Skalice vyhrála v Kunčicích tenisovým skóre

Náchodsko – Do víkendových bojů v krajských fotbalových soutěžích dospělých se v sobotním programu zapojila většina regionálních týmů. Broumov sehrál své utkání v netradičním čase po nedělním obědě.

9.5.2011

Ilustrační fotoFoto: Roman Šebánek

Nový HK – Police nad Metují 1:0 (1:0).
Na Novém Hradci bylo k vidění utkání nevalné úrovně, které nepřineslo ani moc šancí. Domácí si v první půli vypracovali jedinou příležitost a tu také ve 24. min. po chybě polických středních obránců proměnili. Ve zbytku zápasu se už prakticky na hřišti nic nedělo, hosté ve snaze o vyrovnání otevírali hru a domácí se do ní pokoušeli o několik rychlých brejků, ale už bez gólového efektu.

Broumov – Lhota pod Libčany 1:2 (0:0).
Začátek zápasu přinesl více bojovný fotbal, který se odehrával převážně uprostřed hřiště, ani jedno z mužstev si dlouho nevypracovalo žádnou příležitost. Do té první se ve 34. min. dostali hosté, kdy promarnili výhodu pokutového kopu. Druhý poločas začal lépe pro domácí, když Růžička z trestného kopu ze čtyřiceti metrů nastřelil břevno. O chvíli později vystrašil gólmana Lhoty Jaromír Schubert, jeho hlavičku ale hostující gólman zkrotil. Udeřilo tak na druhé straně. V 56. min. utekl hostující Klouda, obešel i gólmana a dal na 0:1. V 67. min. však bylo srovnáno, když Hanzlík tvrdou střelou z velkého vápna srovnal na 1:1. Misky vah na stranu Lhoty převážil v 78. min. hlavičkující Král, který upravil na konečných 1:2.

Kunčice – Česká Skalice 4:6 (3:4).
Neuvěřitelné utkání sehráli Českoskaličtí na půdě zachraňujících se Kunčic. Gólově úrodné utkání započal vedoucí brankou už v 7. min. Diviš, na sklonku úvodní desetiminutovky zvyšoval hostující Pejchal už na 2:0 pro Skalici. Kunčice sice ještě v úvodní čtvrt hodině snížily, jenže Tolda, a o chvíli později opět Diviš zvyšovali po pětadvaceti minutách už na 4:1 pro hosty. Domácí stihli ještě před poločasem snížit na 4:2. O nový náboj zápasu se postaral domácí Koliáš, který v 50. min. svou druhou brankou v utkání snížil na 4:3. Skalici to však ani v nejmenším nerozhodilo a dvougólový náskok jí v 61. min. vrátil Železov. Kunčice se ještě jednou v utkání dostaly na distanc jediné branky, to když v 85. min. dávaly na 4:5. Poslední slovo měl ale Diviš, který svou třetí brankou v utkání upravil na konečných 4:6.

Roudnice – Červený Kostelec 2:3 (1:1).
V prvním poločase byl v Roudnici k vidění vyrovnaný fotbal, v němž na obou stranách padl jeden gól. Ten první vstřelili po půl hodině hry hosté, domácí odpověď však přišla za dalších pět minut. Zajímavé věci se teprve začaly dít až ve druhé půli. V 65. min. byl domácím po druhé žluté kartě vyloučen jeden hráč a Roudnice hrála v deseti. Přesto se ujala po kostelecké hrubce vedení. Trenér Havlíček přeskupil řady svého týmu a sklízel ovoce. O chvíli později totiž Kostelec Bártou vyrovnal na 2:2. Několik minut poté dostal další domácí hráč druhou žlutou kartu a Roudnice dohrávala v devíti. Kostelec se dlouho nemohl s touto situací poprat, až v 85. min. strhl po rohovém kopu vítězství na stranu hostí L. Hlava.

Sestava Č. Kostelce: Baláž – Vejman, Bárta, Liška, Janko – Kovačík, L. Hlava, Kulda (46. Vlček), D. Hlava (65. Hála) – Martínek (89. Hypius), Nývlt (78. Hanuš).

