VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli požáru museli evakuovat školu

Hronov /FOTOGALERIE/ - V pátek krátce před třináctou hodinou vypukl v budově Střední průmyslové školy požár. Chodby byly plné kouře, který začal pronikat i do učeben a vyděsil všechny studenty.

27.11.2012
SDÍLEJ:

V budově Střední průmyslové školy v Hronově vypukl požár. Naštěstí šlo jen o cvičení.Foto: Jiří Mach

Na škole byl vyhlášen požární poplach a následovala evakuace všech osob mimo budovu. Mezi tím už na místo přijížděli hasiči z Hasičského záchranného sboru (HZS) z Velkého Poříčí a jako posila i dobrovolní hasiči z Hronova a Velkého Poříčí. Jelikož několik žáků zůstalo uvězněných v nejvyšším patře budovy, dorazila i výšková technika.

I když žádný ze studentů nevěděl co se děje, nikdo nepanikařil a všichni spořádaně opouštěli budovu školy. Uvěznění studenti museli budovu za asistence hasičů opustit po výsuvném žebříku. Naštěstí se jednalo jen o taktické cvičení o kterém vědělo jen vedení hasičů a několik kantorů, kteří nácvikovou akci připravovali.

„Prověřovali jsme spolehlivost evakuačního plánu, který mají za povinnost školy provádět v rámci svých legislativních předpisů. Nejlepší prověrka je praktická zkouška, a proto vedení školy pozvalo i nás, což jsme uvítali a mohli jsme si tak vyzkoušet možnosti evakuace z pohledu našich postupů a taktiky," uvedl velitel zásahu Josef Hlaváček a velitel výjezdové čety z HZS územního obvodu Náchod.

„Vyzkoušeli jsme si únikové trasy a to, zda jsou v pořádku. Z mého hlediska to dopadlo dobře, jelikož učitelé měli přehled o studentech. Zjistili i to, že jim skupinka šesti žáků chybí a ty jsme zase zachraňovali my v rámci našeho cvičení. Na místě se zjistily malé nedostatky hlavně s prostorem pro výškovou techniku, která neměla dostatek místa pro ideální ustavení výsuvného žebříku. Tato eventualita ale nastává u všech výškových budov jako jsou paneláky, kde většinou tyto prostory blokují zaparkované automobily. Jinak cvičení dopadlo dobře a zjištěné nedostatky si vyhodnotíme a po dohodě se školou přistoupíme k jejich nápravě," dodal Hlaváček

Kladně cvičení hodnotila i učitelka Hana Lelková, která má na škole na starost společenské vědy, kam spadá i prevence a chování při živelných pohromách. „Jelikož se jednalo o cvičení, tak byla informována jen část učitelů, ale studenti nic nevěděli. Díky bezvadné spolupráci s hasiči, kteří připravili i zadýmování vnitřních prostor školy, evakuace proběhla velice rychle. Postupovalo se přesně podle stanoveného plánů. Jsme proto spokojeni, že vše dopadlo tak jak mělo. Poslední cvičení proběhlo před pěti lety a od té doby jsou zde noví studenti, ale i část pedagogického sboru, tak bylo potřeba vše znovu ověřit." shrnula Hana Lelková.

 Jiří Mach

Autor: Redakce

27.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení