Zápas v Červeném Kostelci rozhodl rychlý gól

Náchodsko – Krajské fotbalové soutěže mužů pokračovaly o víkendu dalším kolem. Většina regionálních týmů se do nich pak zapojila až v nedělním programu.

3.9.2013

NOVOMĚSTSKÝ Tomáš Voráček (v bílém) se proti obraně Roudnice neprosadil.Foto: Zdeněk Mudroch

Červený Kostelec – Dobruška 1:0 (1:0). Fotbal nevalné úrovně se rozhodl hned v jeho úvodu, když se po pěti minutách hry prosadil domácí Martínek. Ve zbytku zápasu byl k vidění spíše boj a i přes několik příležitostí na obou stranách se už skóre do závěrečného hvizdu rozhodčího Šmídy nezměnilo.

Jaroměř – Nový Bydžov 1:1 (1:1). Úvod zápasu vyšel lépe Jaroměři. V 6. min. zacentroval zprava Škoda, Kořínek v tísni zahrál patičkou, ale Špičák reflexivně vyrazil. Ve 20. min. prohrál uprostřed hřiště souboj Diviš s Tomešem, ten přihrál za domácí obranu Dítětovi, jenž se tváří v tvář Klofandovi nemýlil – 0:1. O sedm minut později prostrčil Diviš nezištně na Kořínka, který sám před brankářem trefil bydžovské břevno. Po půl hodině hry centroval prudce ze strany Škoda a hostující obránce si málem srazil míč do vlastní sítě. Ve 33. min. měl další velkou šanci hostující Dítě, ovšem Klofanda jeho nájezd tentokrát chytil. Pět minut před přestávkou se nalevo uvolnil domácí Exnar, přihrál Kořínkovi, a ten jen těsně minul branku hostů. Ve 42. min. přihrál Diviš mezi hostující stopery Kořínkovi, ten postupoval sám na branku a Přikryl ho zezadu ve vápně fauloval. Následovala penalta, kterou Kořínek proměnil v poločasový stav 1:1.
Druhý poločas přítomným divákům mnoho fotbalové krásy nenabídl. Spíše to byl urputný boj mezi oběma vápny. Hosté drželi více míč na kopačkách a domácí podnikali rychlé protiútoky, které ovšem postrádaly přesnost. Za zmínku stojí snad jen Kořínkův prudký centr ze 67. minuty, na který před prázdnou branku Škoda jen těsně nedosáhl. Utkání tak dospělo do remízy 1:1.

Police nad Metují – Třebechovice 0:2 (0:0). První poločas byl z obou stran hodně opatrný, obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany a moc příležitostí si nevytvořila. Výjimkou byla dvacátá minuta, kdy se po kolmici ocitl sám před hostujícím brankářem Schubert, ale gólmana neprostřelil a následná přihrávka Klapkovského skončila mimo branku.
Domácí nezachytili vstup do druhé půle a hned ve druhé minutě šli hosté do vedení. Pak sice Poličtí získali převahu, ale kombinace nebyla přesná a brankové příležitosti si nedokázali vytvořit. Naopak, z rychlého protiútoku hosté udeřili podruhé a tím si zajistili vítězství.
Sestava Police nad Metují: Kučera – Hejnyš (78. Hečko), Šnábl, Pavlů (46. Pataki), Hauschke – Panny, Seidlman, Mucha, Jandík (83. D. Kollert), Schubert (78. Sivak) – Klapkovský.

Roudnice – Nové Město nad Metují 3:0 (2:0). První desetiminutovka patřila jednoznačně důrazným domácím, kteří byli aktivnější a přesnými kombinacemi Novoměstské k ničemu nepustili. Ve 14. min. zahrávali domácí trestný kop, který Bohuška stačil vyrazit na břevno, ale odražený míč T. Vlasák dorazil do branky – 1:0. O dvě minuty později měli domácí další gólovou šanci, ale Bohuška ji reflexivním zákrokem zmařil. Ve 24. min. se po hrubé chybě novoměstské obrany dostal k míči T. Krejcar a s přehledem zvýšil na 2:0 pro Roudnici. Ve 31. min. hlavička Židíka po rohovém kopu jen těsně minula branku hostí. O pět minut později se o slovo přihlásili také hosté, Voráček prošel téměř celým hřištěm, ale nedovolený zákrok domácích jeho akci ukončil před velkým vápnem. Trestný kop P. Zákravského šel vedle. V závěru poločasu domácí opět přitlačili hosty na jejich polovinu a výsledkem byla střela Zd. Bednáře, která jen olízla břevno novoměstské branky.
Do druhého poločasu nastoupili hosté se změnami v sestavě, ale byli to opět domácí, kteří do 60. minuty zcela ovládli hru. V 61. min. se za obranu Roudnice dostal Voráček, ale gólovou šanci neproměnil. V 69. min. rychlý útok hostů potáhl Vávra, na jeho centr si naskočil Koza, ale hlavičkoval nad branku. Hosté byli v závěru utkání sice aktivnější, ale k vážnějšímu ohrožení branky domácích se nedostali. Ti naopak využili laxního bránění novoměstských hráčů a v 87. min. Jakub Koblížek přesnou střelou upravil konečný stav na 3:0.
Sestava Nového Města nad Metují: Bohuška – L. Zákravský, P. Zákravský, Vít, Vávra – Nejman, T. Zákravský, Růžička, Lelek (46. Srubjan) – Voráček, Čopík (46. Koza).

Provodov – Přepychy 4:0 (1:0). V úvodu utkání Provodov častěji držel míč na svých kopačkách a postupně si vytvářel územní převahu. Do první šance se dostal Macek, který však přestřelil. I v dalších minutách byli domácí aktivnější a po zásluze se dostali po přihrávce Macka a zakončujícího Metznera do vedení 1:0. Ještě do poločasu mohli skóre navýšit domácí Eimer, Khun i Pfeifer, ale byli neúspěšní. Ve zbytku první pětačtyřicetiminutovky se na domácí kopačky vkrádala nepřesnost a také soupeř dvakrát zahrozil. Swaczyna si ale s hostujícími pokusy poradil.
Také do druhé půle vstoupili aktivněji domácí a po zásluze šli do dvougólového trháku, když Metznerův centr zužitkoval hlavičkující Eimer – 2:0. O čtyři minuty později se výborným zákrokem předvedl domácí brankář Swaczyna, který kryl vyloženou šanci hostů. V 73. min. se Provodovští po akci Macka, Kuneše a zakončujícího Samka dostali už do tříbrankového vedení. V 90. min. pak Provodovští po nejhezčí akci utkání po ose Kuneš, Samko, Bensch uzavřeli na konečných 4:0.
Sestava Provodova: Swaczyna – Výborný (58. Malý), Tolda, Bensch, Bek – Metzner (65. Samko), Kuneš, Pfeifer, Khun – Eimer, Macek. (mr, jl. zm)

3.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.