Tři zápasy=tři porážky. To je vizitka hráčů Police nad Metují po sestupu

Náchodsko - Broumov vyplenil hřiště ještě vloni divizního Trutnova, Provodov nestačil na Deštné.

28.8.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Nedělní program krajských fotbalových soutěží dospělých přinesl jedno okresní derby.

V Červeném Kostelci se představila Česká Skalice, která nakonec smolně prohrála gólem z poslední minuty. Gól v samém závěru vstřelil i Broumov, který si tím pojistil vítězství na půdě ještě vloni divizního Trutnova. Tři body má také Jaroměř, ta se rozstřílela až ve druhé půli a odnesla to rezerva Nového Bydžova. V I. A třídě se trápí, a to hlavně střelecky, Police nad Metují. V I. B třídě nestačil Provodov na soupeře z Deštného.

Jaroměř – Nový Bydžov B 3:0 (0:0)

Od začátku utkání měla Jaroměř více ze hry. V 5. min. se na vápně hostů uvolnil Ulrych, vypálil, ale střela skončila vedle. V 16. min. Holubův přímý kop z 30 metrů olízl břevno. Hosté pozorně bránili, snažili se o rychlé brejky a několikrát ohrozili domácí branku. Ke konci první půle vyrovnali hru. Jaroměři se nedařila kombinace a k brance hostů se nedostávala.

Po změně stran v 52. min. rozehrála Jaroměř rohový kop, Škoda poslal přetažený míč na Rejchrta, ten ho hlavou vrátil před branku a Ulrych zblízka skóroval. V 56. min. se dostali hosté k vápnu Jaroměře, ale střela z jedné šla nad. V 60. min. prošel bydžovský Langr do vápna Jaroměře, ale ze slibné pozice střílel nad. Hosté se nechtěli smířit s porážkou, bojovali a získali převahu. Gól však dala Jaroměř. V 70. min. postupoval do vápna Holub a vystřelil. Brankář Špičák míč vyrazil a nabíhající Škoda mu ho vrátil do sítě. Dvoubrankovým vedením se Jaroměř zklidnila a dostávala se do útoku. V 84. min. našel Böhm dlouhým pasem Škodu, ten přihrál za obranu Holubovi, jenž obešel brankáře a zblízka poslal míč do sítě. V 87. min. šel Škoda sám na brankáře hostů, ale ten jeho šanci chytil.

Červený Kostelec – Česká Skalice 3:2 (1:1)

Prestižní derby nevyhrál lepší, ale šťastnější. Domácí šli poměrně brzy do vedení, v 6. min. si centr D. Hlavy srazil do sítě Čejchan – 1:0. Skalici to ale nesrazilo, působila fotbalověji a dostávala se i do gólových příležitostí. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali ve 26. min. z kopačky Železova.

Druhou půli začali aktivněji domácí, do vedení šli ale hosté zásluhou Diviše, který utekl po pravé straně a prostřelil Macka – 1:2. Tříbodové pomyšlení však Skalici vydrželo jen devět minut, akci Kovačíka dal gólovou pečeť Martin Vít – 2:2. Rozhodnutí přinesla poslední minuta utkání, kdy strhl vítězství na domácí stranu Koval – 3:2.

Trutnov – Broumov 0:2 (0:0)

Hosté začali zostra, už v 6. min. utekl po pravé straně Jaroš a jeho centr před branku domácí odvrátili na roh. V 10. min. se zapotil na druhé straně i Bohuška, který vyrážel nebezpečnou střelu. Broumov měl v první půli více ze hry, lépe kombinoval, ale branky se stejně jako domácí nedočkal.

Po změně stran začali vystrkovat růžky i domácí. Ve 49. min. po centru zprava hlavičkoval trutnovský hráč těsně nad branku. Pak se šance přelévaly z jedné strany na druhou až přišla 63. minuta. To centr Šimona uklízí do branky Jaroš – 0:1. Domácí byli blízko vyrovnání v 75. min., kdy přelobovali vyběhnutého Bohušku, ale i jeho branku. V závěru domácí vrhli všechny síly do útoku a pykali za to. V 89. min. utekli hosté po levé straně, Čihák nezištnou přihrávkou našel Kuru, který upravil na konečných 0:2.

Police nad Metují – Přepychy 0:3 (0:1)

Domácí začali aktivně, během dvaceti minut si vypracovali tři gólovky, ve kterých ale selhali. To hosté byli efektivnější a pět minut před odchodem do kabin po zaváhání polické obrany udeřili – 0:1. Po změně stran domácí postupně stále více otevírali obranu, hosté spoléhali na brejky a dva z nich dokázali využít.

Sestava Police nad Metují: Klásek – Pášma, Kollert, Řezníček, Hauschke – Šnábl, Seidlman, Jandík, Schubert – Klapkovský, Hauk (89. Hejnyš).

Provodov – Deštné v Orlických horách 1:2 (0:1)

Hosté se od začátku projevovali jako zkušený soupeř, častěji drželi míč na svých kopačkách a v 15. min. poprvé zahrozili. Šplíchal ale ze tří metrů deštenského útočníka vychytal. Domácí sice poté hru vyrovnali, fotbalovější ale stále byli hosté. Ve 27. min. navíc Deštné využilo zaváhání v domácí obraně a bylo to 0:1.

Druhou půli začali domácí aktivně, více se tlačili před deštenskou branku, šance ale nepřicházely. Vyrovnání se Provodov dočkal v 66. min., kdy Eimer potrestal stažení domácího hráče ve vápně Deštného – 1:1. V dalších minutách byla k vidění hra nahoru-dolů se šancemi na obou stranách. V 88. min. ale přišla další nedůslednost provodovské obrany a hosté vstřelili vítězný gól – 1:2.

Sestava Provodova: Šplíchal – Bensch, Výborný, Sýkora, Müller – Pfeiffer, Blažej, Beneš, Pařízek – Macek, Eimer.

28.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.