VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skončí ve Skalici po 102 letech kopaná?

Česká Skalice – Současně se skončením sezóny 2010/2011 se budou v České Skalici řešit nejenom klasické fotbalové problémy týkající se posílení hráčského kádru či letní přípravy, ale i doslova existenční záležitosti. 20. června bude totiž městské zastupitelstvo řešit žádost oddílu kopané o finanční podporu, bez které se neobejde.

20.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Holý

Na fotbalové oddíly napříč všemi soutěžemi doléhají každým rokem čím dál víc finanční problémy spojené jak s ekonomickou krizí, tak se situací ve společnosti Sazka. Ekonomická krize zapříčinila razantní úbytek financí od sponzorů, což je hlavní položka v rozpočtu každého klubu. Krize společnosti Sazka zase způsobila úbytek dotací od fotbalového svazu, resp. ČSTV.

V České Skalici sice působí několik ekonomicky silných firem, většinou však nejsou ochotny sponzorsky sport podporovat, a to ani v Česku nejoblíbenější sportovní odvětví – kopanou. Bohužel oddílu za poslední rok ubylo 30% sponzorských partnerů, přes veškerou snahu a aktivní práci fotbalového výboru v oslovování společností v České Skalici a v okolí. Většina z ostatních, kteří finance sponzorsky dále poskytují, ponížila jejich výši až o 50 %. V současné době se fotbalový oddíl nedočká finanční podpory ani od města Česká Skalice, které sice vlastní sportovní areál a stará se tedy o jeho údržbu, ale jinak přímo oddíl finančně nepodporuje.

Za poslední roky navíc rostou náklady na běžný chod oddílu. Je to hlavně v položkách jako je zejména dopravné (nafta je o 7,- Kč/litr dražší), dále pak sportovní vybavení atd. Rozdíl v nákladech dosáhl za poslední dva roky výše cca 60 000,- Kč ročně. Dle informací z tisku se rozpočty oddílů v krajských přeborech pohybují ve výši až 1,5 mil Kč! Za působení současného vedení fotbalového oddílu se podařilo snížit roční náklady o více než třetinu z cca 1 milionu Kč na 650 000 Kč, přesto to však stále není částka, která by se dala pokrýt jen ze sponzorských příspěvků.
Z výše uvedených faktů vyplývá, že bez finanční pomoci od města není možné dále fotbalový oddíl provozovat. Navíc tyto problémy nemají vliv jen na oddíl TJ Jiskra (muži a dorost), ale i na RSCM Rozkoš (žáci a přípravky), protože pro ně TJ Jiskra zajišťuje např. náklady související s provozem kabin. Konec činnosti fotbalového oddílu TJ Jiskra by tedy znamenal i pravděpodobný konec oddílu RSCM Rozkoš po jedné sezóně! O zájmovou činnost by tak přišli desítky dětí z České Skalice a okolí!

Nyní je tedy na městských zastupitelích, aby rozhodli o další budoucnosti oddílu kopané. Při svém rozhodování by měli míti na mysli následující fakta:
– Který jiný sportovní oddíl zde působí už přes 100 let?
– Který jiný sportovní oddíl hraje na tak vysoké úrovni a je druhým nejúspěšnějším oddílem v okrese Náchod?
– A hlavně, který jiný sportovní oddíl se může pochlubit průměrnou návštěvou kolem 100 fanoušků každých 14 dní?

Také je potřeba zmínit, že v okolních městech je fotbalovým oddílům finanční podpora z městského rozpočtu poskytována každoročně, a to i v řádech statisíců. A to se jedná o města, která hrají i na nižší úrovni (Jaroměř, Hronov, Nové Město nad Metují, Červený Kostelec).
Víme, že i městský rozpočet je velmi napjatý a není jednoduché v dnešní době hospodařit s penězi, na městské zastupitelstvo se obracíme jako na poslední možnou záchranu fungování fotbalu v České Skalici. Vedení fotbalového oddílu již vyčerpalo všechny ostatní možné zdroje pro získání většího množství financí a poškrtalo všechny méně důležité náklady – levněji to bohužel nejde. Věříme, že 200 000 Kč je ze zhruba 80milionového rozpočtu města možné poskytnout.

Apelujeme tedy na všechny trenéry, hráče, fanoušky a ty, kterým není osud českoskalické kopané lhostejný, aby dnes 20. června od 17 přišli do budovy jídelny EUREST na veřejné zasedání městského zastupitelstva a podpořili vedení oddílu v jeho žádosti!

(Jan Holý)

20.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Ilustrační snímek.

Dvě večerní nehody v regionu

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení