Skalice rozhodla derby třemi góly ve druhé půli

Náchodsko – Všechna regionální mužstva v krajských mistrovských soutěžích dospělých se zapojila až do nedělního programu 18. září.

21.9.2011

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Mudroch

Česká Skalice – Police nad Metují 4:2 (1:2). Začátek utkání domácí zaspali a po zaváhání obrany inkasovali již v deváté minutě – 0:1. Hráči domácí Jiskry se osmělili vystřelit až v 16. minutě a o minutu později po závaru dokonce nastřelili tyč. Ve 37. min. Skaličtí rychle rozehráli trestný kop a bylo z toho nastřelené břevno. Aktivita domácích byla odměněna ve 41. min., když se odražený míč dostal ke Šmídovi a ten srovnal – 1:1. Bohužel pro domácí po dalším zaváhání a šťastném odrazu šli ve 45. min. hosté opět do vedení – 1:2.

Druhý poločas se odehrával za vydatného deště a to svědčilo více domácím. V 53. min. ještě pálil Punar těsně vedle polické branky, ale v 55. min. už bylo srovnáno, když si na rohový kop naběhl Kožený a trefil se z voleje k tyči – 2:2. Domácím se poté podařilo jít do vedení, Kuneš perfektně vysunul Železova a ten přesně zakončil k bližší tyči – 3:2. Poté Skaličtí trochu ubrali plyn a dovolili dostat se do hry i soupeři, ale přišel čtvrtý gól. Individuální akci zakončil technickou ranou Kuneš – 4:2.

Sestavy – Č. Skalice: Čejchan – Franců (67. Valeš), Kožený, Goll, Punar – Zítko, Židík, Kuneš, Suchánek (88. Novák) – Železov, Šmíd. Police n. M.: Dvořáček – Hauschke, Čermák, Kollert, Řezníček – Šimon, Hauk, Kudláček, Seidlman (84. Tauc) – Klapkovský, Valtera (70. Pataki).

Broumov – Lhota p. Lib. 0:3 (0:1). Broumovu utkání vůbec nevyšlo. Už v 11. min. dostal hostující Mráz pěkný centr do běhu a po proměněném sólu otevřel účet utkání – 0:1. V dalších minutách dvakrát utekl hostující obraně Kotyza, poprvé však pálil vedle, podruhé jen do brankáře.
Druhý poločas opět začali lépe hosté, když Libřický ve 47. min. upravoval na 0:2. V 71. min. předvedl efektní i efektivní zákrok domácí Bohuška. Utkání mohl zdramatizovat čtvrt hodiny před koncem Semerák, ale mířil jen do brankáře. Poslední slovo si tedy vzali hosté, kteří pět minut před koncem uzavřeli z dorážky na konečných 0:3.

Sestava Broumova: Bohuška – Harasevič, Pohl (57. Michálek), Mucha, Schubert – Štejnar (24. Panny), Otta, Hušek – Kotyza (57. Čihák), Hanzlík (46. Růžička), Semerák.

Další výsledky: Slavia HK – Dobruška 2:1, Kratonohy – L. Bělohrad 5:1, Dvůr Král. B – Týniště 2:0, Libčany – Olympia HK 3:2, Nový HK – Nový Bydžov B 2:2, Rychnov – Jičín 2:2.

Jaroměř – Doudleby nad Orlicí 5:1 (2:1). Ve 3. min. prošel zleva obranou Doudleb Škoda a jeho pokus olízl břevno. Hosté poprvé ohrozili branku ve 26. min. a hned šli do vedení. Přímý kop ze 30 metrů poslal Scholze Schejbalovi do šibenice – 0:1. Ve 31. min. obcházel Škoda ve vápně Mazuru a ten zahrál rukou. Sám Škoda penaltu proměnil – 1:1. Ve 35. min. poslal Kašajík do křídla Škodu, ten z jedné přihrál před branku a nabíhající Horák se z blízka trefil pod břevno – 2:1.

Po změně stran v 54. min. poslal Kučera centr do gólové pozice Ruprichovi, ten ale hlavičkoval vedle. V 55. min. se po Michálkově přihrávce prosadil v souboji tělo na tělo Škoda, šel sám na brankáře a podél něj skóroval – 3:1. V 66. min. vyslal Bolechovský střelu ze 30 metrů a trefil břevno domácí branky. V 71. min. založil útok středem Michálek, vysunul Škodu a ten přehodil brankáře – 4:1. V 75. min. brankář Doudleb jen vyrazil přímý kop a Michálek doklepl do branky – 5:1.

Sestava Jaroměře: Schejbal – Hrobský, Hořínek, Huňák, Rosuschan – Kučera (75. Vít), Kašajík, Michálek, Ruprich – Škoda (83. Emlar), Horák (66. Böhm).

Vrchlabí – Červený Kostelec 1:1 (1:1). Favorizovaní hosté se ve vyrovnané první půli dostali do vedení v 10. min., kdy z pozice pravého beka vystřelil Škoda a míč se od tyče odrazil do brány – 0:1. O deset minut později se ale začínalo znovu, domácí rozpoutali před kosteleckou brankou peklo, nastřelili dvě tyče, třetí dorážka ale už směřovala do prázdné branky – 1:1.
Po změně stran se hrálo pouze na jednu branku, a to tu domácí. Hosté promarnili tři vyložené šance a i kvůli tomu vezou z Vrchlabí pouze bod za remízu 1:1.

Sestava Č. Kostelce: Macek – Bárta, Liška, Havlíček, Gross – Kovačík (90. Barták), Škoda, Vlček, Hypius (46. Hála, 83. Koval), Hlava – Šolc (60. Trudič).

Další výsledky: Kostelec n. Orl. – Černilov 2:2, Kunčice – Roudnice 3:2, Ohnišov – Třebechovice 4:2, Přepychy – Předměřice 3:0, Hořice – Chlumec n. C. 0:1.

Probluz – Nové Město nad Metují 2:6 (1:1). Do utkání vstoupili lépe hosté. V 6. min. unikl po pravé straně Koza, jeho zpětná přihrávka však nenašla adresáta. Po dalších novoměstských neproměněných šancích se ve 25. min. po rohovém kopu opřel do míče Darebník a dal vedoucí gól Nového Města – 0:1. Ve 34. min. podnikli domácí ojedinělý útok a z jediné střely na branku v celém poločase dal M. Brixí vyrovnávací gól. Závěr poločasu již žádný gól nepřinesl, ale ve 43. min. byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Kalhous.

Vstup do druhého poločasu se povedl domácím, kteří ve 49. min. po rohovém kopu dali vedoucí gól. Hosté se po tomto gólu ještě více tlačili do útoku a po několika neproměněných šancích se v 64. min. po centru Valáška a lehké teči domácí obrany dočkali vyrovnání. V 66. min. unikl domácí obraně Koza, byl však stažen za dres a následovala druhá červená karta pro domácí. Hra se pak odehrávala výhradně na polovině Probluze. V 75. min. Lelek z deseti metrů prostřelil obranný val domácích a vrátil vedení na stranu hostů – 2:3. V 82. min. neudržel brankář Brambora trestný kop Zeleného a Bauerfeind hlavou upravil na 2:4. V 84. min. ideální pas Lelka s přehledem proměnil v pátý gól T. Zákravský. Tečku za utkáním udělal Lelek, který proměnil přihrávku Bauerfeinda na konečných 2:6.

Sestava N. Města: Maur – Joneš, P. Zákravský, Kálmán, Zelený – Valášek, T. Zákravský, Lelek, Darebník (75. Macek) – Koza, Starý (18. Bauerfeind).
Černíkovice – Provodov 2:1 (1:0). V začátku utkání Provodovští zaskočili domácí tým aktivní hrou, ta se ale bohužel odehrávala pouze po šestnáctku. Po půl hodině hry přišlo nedorozumění provodovské defenzivy a domácí se tečovanou střelou ujali vedení 1:0. V aktivní hře pokračovali Provodovští ve zbytku první i v začátku druhé půle, kdy na hřiště přišel trenér Samko a hru oživil. Provodovští se stále častěji dostávali na dostřel a domácí začali spoléhat na brejky. Po jednom z nich přišel faul v provodovském vápně, domácí kopali penaltu, kterou ale Voborník vyrazil. O dvě minuty později dostali hosté příležitost zahrávat trestný kop a Dudek nádhernou střelou srovnal na 1:1. Hosté prahli po třech bodech, jenže chybovali při vhazování na půlce, domácí se dostali do vyložené šance, kterou proměnili – 2:1. Poslední čtvrt hodinu dohrával Provodov bez vyloučeného Výborného, přesto měl ještě šance na srovnání, branku ale už nedal.

Sestava Provodova: Voborník – Zelený, Dudek (80. Zítko), Bek, Nejman – Tylš, Výborný, Fišer, Müller – Fric (55. Samko), Pařízek.
Babí – České Meziříčí 1:2 (1:1). Domácí byli odhodláni zvítězit, ale hrubá chyba Hátaše, který v 15. min. „našel“ v domácím pokutovém území volného hráče hostů, jenž nezaváhal, znamenala snadné vedení pro Meziříčí. Hra se poté přesunula do středu hřiště bez vzruchu před brankami. Ve 40. min. zahrával Václav Balek volný přímý kop a vymetl pavučinku – 1:1.

Druhý poločas byl věrnou kopií prvého. Když už byla obě mužstva smířena s remízou, trefil v 89. min. hostující hráč odražený míč halfvolejem tak dobře a šťastně, že Jan Balek v brance neměl nárok – 1:2. Utkání, které mělo skončit smírně, tak vyhráli hosté.

Sestava Babí: J. Balek – Schrotter, Hátaš, Ducháč, Novotný – Svoboda, Perger (58. Umlauf), V. Balek, Fidler – Martinec, Voborník.

Další výsledky: Malšovice – Loko HK 3:0, Deštné – Vysoká nad Labem 2:6, Hlušice – Častolovice 0:1, Borohrádek – Opočno 2:1. (vv, mr, zm)

Ilustrační fotografie.

Hasiči zachraňovali kočičku, která po břečťanu vylezla až pod střechu hospody a bála se slézt dolů.
6

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.