Souboj posledních Česká Skalice zvládla

Náchodsko - Do sobotního programu krajských fotbalových soutěží dospělých se z regionálních zástupců zapojila pouze dvojice týmů.

14.5.2012

Ostrý střet novoměstského kanonýra Paďoura (vlevo) s deštenským Rudolfem. Foto: Zdeněk Mudroch

Dobruška - Česká Skalice 1:2 (0:1). Souboj posledního a předposledního celku tabulky přinesl v první půli převahu hostů, kteří si opět vytvořili několik brankových příležitostí, trefil se ale pouze ve 24. minutě Belák, který také stanovil účet první půle 0:1.

Po změně stran Českoskaličtí již tradičně přenechali iniciativu soupeři, který v 84. min. trestal vyrovnáním. Hostům se naštěstí v další minutě povedl rychlý brejk s gólovým zakončením Sedláčka.

Nové Město nad Metují - Deštné v Orlických horách 2:0 (1:0). Utkání mužstev z popředí tabulky přineslo celkem slušný fotbal. Domácí se tradičně od začátku ujali iniciativy, vytvořili si územní převahu, ale chybělo zakončení. Až ve 20. min. našli domácí hráči recept na zhuštěnou obranu hostí. Rychlý útok po ose Růžička, Zelený zakončil přesnou střelou David a poslal domácí tým do vedení 1:0. Hosté se po obdržené brance začali více tlačit do útoku a ve 26. min. po zaváhání domácí obrany mohli vyrovnat. Hašek však ve vyložené šanci netrefil branku. Iniciativa hostí však neměla dlouhého trvání a hra se opět odehrávala většinou na jejich polovině. Ve 45. min. domácí po průniku Růžičky do velkého vápna mohli přidat druhý gól, ale Paďour svou šanci neproměnil.

Druhý poločas měl prakticky stejný průběh. V 65. min. se povedla domácím pěkná kombinace v trestném území, střela Paďoura zasáhla ruku obránce a následující pokutový kop P. Zákravský proměnil 2:0. Po této brance se hra přiostřila, hosté vystoupili z obranné ulity, ale do gólových šancí se prakticky nedostali. V 75. min. se do dobré pozice dostal střídající Srubjan, jeho tvrdá střela z úhlu však skončila vedle. Hosté měli příležitost na vstřelení branky pět minut před koncem řádné hrací doby, ale trestný kop z hranice velkého vápna skončil nad brankou.

Sestava N. Města: Maur - Lichter, A. Joneš, P. Zákravský, Zelený T. Zákravský (66. Srubjan), Růžička, Valášek, David F. Joneš (46. J. Koza), Paďour (75. Vávra). (mr, zm)

14.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Legendární kapela Buty.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Na Černé hoře byl nejrychleji Krunka

Nové Město nad Metují - Přesně 114 závodníků si nenechalo ujít 33. ročník Běhu Janské Lázně – Černá hora. Příjemné počasí je netrápilo, o ideální běžecké podmínky se však nejednalo.