Česká Skalice se vznáší na vítězné vlně

Náchodsko - Na jarní vítězné vlně pokračují v krajském přeboru fotbalisté České Skalice. Trápení Červeného Kostelce snad naopak nemá mezí, tentokrát pouze remizoval doma s Libání. Tři body doma vyválčil Broumov, který se snad konečně chytil. Pět branek si ze Lhoty pod Libčany veze náchodská rezerva.

14.4.2008

EFEKTNÍ, LEC NEEFEKTIVNÍ. Zakončení červenokosteleckého Aleše Korce v utkání s Libání nepostrádalo umělecký dojem, ten sportovní však ano. Z této akce domácí gól nedali.Foto: Zdeněk Majer

Kostelec nad Orlicí - Česká Skalice 1:4 (0:1).

K dalšímu utkání zajížděli českoskaličtí do sestupem ohroženého Kostelce nad Orlicí s touhou prodloužit jarní vítěznou sérii a již v 17. min. se za hranicí šestnáctky odhodlal ke střele Sedláček a vymetl šibenici domácí branky. Poté se utkání odehrávalo převážně ve středu pole s mírnou převahou hostujícího týmu. Domácí hrozili pouze z rychlých protiútoků, které převážně vedl nejagilnější hráč domácích Bendig. Do druhého poločasu nastoupil kanonýr Valeš o ve 47. min. ideálně uvolnil Voráčka, kterému brankář jeho střelu bravurně zneškodnil. V 61. min. došlo k nedorozumění v obraně domácích a Srkal z 25 m loboval brankáře ,kterého na brankové čáře zastoupil domácí obránce. V 64. min. si brankář Jakl nadvakrát poradil se střelou domácího útočníka. V 70. min. napřáhl ze 30 m domácí Bendig a dokonale překvapil hostujícího brankáře Jakla, který na jeho střelu vůbec nereagoval a bylo rázem srovnáno. V 76. min. se uvnitř pokutového území ideálně uvolnil Valeš a nedal domácímu brankáři šanci. V 84. min. se do další střelecké příležitosti dostal Sedláček, ale z úhlu branku netrefil. V 87. min. se po křídelní akci dostal míč k Voráčkovi, který zvýšil na 3:1 pro hosty. O minutu později ideálně vysunul Rydlo Valeše a pro něho nebyl problém zvýšit na konečných 4:1 pro českoskalické.

Červený Kostelec - Libáň 1:1 (1:1).

Hosté přijeli evidentně do Červeného Kostelce pro bod a tomu podřídili svou taktiku. Celou první půlhodinu se na hřišti téměř nic nedělo, hosté zahrávali pouze míče co nejdál od své branky a často polehávali po trávníku. Domácím zřejmě tato taktika vyhovovala, neboť se přizpůsobili tomuto tempu a tak po vydatném dešti aspoň zašlapávali vylézající žížaly. První vážnější situace se po půlhodině hry narodila před domácím brankářem Kasabovem, ale Mutzer střílel pouze do jeho náruče. Ve 31. min. měl Kejzlar stoprocentní gólovou šanci, ale z pěti kroků nastřelil pouze Hamplovy nohy v brance Libáně. Ve 38. min. pak si nešťastně hostující Pavlousek srazil Kociánův centr do vlastní sítě a domácí šli do vedení. Z toho se však radovali pouhé tři minuty, když Vejrek vyrobil hrubku ve vápně a Šimek trestal na 1:1. Po poločasovém průvanu v kabině přišlo na hřiště jiné mužstvo Červeného Kostelce, ale od 50. min. začal festival zahozených šancí. Hosté se jen úporně bránili, postupně však Kocián, Liška, Kejzlar, Kulda a Škoda ve vyložených šancích selhali, nejvíce pak v 87. min. Liška, který z hranice pokutového kopu přestřelil Hamplovu branku, čímž zakončil nemohoucnost domácích. Hosté z Libáně si pak již výsledek pohlídali.

Broumov - Nová Paka 1:0 (0:0).

V Broumově se od začátku hrál hodně opatrný fotbal bez šancí na obou stranách. První a zároveň poslední šancí první půle byl trestný kop Haraseviče, jenž ve 24. min. skončil vedle hostující branky. Druhý poločas začal opět opatrně, v 55. min. se však domácímu Čihákovi povedlo sólo, když prošel celou hostující obranou a střelou o tyč otevřel skóre utkání – 1:0. V jediné vážnější situaci pálil hostující Kuchta v 76. min. z trestného kopu vedle. Nová Paka se v poslední desetiminutovce snažila o vyrovnání, ale domácí jí k tomu nedali žádnou šanci.

Lhota pod Libčany - Náchod-Deštné B 5:1 (2:1). Hostům se dařilo držet krok poměrně dlouho, dokonce šli po rohovém kopu a Pohlově zakončení do vedení 1:0. Domácí Lhota pod Libčany však rychle srovnala krok a ve 30. min. se ujala vedení 2:1, které vydrželo až do poločasu. Ve druhé půli se hosté snažili o vyrovnání, jenže je srazila zbytečná penalta, po níž Lhota odskočila na dvoubrankový rozdíl. Ve zbytku utkání už Náchodští nenašli síly na zrvrat, navíc ještě dvakrát inkasovali.

14.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.