Mezilesí – Babí 2:1

Na Mezilesí se čekalo na první gól jen chvíli. Ve 4. minutě si nikým nehlídaný Voborník naskočil na rohový kop a hosté vedli – 0:1. Po stažení Nováka v pokutovém území se o něco později kopala proti Babí penalta, ale jmenovaný si s touto šancí moc neporadil a nechal vyniknout hostujícího brankáře Nowaka, který mu penaltu chytil. V 19. minutě si svým důrazem řekl o gól domácí Lazorka, když hostující gólman při odkopu trefil jeho nohy a míč se odkutálel do sítě – 1:1. Potom se hra přelévala ze strany na stranu, avšak do poločasu již branka nepadla. Po poločasové přestávce se obraz hry příliš nezměnil, hosté měli mírnou územní převahu, ale udeřilo na druhé straně. Holý při rohu tečoval míč tělem, a ten se po skrumáži v malém vápně ocitl v brance hostí – 2:1. Do konce zápasu se již nic podstatného neudálo, a tak domácí překvapivě berou tři body.

Fakta – branky: 19. Lazorka, 65. Holý – 4. Voborník. Rozhodčí: Bouz. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Machov – Dolany 5:2

V úvodu utkání byli aktivnější domácí, ale po deseti minutách se hra vyrovnala a prakticky do konce poločasu moc fotbalové krásy k vidění nebylo. Až ve 43. minutě se ovšem k trestnému kopu z dvaceti metrů postavil Štantejský a technickou střelou nachytal hostujícího gólmana – 1:0. To ovšem v závěru poločasu nebylo zdaleka všechno. Ve 45. minutě si na centr za obranu naběhl Šolín, patičkou přiklepl Svatošovi, jeho nepovedená střela však našla zcela volného L. Kubečka, a ten do prázdné branky zvyšoval na 2:0. Domácí se už viděli v kabinách, ale to se jim vymstilo. Nepozornosti v obraně využil Klíž a pěkným obloučkem přehodil domácího brankáře – 2:1. Dvougólový náskok však krátce po pauze vrátil domácím Martinec, který zakončil rychlý brejk střelou k tyči – 3:1. Kaňkou na utkání byla situace z 60. minuty, která nemá s fotbalem nic společného. Na hřišti se začalo jiskřit a výsledkem byly tři červené karty. V nervózní atmosféře ale dokázali hosté i v oslabení snížit šikovnou střelou Záliše – 3:2. Závěr si ale Machovští pohlídali. L. Kubeček dvakrát unikl ofsajdové pasti, své sólové nájezdy proměnil a dovršil tak svůj hattrick – 5:2.

Fakta – branky: 41. Štantejský, 43., 87. a 90. (+3) L. Kubeček, 50. Martinec – 44. Klíž, 83. Záliš. Rozhodčí: Tůma – Vančák. ŽK: 2:2. ČK: 1:2 (60. Martinec – 60. Bednář, 61. Berger). Diváci: 55. Poločas: 2:1.

Stárkov – Velká Jesenice 1:2

Domácí nováček proti favoritovi neodehrál špatný zápas a nebýt mizerné koncovky, mohl Stárkov pomýšlet nejen na remízu, ale třeba i na vítězství. Vstup do utkání měl ale lepší favorit z Velké Jesenice, který ze svého úvodního tlaku vytěžil vedoucí gól Hlávky – 0:1. Po inkasované brance se domácí zlepšili, vyrovnali hru a ve 25. minutě Novákem i skóre – 1:1. Po změně stran to byli domácí, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí, žádnou však nedokázali dotáhnout do kýžené gólové koncovky. V 57. minutě tak přišel trest, když si Stárkov vstřelili nešťastný vlastní gól. Ve zbytku utkání se hosté z Velké Jesenice zatáhli do defenzivy, vyráželi k rychlým protiútokům a zkušeně eliminovali snahy Stárkova o vyrovnání.

Fakta – branky: 25. Novák – 8. Hlávko, 57. vlastní. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 1:3. Diváci: 30. Poločas: 1:1.

Hejtmánkovice – Červený Kostelec B 4:1

„Byl to celkem jednoznačný zápas. Sice jsme v poločase vedli 3:0, ale to bylo jen díky naší nemohoucnosti v zakončení, protože to klidně mohlo být šest, nebo sedm nula. Ve druhé půli to bylo hodně podobné, trochu jsme prostřídali a nakonec nám tam spadl i jeden nešťastný vlastňák. V globálu ale můžeme být celkem spokojeni a spokojeni mohli být i diváci, protože Kostelec přijel s hodně mladým týmem, který chtěl i za pro ně nepříznivého stavu hrát fotbal,“ řekl k utkání domácí hrající trenér Miroslav Harasevič.

Fakta – branky: 20. M. Harasevič, 24. Bureš, 28. Hušek, 50. Kotyza – 73. vlastní. Rozhodčí: Saučuk – Vacek, Melichar. ŽK: 3:1. Diváci: 40. Poločas: 3:0.

Zábrodí – Velichovky 1:1

Domácí po týden starém debaklu ve Velkém Poříčí promíchali sestavou a na jejich hře to bylo znát. Sice byli v první půli lepší hosté, kteří se také ujali v 16. minutě brankou Dyrce vedení, ale po změně stran převzali iniciativu domácí. Dlouho se jim nedařilo srovnat a když už to vypadalo, že si Velichovky odvezou všechny body, udeřilo Zábrodí v 90. minutě vyrovnávací trefou Rosy – 1:1. Tři body ale nakonec mohly putovat přece jen do Velichovek, jenže to by hosté museli v nastavení proměnit svou vyloženou šanci.

Fakta – branky: 90. Rosa – 16. Dyrc. Rozhodčí: Bareš – Tůma. ŽK: 1:1. Diváci: 20. Poločas: 0:1.

Velké Poříčí B – Meziměstí 0:0

Ve vyrovnaném utkání si domácí vytvořili mírnou převahu, ale dobře bránící hosty z Meziměstí nedokázali překvapit finální přihrávkou. Hosté spoléhali spíše na rychlé výpady. Stoprocentní šance si ale obě mužstva nechala až na konec utkání, kdy v 88. minutě hosté nastřelili tyč a totéž se opakovalo na druhé straně v 90. minutě. Zápas tak nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů.

Fakta – rozhodčí: Bárta – Bogdan, Melichar. ŽK: 1:3. Diváci: 60. (mr, dop)

Šest desítek diváků čekalona byť jen jediný gól marně

Velké Poříčí – Jediný víkendový zápas Jopeco Okresního přeboru mužů, který nepřinesl branku, byl duel ve Velkém Poříčí, kde domácí rezerva uhrála s Meziměstím bezbrankovou remízu.

V Machově padaly kromě gólů i nadávky a červené karty

Machov – Hodně nechutné věci se chvílemi děly v utkání Machova a Dolan, kde došlo na strkanice i verbální napadání, což sudí Tůma ocenil jednou červenou kartou pro domácí a hned dvěma pro hostující fotbalisty.

K atraktivitě utkání přispěl svým dílem také poražený celek

Hejtmánkovice – Ofenzivní manévry viděli diváci v Hejtmánkovicích, kde domácí nakonec z mnoha šancí proměnili pouze čtyři. K divácky velmi pěkné podívané nakonec přispěli svým dílem i hostující fotbalisté červenokostelecké rezervy, kteří přistoupili na otevřenou ofenzivní hru domácích.