Police – Nový Hradec 1:1

Domácí se do vedoucího celku tabulky pustili s velkou chutí a už v 7. min. kanonýr Hašek prověřil kvality brankáře Petery. Totéž zopakoval o dvě minuty později Hanzl, ale jeho střela jen těsně minula pravou tyč. Hosté se osmělili až po prvé čtvrthodince, ale ani Dvořáček s Mrázem neměli přesnou mušku. Domácí mohli jít do vedení ve 27. min., když Čermák zahrál perfektně standardní situaci, ale u zadní tyče chyběl Hanzlovi krok. Totéž se opakovalo o pět minut později a ve stejné situaci se ocitl Hauk. Hosté prakticky za celý poločas prověřili Kučerovy kvality jen jednou, ten však prudký centr Krále bezpečně stáhl do svých rukavic.

Za úmorného vedra se i ve druhé půli hrála pohledná kopaná, bohužel první střela mezi tyče domácích z kopačky střídajícího Janče skončila za Kučerovými zády. Oživení do hry přinesl střídající Ansuma, který nejprve připravil palebnou pozici pro Haška a vzápětí po jeho centru zahrával Hašek po faulu na Hanzla pokutový kop a srovnal na 1:1. V závěrečných minutách mohli domácí rozhodnout ve svůj prospěch, nejlepší domácí hráč na hřišti Čermák však nasměroval svůj volej mimo tyče Peterovy branky.

Jan Jebavý, trenér Police nad Metují: „Ačkoliv jsme nastoupili proti vedoucímu celku tabulky, bojovností jsme eliminovali jeho přednosti a při troše štěstí jsme mohli nakonec i zvítězit.“

Branky: 84. Hašek z pen. – 72. Janč. Police: Kučera – Hejnyš (77. Kubín), Pavlů, Pášma, Kollert – Šnábl (60. Ansuma), Čermák, Švorčík, Hauk (84. Valtera) – Hašek, Hanzl. Nový HK: Petera – Král, Seifert, Šlégr, Haken – Kubíček, Čech, Michálek, Páter (46. Janč) – Mráz (76. Hejhálek), Dvořáček.

Česká Skalice – Kunčice 2:1

První bodový zisk si na své konto připsali fotbalisté od východočeského moře. V domácím prostředí hostili v předehrávaném 14. kole soupeře, který měl stejně jako Česká Skalice před utkáním na kontě dvě porážky.

V první půl byli o něco nebezpečnější hosté, bezbrankový stav se však nezměnil. Ten se poprvé měnil pět minut po přestávce, když Valeš po trestném kopu vstřelil premiérovou branku České Skalice v letošní sezoně. Pojistku pak přidali domácí fotbalisté deset minut před koncem, Franc přistrčil Voráčkovi, ten prošel do vápna a upravil na 0:2. Pět minut před koncem ale hosté přímo z rohového kopu snížili na 1:2 a postarali se tak o rušný závěr. V něm ale už Česká Skalice své těsné vedení udržela a připsala si důležité tři body.

Jan Vojnar, trenér České Skalice:
„V první půli byli hosté nebezpečnější, ve druhé jsme hráli dobře, což jsme potvrdili i góly. V závěru jsme zcela zbytečně inkasovali.“

Branky: 50. Valeš, 79. Voráček – 89. Samek. Č. Skalice: Jakl – Chmelík, Goll, Kalmán, Vít – Železov (83. Hataš), Franců, Voráček, Sedláček – Suchánek (83. Plíšek), Valeš. Kunčice: O. Vítek – Beneš, Bárta (46. Novák), Jankaj, Podzimek (83. Pechar) – P. Vítek, Charvát, Samek, Turek – Slavětínský (74. Hruška), Bitnar (64. Tůma).

Nový Bydžov B – Broumov 2:4

Hostující fotbalisté přijeli k utkání kvůli objížďkám a zácpám později, přesto to nenechalo na jejich hře žádnou stopu. Už ve 14. min. prošel Kuchta do vápna, jeho pokus brankář domácích vytěsnil na roh, ze kterého ale následně otevřel skóre Pohl – 0:1. O tři minuty později pronikl do pokutového území hostující Kotyza, byl sražen a Kuchta z penalty upravil na 0:2. Ve 21. min. šli dva domácí hráči sami na broumovskou branku, nepochopitelně ale selhali. Do kabin šli tak hosté s dvoubrankovým náskokem.