Slavia Hradec Králové – Jaroměř 2:3 (1:2).
V začátku utkání měli sice více ze hry domácí, ale do vedení šla Jaroměř. Ve 3. min. rozjel útok Michálek, přihrál do křídla Škodovi a ten poslal míč před branku Slavie. Svatoš využil zaváhání obránců a brankáře a poslal míč z 12 metrů do šibenice – 0:1. Ve 20. min. fauloval před vápnem Hrobský a Lán po přihrávce trefil růžek Schejbalovy branky – 1:1. Ve 36. min. vypálil z vápna Kašajík a brankář Votruba jeho bombu k tyči jen s obtížemi vyrazil. Ve 40. min. pronikl po Kašajíkově přihrávce do vápna Huňák a Krempa ho zezadu fauloval. Kašajík penaltu bezpečně proměnil – 1:2

Po změně stran ve 48. minutě se Kašajík prokličkoval k brance domácích, připravil si střeleckou pozici, ale z 12 metrů střílel těsně vedle. Po hodině hry kopal zprava roh Huňák, míč poskakoval v malém vápně domácích a Svatoš zblízka trefil brankáře Votrubu. Domácí se snažili útočit, ale naráželi na zformovanou obranu Jaroměře. Ta využívala odkryté obrany Slavie k nebezpečným brejkům. Ke konci utkání domácí vystupňovali tlak. V 84. min. ale zatáhl míč k vápnu Kašajík, přihrál do gólové pozice Škodovi a ten obstřelil přesnou střelou Votrubu a zvýšil vedení Jaroměře – 1:3. V 87. min. ještě nastřelil Škoda z 25 metrů břevno. V 90. min. fauloval ve vápně Svoboda pronikajícího Lána a Krempa z penalty snížil na konečných 2:3.
Sestava Jaroměře: Schejbal – Hrobský, Svoboda, Hořínek, Huňák – Fišer, Kašajík, Michálek, Krejsa – Svatoš, Škoda (88. Böhm).

Nové Město nad Metují – České Meziříčí 2:0 (2:0).
Od samého úvodu utkání byli domácí aktivnější, kombinační hrou a dobrým pohybem si vytvořili značnou převahu. Tu zužitkovali hned v 9. min., když si na dlouhý pas T. Zákravského naběhl Pavel Zelený, přetlačil dva obránce hostů a Paďour dopravil míč do sítě – 1:0. Další možnost ke skórování měli domácí ve 12. min., ale střelu Lelka brankář Frynta kryl. Tlak domácích narůstal a ve 14. min. pronikl po levé straně Mich. Lichter, jeho přesný centr našel volného Růžičku a ten hlavou zvýšil na 2:0. Po dvaceti minutách aktivita domácích skončila a taktovku přebrali hosté. Ve 24. min. skvělým zákrokem zlikvidoval Maur tutovku hostí. Další nebezpečnou situaci před novoměstskou brankou zmařil hostům ve Michal Lichter. Těsně před pauzou se po ideální přihrávce Lelka dostal za obranu hostí Paďour, ale neproměnil.

Druhý poločas měl zcela opačný průběh. Hosté od počátku dostali domácí tým pod tlak a prakticky je nepouštěli do útočné fáze. V 55. min. se po neodmávaném ofsajdu dostali do gólové šance, ale zahodili ji. V 65. min. po hrubé chybě v rozehrávce domácí obrany přišla další tutovka hostí, ale i tu zahodili. V dalším průběhu se hráči Českého Meziříčí sice velice snažili o zkorigování výsledku, výsledkem však bylo jen velké množství centrovaných míčů. V závěru utkání se domácí přeci jen „zmátořili“ a dovedli zápas do vítězného konce.

Sestava N. Města: Maur – Mar. Lichter, Kálmán, P. Zákravský, Mich. Lichter – Mervart (85. Kárník), Růžička, T. Zákravský, Pavel Zelený (78. Kulhavý) – Paďour, Lelek.

Lokomotiva HK – Provodov 5:1 (1:0).
Hosté z Provodova měli výborný vstup do utkání, během prvních patnácti minut si vypracovali tři vyložené šance, dvakrát Bek a jednou Dřízal však bezbrankovým skóre nepohnuli. Poté se hra vyrovnala. Ve 22. min. zahrával Provodov standardní situaci, na půlce soupeře však propadl a domácí do otevřené obrany z jediné vážnější šance v prvním poločase vstřelili vedoucí gól. Začátek druhé půli hosté nezachytili a domácí góly v 55. a v 60. min. utkání prakticky rozhodli. Jiskru naděje vykřesal v 65. min. Fric, jenže Provodov pak otevřel hru a toho Lokomotiva dokázala ještě dvakrát využít.
Sestava Provodova: Bohuška – Výborný, Čtvrtečka, Malý (75. Tylš), Bek (60. Zítko) – Dřízal, Pařízek, Fric, Beneš – Samko, Bensch. (mr, mich)

9.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Dorost si prožil poločas hrůzy

Ilustrační fotografie.

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Česká Skalice - Na zdejší poměry velmi raritní výjezd absolvovali v pondělí odpoledne českoskaličtí dobrovolní hasiči. Záchrana z výšky se totiž v České Skalici nekoná příliš často.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.