Jesenické zaváhání v Hejtmánkovicích

NÁCHODSKO - Fotbalový okresní přebor pokračoval o víkendu dohrávaným 2. kolem, ve kterém se zároveň zrodilo jedno velké překvapení a také jedny neuvěřitelné střelecké dostihy.

30.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Taneček

Provodov – Police n. M. B 2:0 (1:0)

Hned od začátku se hrál v Provodově oboustranně útočný fotbal. Skóre se poprvé měnilo v 18. min., když dostal přesnou přihrávku Nentvich a nezaváhal – 1:0. Hra domácích se poté zcela vytratila, hosté lépe kombinovali a domácí byli rádi, že do poločasu své vedení udrželi. Ve druhé půli se opět domácí zvedli a v 63. min. si Zelený vynutil penaltu a Voleský ji s přehledem proměnil – 2:0. Hosté už ve zbytku utkání nenašli dostatek sil na zdramatizování utkání.
Fakta – branky: Miroslav Nentvich, Lukáš Voleský. Rozhodčí: Vojtěch Louda, Jiří Prokeš. ŽK: 3:3. Diváků 50.

V. Poříčí – Božanov 1:0 (1:0)

Nevyzpytatelný Božanov znovu pozlobil svou nepříjemnou hrou. Tentokrát si vyšlápl na Velké Poříčí, o jehož vítězství rozhodla jediná branka Zbyňka Šnajdra ještě v prvním poločase.
Fakta – branky: Zbyněk Šnajdr. Rozhodčí: Jan Gieci. ŽK: 3:2. Diváků 80.

Martínkovice – Machov 2:4 (1:0)

Hosté si od začátku vytvořili tlak, ale pozorná obrana domácích je nepustila do vážnější šance. Při jednom z brejků domácích se ve 20. min. dostal k odraženému balonu Tomáš Klicpera a z hranice vápna překonal brankáře hostí – 1:0. Zbytek poločasu se opět Machovští marně pokoušeli přelstít domácí obranu. Pět minut po změně stran vystřelil z 25 metrů Kubeček a překvapil domácího brankáře – 1:1. Za pět minut vysunul Divíšek do brejku Martince, a ten přízemní střelou upravil na 1:2. Po chvíli se nechal zbytečně vyloučit Martinec a hosté dohrávali o deseti. V 70. min. si ale Divíšek obhodil obránce a přesnou střelou překonal domácího brankáře potřetí – 1:3. Poté se hra odehrávala především na půlce hostů. Gólu se ale domácí dočkali až v 80. min., kdy z rohu malého vápna prostřelil gólmana opět Tomáš Klicpera – 2:3. V 85. min. dal konečnou podobu výsledku Zelený, jehož do sóla vysunul opět Divíšek a s pomocí tyče završil na 2:4. Hosté si tak zaslouženě odvezli pro ně tolik potřebné tři body.

Fakta – branky: Tomáš Klicpera 2 – Pavel Martinec, Martin Kubeček, David Divíšek, Petr Zelený. Rozhodčí: Josef Panny, Miroslav Tesárek. ŽK: 2:1. ČK: 0:1. Diváků 30

Hejtmánk. – V. Jesenice 3:1 (1:0)

Překvapení kola se zrodilo v Hejtmánkovicích, kde domácí přivítali suverénní Velkou Jesenici. Již první poločas vyšel o poznání lépe domácím fotbalistům, kteří šli do druhého poločasu s jednobrankovým náskokem. Kdo si myslel, že hosté utkání zvrátí, zle se mýlil. Domácí pokračovali v nadšeném výkonu a hostům přibalili na cestu ještě dva góly. Velká Jesenice se také ve druhé části trefila, na body jí to však tentokrát nestačilo.
Fakta – branky: Martin Ducháč 2, Václav Bureš – nehlášeno. Rozhodčí: Libor Křenek, Jiří Prokeš. ŽK: 2:4. ČK: 0:1. Diváků 70.

Zábrodí – Mezilesí 5:6 (1:4)

Zápas s neuvěřitelnou zápletkou byl k vidění v Zábrodí, kam zavítalo Mezilesí. Stále se lepšící hosté z Mezilesí na svého soupeře doslova vlétli a do poločasu mu nasypali čtyři góly. Přes jednu trefu domácí odcházeli do kabin za hrozivého stavu 1:4. Po změně stran oba týmy pokračovaly v ofenzivním pojetí, tentokrát to však byli domácí, kterým se střelecky více dařilo. Na čtyři branky Zábrodí, ale hosté dokázali dvakrát odpovědět, což jim na zisk tří bodů stačilo.

Fakta – branky: Miroslav Zahálka 2, Petr Perger, Luděk Tuček, Vladimír Hájek – Milan Vítek 3, Pavel Škoda 2, Adam Škoda. Rozhodčí: Jiří Kuneš. ŽK: 0:0. Diváků 7.

Meziměstí – Teplice A 1:4 (0:0)

K dalšímu klopýtnutí favorita se schylovalo v Meziměstí, kde hrálo teplické áčko. Domácí dokázali s favoritem držet bezbrankový výsledek celý první poločas, po změně stran ale už hosté potvrdili své ambice. Na čtyři góly Teplic dokázalo domácí Meziměstí odpovědět pouze jednou, což bylo v danou chvíli málo.

Fakta – branky: Martin Macúš – Štefan Kalaš, Vojtěch Louda, Tomáš Otta, Josef Novotný. Rozhodčí: Lukáš Linhart. ŽK: 2:2. ČK: 1:1. Diváků 50. ⋌(mr, dop)

30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Folklorní festival v Červeném Kostelci
23

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.