Dvacet minut po změně stran šel broumovský Gereg sám na domácího brankáře, ten ale jeho střelu vyrazil. V 71. min. dostali domácí výhodu trestného kopu a bylo to 1:2. Jenže neuplynula snad ani minuta a broumovský Gereg vrátil hostům dvoubrankový náskok. Klid do broumovských řad vlil o deset minut později Kuchta, který prošel do vápna domácích a střelou pod břevno upravil už na 1:4. Domácí sice o dvě minuty později snížili na 2:4, na vítězství hostů se ale již nic nezměnilo.

Branky: 71. Věchet, 84. Prokopec – 17. z pen. a 84. P. Kuchta, 15. Pohl, 72. Gereg. N. Bydžov B: Mareček – Václavek, Tauchman (84. Pavlas), Šoufek (70. Keprta), Komárek (46. Kolínek) – Podolník, Věchet, Krois, Vaněk (49. Prokopec) – Valenta, Kazda. Broumov: Martin – Panny, Pohl, Strelec, Jan Schubert – Jaromír Schubert, P. Kuchta, Hušek, Šimon – Kotyza, Gereg.

Týniště – Náchod B 3:0

Utkání začalo náporem domácích, kteří se dostávali před náchodskou branku po centrech z levé i z pravé strany. Všechny tyto nebezpečné situace hosté zvládli a po 20 minutách se hra vyrovnala. První vyloženou šanci měl na kopačce náchodský Kořínek, který však nedokázal svůj samostatný nájezd proměnit. O pět minut později se do další „loženky“ dostal Fišer, který rovněž neuspěl. Nedáš dostaneš se potvrdilo ve 38. min., kdy přišel centr z levé strany a důrazný útočník domácích strčil nohu do odkopu Kotala a zařídil domácím šťastné vedení 1:0.

Již ve 46. min. vystihl malou domů Korec, udělal kličku brankáři, ale nestačil trefit odkrytou bránu. V dalším průběhu druhé půle se na branku domácích valil jeden útok za druhým. Vše vyvrcholilo velešancí Zeleného, který pronikl do vápna, tváří v tvář brankáři však neuspěl. Vzápětí domácí zahrávali standardku, z levé strany šel do vápna centr, který se odrazil na malém vápně k volnému hráči domácích a bylo to 2:0. O minutu později domácí zahrávali ze stejného místa další standardku a centr do vápna nikým netečován skončil v náchodské síti potřetí – 3:0. Do konce utkání zbývalo ještě 20 minut, které domácí již dohráli pod svou taktovkou.

Pavel Holbík, trenér Náchoda:
„Utkání určitě nevypadalo tak jednoznačně, jak vypadá výsledek. Naší největší slabinou je proměňování vyložených brankových příležitostí. Na stoprocentní šance jsme toto utkání vyhráli 4:0, na branky však prohráli 0:3 a každý ví, že se fotbal hraje na góly. Hráčům ale věřím a vidím na nich, že jim výsledek a vlastní výkon není lhostejný. V dalších zápasech se budeme snažit tento projev vyjádřit i výsledkově.“

Branky: 34. a 68. Lemfeld, 66. Plašil. Týniště nad Orlicí: Ottmar – Plašil, Hrubý (88. Liška), Lochman, Grim – Kamík, Černý, Linhart (78. Enoch), Sršeň – Lemfeld, Sýkora (59. Winkler). Náchod– Deštné B: Pišta – Výborný, Fišer (72. Holbík), Kotal, Belák – Zelený, Zinke, Müller, Kořínek – Korec (63. Vejprava), Jirman.

DALŠÍ ZÁPASY:

Přepychy – Černilov 3:5
Branky: 3. R. Chválek, 64. J. Chválek, 86. Petera z pen. – 55. a 57. J. Hrubý, 2. Mindek, 40. Novák, 47. Tarantík. Přepychy: Krunčík – Gois (46. Šmída), Kollár, Bendig, Kupka – R. Chválek, Truhlář, Rejchrt, Petera – R. Lukeš (58. Sedlák), J. Chválek. Černilov: Maryanďuk – Zumr, Hrabík, Hušek, Schwarzer – Urban, Novák (87. Antoníček), Tarantík, V. Hrubý – Mindek (69. Petrásek), J. Hrubý (88. Hlína).

