Mistr v domácí premiéře honil body v závěru, stáhl dvoubrankové manko. Nakonec ale jásal Chomutov. Uspěl po nájezdech.

Pardubicím pomohl král velkých comebacků. Martin Bartek kvůli zranění zmeškal všechny přípravné zápasy, naskočil až nyní proti Chomutovu. Blýskl se podobně jako v posledním play off, kdy se vracel po dlouhé pauze. Brzy po začátku utkání dal gól a poslal svůj tým do vedení. Ve druhé třetině pak napálil jednou střelou zároveň tyč i břevno.

Rychlý náskok nevydržel domácím dlouho, za Chomutov šťastně skóroval Hruška. Vyrovnaný stav vydržel až do 35. minuty.
Martin Růžička sice dlouho odolával, ale Chomutovskou lavinu nakonec sám nezadržel. Piráti skóre otočili. Sikora proměnil samostatný nájezd a chvíli po něm se při přesilovce prosadil Mrázek.

Před poslední částí „pojišťováci" prohrávali 1:3. „Upustili jsme od aktivní hry, která se nám dařila na začátku utkání," poznamenal útočník Robert Kousal.

Pak ale začal kolotoč. Domácí celek zavřel Chomutov v obranné třetině a Starý deset minut před koncem snížil. Pavel Brendl, který nejdřív vyslal několik svých „jedovek" nad, pak v 53. minutě srovnal na 3:3.
Pardubický lov  na Piráty pokračoval. Blízko gólu byl Buchtele. Dravý průnik před Řehoře ale skončil jenom dvěma úspěšnými zákroky chomutovského brankáře.

V prodloužení minul prázdnou branku chomutovský Kraft, a tak rozhodovaly nájezdy. V nich se prosadili chomutovští Půlpán se Sikorou. Za Pardubice se trefil jen Bartek.

Pardubice  –  Chomutov  3:4 sn (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0)
Fakta – branky a nahrávky: 4. Bartek (Somík, Beech), 51. Starý (Kousal), 53. Brendl (Starý, Kousal) –  8. Hruška (Polák, Procházka), 35. Sikora (Hromas, Bartejs),  37. Mrázek (Rýgl, Procházka), rozhodující nájezd Sikora.
Rozhodčí: Jeřábek, Šindler – Gebauer, Lederer
Vyloučení: 3:3, navíc Cetkovský 10 minut OT