V Kutné Hoře rozhodla první půle

Náchod – K dalšímu diviznímu zápasu cestovali náchodští fotbalisté v neděli do Kutné Hory, kde nezvládli první poločas. Inkasovali v něm hned třikrát, což nakonec utkání také rozhodlo.

13.10.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Kutná Hora – Náchod 4:1 (3:0)

Aktivněji vstoupili do utkání domácí a hned v první minutě donutili hostujícího gólmana Baláže k ostrému zákroku. Pak se ve dvou náznacích šancí dostali do zakončení také hosté, skóre ale zůstávalo bezbrankové. Ve 20. min. utekl hostující Malý, na jeho tečovaný centr ale Simon nedosáhl. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Ve 23. min. střelu domácího Frejlacha nešťastně tečuje Bohuslav a domácí vedou 1:0. Náchod však mohl odpovědět o pět minut později. Simon posadil centr na Rompotlovu hlavu, jenže ten tři tyče těsně míjí. To domácí byli ve svých příležitostech o poznání produktivnější. Ve 33. min. po chybě náchodské obrany upravuje na 2:0 Vančura. O tři minuty později zastavuje gólovou akci Náchoda praporek asistenta rozhodčího. Ve 41. min. zvoní za hostujícím Balážem břevno. Těsně před odchodem do kabin přichází špatné vyběhnutí Baláže a Kutná Hora zvyšuje na poločasových 3:0.

Hned zkraje druhé půle se dostává do velmi dobré příležitosti hostující Rompotl, gólman Kutné Hory však svůj tým podržel. Po hodině hry se připomněli rychlou akcí také domácí, jejich křížná střela ale míjí Balážovy tyče. Vzápětí vyráží dobrou šancí domácích na rohový kop pozorný Baláž. O deset minut později zvoní branková konstrukce také za kutnohorským brankářem. V 74. min. se Náchod konečně dočkal. Simonův centr brankově zužitkoval ve snížení na 3:1 Korba. Definitivní podoba výsledku se pak zrodila v 80. min., kdy domácí Frejlach uzavírá z pokutového kopu na konečných 4:1.