Doudleby – Trutnov 2:7

Branky: 68. Schod, 91. Hofmann – 17., 55. a 76. P. Holubec, 15. a 62. Michal Kamitz, 34. a 58. Kejzlar. Doudleby: Lasák – Bursa - Matěj Mazura (46. Chára), Chochola, Hofmann – Novotný, M. Kráčmer, Vydarený, Krmaš – Schod, Sršeň (88. Marek Mazura). Trutnov: Šťastný (58. Miloš Kamitz) – Kejzlar, Kozák, Makovský, Syrovátka (42. Ficner) – Kroer, Kuneš, Marks, Michal Kamitz – Hejna (58. Musil), Holubec.

Olympia Hradec – Rychnov 1:1
Branky: 45. Bělka – 54. Tichý z pen. Olympia: J. Mašek – A. Mašek, Špidlen, Rajnoch, Mařas – Motyčka, Kyral, Melaga, Šmarda – Bělka, Karanský (86. Frňka). Rychnov n. K.: Vrána – Korecki, Šulc, T. Mondík, Brandejs – Pups, Tichý, Stieber, Nosek – Zimmer, Dvořák.

Lhota p. L. – Jičín 1:1
Branky: 30. Nývlt - 10. Gaubman. Lhota: Trubač – Kubát, Pithart, Koudelka, Kučera – Nesvačil, Z. Bednář, Rensa, Nývlt (85. Kardinál) – Palina, Švarc (70. Tužil). Jičín: Puš – Malý, Zlámal, Macháček, Vejvoda – Mikolášek (46. L. Rohlíček), Gaubman, Michálek (86. Drusan), Vích – Wojcik (65. Voldán), Štěrba (80. Bucek).

Tabulka krajského přeboru
(dop)

I v Černilově to trenér vzdal!

Hradec Králové/ Zápasy vloženého 14. kola fotbalového přeboru osamostatnily v čele tabulky Trutnov, který po divoké výhře (7:2) v Doudlebách má už dvoubodový náskok, neboť všichni za ním ztráceli. Domácí na favorita nestačili a skórovali až za stavu 0:6. Opět se blýsknul kanonýr Holubec, který během čtyř dnů dal druhý hattrick a kraluje tabulce kanonýrů se sedmi trefami ze tří zápasů!

Magnetem kola byl duel neporažených Olympia Hradec Králové – Rychnov nad Kněžnou. Zajímavý zápas soupeřů, jejichž věkový průměr základních sestav se lišil o šest let (Olympia 28,26 - Rychnov 22,36), skončil zaslouženou remízou. Domácí skórovali v nastaveném čase prvního poločasu a mrzeli je dvě nevyužité superšance v úvodu utkání. Po změně stran totiž půlkou hřiště prolétl Tichý, obešel kde koho a zastavil ho až ve vápně faulem gólman Mašek. Viděl červenou kartu a sám postižený se z penalty nemýlil. Čelil mu domácí stoper Rajnoch, který musel mezi tři tyče, neboť Olympia neměla na lavičce náhradního gólmana. Rajnoch nebyl v bráně rozhodně do počtu – bravurně zabránil dvěma gólům.

Dva body poprvé ztratily Nový Hradec a Jičín. Oba na hřištích soupeřů. Zejména pouhá remíza Jičína na hřišti poslední Lhoty je překvapením – přímí aktéři tohoto duelu hlásí, že fotbal devadesát minut usedavě a nepřetržitě plakal.

Došlo k další změně na trenérské lavičce. Po polickém Václavu Víchovi se ze stejného důvodu, tedy z rozčarování z přístupu hráčů, vzdal funkce i Petr Hrabík v Černilově. A nový kouč František Benák vedl tým v Přepychách k nečekanému vítězství. Jeho svěřenci dali gól už ve 2. minutě, z rozjezdu však okamžitě inkasovali, což je ale vůbec nerozhodilo a domácím nasázeli další čtyři góly.

Bez bodového zisku jsou oba nováčci. Bydžovské béčko doma proti Broumovu nezvládlo úvod, když inkasovalo poprvé v 15. minutě a podruhé o dvě minuty později z penalty. Kunčice dostaly v České Skalici gól brzy po přestávce a jejich snahu po vyrovnání zhatilo vyloučení Charváta v 69. minutě.
Loňský divizionář Týniště si třígólovou výhrou nad Náchodem B udobřoval fanoušky po zaváhání v Jičíně.