Souboj rezerv skončil tenisovým výsledkem

Náchodsko – Fotbalový Veba Okresní přebor mužů nabídl o víkendu další porci zápasů.

7.5.2013

FOTBALISTÉ Hronova (v modrém) si v sobotu bez větších potíží poradili s Meziměstím.Foto: Deník/Jiří Mach

SKUPINA O POSTUP

Č. Kostelec B – Broumov B 1:6
Do utkání hraného v Broumově nastoupila broumovské rezerva posílena několika hráči áčka a měla po celý zápas převahu. Už v prvním poločase si domácí vytvořili rozhodující čtyřgólový náskok. Po změně stran se už zápas prakticky pouze dohrával. Hosté svůj jediný gól vstřelili až za stavu 1:5.
Fakta – branky: Marek Barták – Kotyza 2, Marek Háze, Jakub Semerák, Čihák, Pataki, Rozhodčí: David Bárta, Miroslav Halama, Jiří Prokeš. ŽK: 1:3. Diváci: 105. Poločas: 0:4.

Babí – Velké Poříčí 0:3
Lépe vstoupili do utkání domácí, už ve 2. min. se dostal k zakončení na malém vápně Umlauf, jenže přestřelil. Udeřilo tedy na druhé straně. V 10. min. se Vítův nepovedený centr do vápna proměnil za letu v povedenou střelu a bylo to 0:1. Hosté rázem ožili a v 16. min. už to bylo po trefě Zeleného o dvě branky. Domácí však zbraně nesložili, ale v neděli večer jim nebylo přáno. Jen v první půli trefili dvakrát tyč. Po změně stran pokračoval vyrovnaný fotbal, ve kterém ale dávali góly pouze hosté. V 72. min. upravoval na konečných 0:3 opět Vít. O chvíli později byli vzájemně vyloučeni domácí Voborník a hostující Novák, do změny skóre se to ale už nepromítlo.
Fakta – branky: Michal Vít 2, Petr Zelený. Rozhodčí: Jan Vávra, Martin Pálka, Pavel Jirásek. ŽK: 0:1. ČK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:2.

Hronov – Meziměstí 4:1
Od úvodního hvizdu byli domácí jasným pánem na hřišti, neponechali nic náhodě a šli pevně za vítězstvím. Už v 10. min. vstřelil první branku Michal Franců a domácí hráči i fanoušci si mysleli, že druhá na sebe nenechá dlouho čekat. Opak byl ale pravdou, domácí se trápili v koncovce a šance Danihela, Rojšla, Valtery, Bašty a Schreibera zůstaly nevyužity. Druhé trefy se domácí dočkali až po změně stran, když Rojšl z trestného kopu se štěstím překonal hostujícího brankáře – 2:0. Pak o sobě dali gólově vědět i hosté, kteří po rohu snížili na 2:1. Na to domácí trenér Hanzl zareagoval a postupně poslal do hry čtyři nové síly. Hra Hronova rázem dostala větší spád a přišly i další góly. Na 3:1 zvyšoval kapitán Schreiber po přihrávce Víta a na konečných 4:1 upravoval Kubeček.
Fakta – branky: Pavel Schreiber, Michal Franců, Petr Kubeček, Michal Rojšl – Lukáš Hanák. Rozhodčí: Michal Vaníček, Miloš Hofman, Erik Berger. ŽK: 1:1. Diváci: 51. Poločas: 1:0.

Mezilesí – Jaroměř B 4:0
Na Mezilesí se hrálo poměrně vyrovnané utkání, v němž si domácí obzvláště v prvním poločase vypracovali spoustu gólových příležitostí, které ale trestuhodně zahazovali. Na první gól se tedy čekalo až do 45. minuty, kdy se Mezilesí konečně prosadilo a hned potom sudí ukončil první poločas. Také ve druhém poločase domácí pokračovali ve vytváření gólových příležitostí, které se jim postupně podařilo proměňovat. Hosté dlouho pomýšleli na zvrat, druhý gól Mezilesí je ale definitivně zlomil.
Fakta – branky: Jan Vítek 2, Milan Vítek, Michal Kárník. Rozhodčí: Antonín Vancl. ŽK: 0:3. Diváci: 30. Poločas: 1:0.

Heřmánkovice – V. Jesenice 3:1
Na těžkém, podmáčeném terénu se nehrál vůbec špatný fotbal a do dvanácté minuty se hra přelévala ze strany na stranu. Ve 12. min. domácí Nouza rozběhl akci po levé straně, přesným centrem našel ve vápně Kmenta, který poslal domácí do vedení – 1:0. Po půl hodině hry Heřmánkovičtí asi ve třech čtvrtinách hřiště faulovali, dlouhý nákop Jesenice našel na zadní tyči nabíhajícího Krčila, který srovnal na 1:1. O šest minut později si vzal míč na půlce hřiště Kment, prošel až do vápna, kde ho fauloval brankář a Pražák z penalty upravoval na poločasových 2:1. Také ve druhé půli se hrál zajímavý fotbal, ve kterém často vynikali oba gólmani. Definitivní rozhodnutí přinesla 83. min., kdy Bouška našel křížnou přihrávkou na levé straně Horvátha, který parádní ranou z jedné napálil míč do sítě – 3:1.
Fakta – branky: Lubomír Pražák, Michal Kment, Petr Horváth – Vojtěch Krčil. Rozhodčí: Vlastislav Kiezler, David Bárta, Jiří Prokeš. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 2:1.

Hejtmánkovice – Teplice n. M. 4:0
V Hejtmánkovicích bylo k vidění v poli vyrovnané utkání, ale zatímco domácí měli poměrně dost brankových příležitostí, hosté se k vážnějšímu ohrožení domácí branky prakticky za celý zápas nedostali. Z tohoto pohledu je tedy vítězství domácích naprosto zasloužené.
Fakta – branky: Jiří Holub 2, Jiří Franc, Petr Holeček. Rozhodčí: OFS Trutnov. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

1. Teplice n. Met.        4    1    1    2        28:39    22
2. Velká Jesenice        4    3    0    1        29:41    21
3. Mezilesí                   4    2    1    1        36:42    19
4. Hejtmánkovice       4    2    0    2        35:43    15
5  Jaroměř B              4    1    0    3        32:42    15
6. Heřmánkovice        4    2    0    2        30:59    12
Pozn.: Oddíl Rasošky-Josefov vystoupil ze soutěže, jeho jarní výsledky byly anulovány a sestupuje do Okresní soutěže.

VÍTĚZNĚ se v sobotu vedlo na Mezilesí domácím (v modrém), kteří jasně přehráli béčko Jaroměře.

7.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.