáhl. Stejně skončila i nebezpečná hlavička Středy. Hosté zahrozili až deset minut před koncem, ale Purtig svým včasným vyběhnutím na hranici sebeobětování šanci zneškodnil. Obrovská šance domácích přišla ještě v 87. min., to Scholz zatáhl míč po pravé straně, předložil na malé vápno úplně volnému Kratochvílovi, který se však zřejmě nechtěl objevit na střelecké listině, a tak ještě vybídl ke skórování L. Kubečka. Jeho střelu už ale hosté stačili zblokovat. Nepříliš pohledné utkání tak skončilo těsnou výhrou domácích.
Fakta – branky: 32. vlastní, 61. Jiří Kubeček – 51. vlastní. Rozhodčí: Pavel Lokvenc. Diváci: 30. Poločas: 0:1.

Mezilesí – Česká Skalice 5:2
Domácí chtěli v tomto utkání zvítězit, a tak na soupeře vlétli a rezultovala z toho v 11. min. penalta po faulu na pronikajícího Šviku. K exekuci se postavil Nožka a nemýlil se – 1:0. Z tohoto vedení se hráči Mezilesí neradovali dlouho. V 16. min. našel Polomský Mertlíka, a ten se se skákajícím míčem popasoval náramně a nedal Škodovi v domácí brance šanci ani zvednout ruce – 1:1. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou se spoustou nepřesností v kombinaci na obou stranách. Po jedné hezčí kombinační akci se míč dostal na kopačky Nožkovi, ten si pohrál s hostujícími obránci a levačkou zakončil k tyči – 2:1. Pět minut před přestávkou hostující obrana zahrála špatně ofsajd systém, míč se dostal k Nožkovi, a ten prošel sám až do hostující svatyně – 3:1. Po přestávce uklidnil domácí svým gólem střídající Maixner, který odrazil před sebe přihrávku adresovanou jinému hráči, protáhl se mezi dvěma obránci a v pádu stačil poslat míč do hostující branky – 4:1. Poté se obě strany předvedly v zahazování brankových příležitostí, zejména co nedal hostující kapitán Polomský, jej bude ještě dlouho strašit ve snech. Definitivu tří bodů dal domácím v 75. min. Nožka, když dopravil počtvrté míč do sítě a zakončil tak své galapředstavení. Hosté ještě stihli do konce, pro ně krutý výsledek, upravit Valešem v 87. min., ale to už nemohlo ubrat na radosti domácích z prvního plného bodového zisku.
Fakta – branky: 11., 32., 40., 75. Lukáš Nožka, 50. Lukáš Maixner – 16. Jiří Mertlík, 87. Jan Valeš. Rozhodčí: Martin Škoda. Diváci: 85. Poločas: 3:1.

Hejtmánkovice – Broumov B 4:1
Broumov přijel do Hejtmánkovic s mladým mančaftem, který zezadu dirigoval zkušený Růžička. „Hosté hráli dobře, snažili se, ale do žádné vyloženější šance jsme je nepustili, snad vyjma toho jediného gólu, který jsme jim ale připravili sami na zlatém podnose. Z mého pohledu to je zasloužené vítězství Hejtmánkovic, fungovalo nám to směrem dozadu, dopředu jsme sice ještě několik šancí neproměnili, ale to by zase bylo pro Broumov příliš kruté. Myslím si, že výsledek odpovídá dění na hřišti," říkal k utkání domácí hrající trenér Miroslav Harasevič.
Fakta – branky: 23. a 84. Miroslav Harasevič, 65. Lukáš Lorenc, 79. Václav Harasevič – 59. Hassan Moustafa Hamada. Rozhodčí: Michal Vaníček. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Velichovky – Velká Jesenice 3:3
Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří využili chybné rozehry domácího hráče a lacino se dostali do vedení. V 11. min. po vzájemném konfliktu domácího Jelínka s hostujícím Čermákem skončil zápas pouze pro domácího hráče. Paradoxně v oslabení byli domácím lepším týmem a tlačili se za vyrovnáním. To přišlo ve 40. min., kdy pěknou kombinační akci zakončil D. Šubrt. Jenže hned po rozehře podnikli hosté rychlou akci a znovu vedli – 1:2. Za další minutu se vyrovnal počet hráčů na hřišti, když se nechal zbytečně vyloučit hostující Macek. Do druhé půle vstoupili lépe domácí a brzy vyrovnal Karel – 2:2. Jenže poté začali opět hrozit hosté, ale v době jejich největší šance podnikli domácí rychlý výpad a Karel poslal poprvé domácí do vedení – 3:2. Konečnou podobu dal výsledku hostující Čermák v 85. min. po brejkové situaci – 3:3.
Fakta – branky: 40. Daniel Šubrt, 48. a 70. Martin Karel – 2. a 85. Jan Čermák, 41. Libor Macek. Rozhodčí: Michal Vaníček – Michal Tomášů, Lukáš Tůma. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

Babí – Dolany 3:1
Lépe vstoupili do utkání hostující fotbalisté, kteří se ve 25. min. ujímají vedení. To jim však vydrželo jen deset minut, ve 34. min. vyrovnává na poločasových 1:1 domácí Hátaš. Nerozhodným stavem pohnul pak v 67. min. domácí hrající trenér Petr Liška a definitivu dal na vítězství Babí v 87. min. Tomáš Fiedler.
Fakta – branky: 34. David Hátaš, 67. Petr Liška, 87. Tomáš Fiedler – 25. Tomáš Náhlík. Rozhodčí: Martin Škoda – Ján Gieci, Pavel Jirásek. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Jaroměř B – Meziměstí 4:2
Už od první minuty domácí favorit zatlačili soupeře před jeho vápno, jenže po dvou chybách v obraně (10. a 45. min.) hosté v poločase vedou rozdílem dvou branek – 0:2. Do druhé půle domácí trenér prostřídal sestavu, přeskupil řady a po dvaceti vteřinách přišel kontaktní gól Jana Beneše – 1:2. Obraz hry se neměnil, domácí bušili do zformované defenzivy Meziměstí a trpělivě čekali na šance. A ty postupně přicházely. Na 2:2 vyrovnává necelých deset minut po změně stran Vladeka, konečnou podobu dal výsledku Roman Munzar, který dvěma góly v rozmezí čtyř minut uzavírá na konečných 4:2.
Fakta – branky: 46. Jan Beneš, 53. Vojtěch Vladeka, 71. a 75. Roman Munzar – 10. Dušan Koňarík, 45. Lukáš Hanák. Rozhodčí: Martin Pálka – Pavel Lokvenc, Lukáš Vlk. Diváci: 50. Poločas: 0:2. (mr, vo)

1. Hejtmánkovice 5 5 0 0 24:8 15
2. Jaroměř B 5 5 0 0 23:11 15
3. Č. Kostelec B 5 4 0 1 23:7 12
4. Machov 5 2 2 1 10:11 8
5. Velká Jesenice 5 2 1 2 8:7 7
6. Babí 5 2 1 2 12:11 7
7. Meziměstí 5 2 0 3 13:17 6
8. Broumov B 5 2 0 3 12:17 6