Brankové hody k vidění v Jaroměři i ve Dvoře

Náchodsko - Hokejová krajská liga měla ve středu na programu další mistrovské kolo.

5.12.2008

Kdyby hronovský Miloslav Hudeček proměnil tuto vyloženou šanci, mohlo utkání s Novou Pakou nabrat jiný směr.Foto: Jiří Mach

HC Wikov Hronov – BK Nová Paka 3:5 (1:0, 2:3, 0:2). Začátek střetnutí přinesl velice rychlý a pohledný hokej z obou stran. Po úvodních nevyužitých šancích na obou stranách usedl ve 12. min. na trestnou lavici hostující Hajna. Dvojice Matyska – Hajník si několikrát vyměnila puk zpoza branky a posledně jmenovaný chytře u první tyče zavěsil – 1:0. Pak se opět na obou stranách několikrát vyznamenali brankáři, do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Útočný faul Kozáka hned v nástupu do druhé třetiny hosté nemilosrdně potrestali skvěle hrajícím Kovářem a trenér Měsíček neukázněného útočníka Hronova nahradil Borošem. Zlom v utkání přišel přesně v polovině utkání. Hostující Jakubec vstřelil branku na 1:2 a podle mínění mnohých stál v brankovišti. To se hrubě nelíbilo domácímu gólmanovi Svobodovi, který rozhodnutí rozhodčího Padevěta neunesl a za protesty byl poslán pod sprchy. O dvě minuty později vystřelil Fiedler, Věchet vyrazil jen před sebe a Hudeček vrátil kotouč do sítě – 2:2. Za pár sekund nato byl vyloučen za vražení na mantinel Měsíček, v oslabení jel Fiedler sám na čtyři hráče Nové Paky, nevěděl co s pukem a tak vystřelil. Kotouč zapadl přesně k pravé tyči hostí 3:2. Těsně před koncem druhé třetiny Hronov zakládal útok ze své obranné třetiny, obránce Paky jen tak plácl do puku a ten nečekaně zaplachtil za záda nic nevidícího Wittvara – 3:3.

Z třetí třetiny neuplynulo ani třicet sekund, Hronov nepokryl střílejícího beka a dorážkou poslal Jakubec hosty do vedení – 3:4. Z protiútoku zcela osamocený Rojšl ze tří metrů golfákem nedokázal proměnit tisíci procentní šanci. Poté hrál Hronov přesilovku pět na tři, ale špatně. Dvě minuty před koncem byl již hostující gólman překonán, ale puk směřující za záda Věcheta rukou vyrazil z čáry obránce. Minutu a půl před sirénou domácí odvolali brankáře, prohráli buly a Kovář trefil prázdnou klec. Branku však arbitr pro ofsajd neuznal, ale v pokračování hry bez brankáře pečetil tentokráte platným gólem Lepka na 3:5.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Rozhodlo vyloučení brankáře Svobody po sporném druhém gólu. Hosté nás však překvapili výborným napadáním naší rozehry, zahráli velice dobře a jejich vítězství bylo zasloužené.“
Branky Hronova: Hajník, Hudeček, Fiedler

Sestava Hronova: Svoboda (30. Wittvar) – Bohuněk, John, A. Svoboda, Měsíček, Javůrek, Vaněk – Šakarov, Hudeček, Fiedler – Matyska, Rojšl, Hajník – Komárek, Kubeček, Kozák (24.Boroš).

HC BaL Dvůr Králové n. Lab. – HC Náchod 7:6 (3:3, 2:1, 2:2). Neuznaná branka, zbytečná vyloučení, Škodovo střelecké prokletí a gól při vlastní přesilovce rozhodly o tom, že hokejisté Náchoda po brankové přestřelce odjížděli domů s prázdnou.

Již od úvodního hvizdu se hrál svižný a pohledný hokej s brankovými hody. O otevření gólového účtu se postaral ve 3. min. Všetečka – 1:0. V 7. min. byl vyloučen domácím australský reprezentant Edwards, přesilovka však skončila po faulu Čecha. Na konci 8. min. se hostující Škoda prodral před Poláčka, vystřelil a kotouč se od sítě odrazil zpět. Bohužel pro Náchod, rozhodčí stáli postaveni tak smolně, že černý projektil v bráně neviděli! V 10. min. bylo po zásluze vyrovnáno, když kapitán Vondřejc odrazil kotouč od hrazení a nejlépe zareagoval Branda – 1:1. Po další minutě se misky vah přehouply na stranu nabuzeného Náchoda zásluhou Čecha, který využil spolupráci s Musilem – 1:2. Tři minuty před první přestávkou Musil našel Chudého, který potřetí rozesmutněl domácí publikum – 1:3. Za další minutu ujel hbitý Vítek a snížil na 2:3. V 19. min. si faulem pomohl Kaválek a domácí krutě trestali, když zafungovala spolupráce Hamerský – Vítek, který zaskočil ranou po ledě – 3:3.

Domácí Hamerský už v 1. min. druhé části vyzrál na Ježka v hostující brance a upravil na 4:3. Brankové hody pokračovaly i nadále, ve 23. min. střílel od modré hostující Pinkava a Koutský srovnal na 4:4. V polovině utkání strhl opět vedení na stranu domácích Kollman – 5:4. I přes vyloučení na obou stranách se skóre do konce druhé části nezměnilo.

Do poslední části vlétli hosté jako uragán, když ve 42. min. Čech srovnal na 5:5. Za dvě minuty ale Janiga opět strhl vedení na stranu domácích – 6:5. Tři minuty před třetí sirénou hosté bleskově trestali dvojnásobné vyloučení domácích, když Komárek srovnal na 6:6. Dělba bodů však Náchodu nebyla přána. V 59. min. rozhodl o třech bodech domácího týmu Kollman – 7:6.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „Ve Dvoře se hrál velmi pohledný hokej, k jehož kvalitě přispěla stejnou měrou obě mužstva. V utkání jsme vedli již 3:1, a to nám ještě rozhodčí neuznal regulérní branku. Bohužel jsme opět zápas nedotáhli do vítězného konce a popáté v sezoně prohráli o branku. Máme za sebou tři těžká utkání s Novým Městem, Jaroměří a Dvorem, ze kterých se nám nepodařilo vytěžit žádný bod. Pokud chceme postoupit do finálové pětky, nemůžeme si v nedělním utkání s Hronovem připustit nic jiného než výhru.“
Branky Náchoda: Čech 2, Branda, Chudý, Koutský, Komárek.

Sestava Náchoda: Ježek – Šotola, Odl, Chudý, Špetla, Pavlík – Komárek, Branda, Vondřejc – Škoda, Musil, Čech – Kaválek, Koutský, Pinkava.

HC Jaroměř – TJ Spartak Nové Město nad Metují 3:10 (2:2, 0:2, 1:6). Domácí začali výborně, ve 3. min. byl vyloučen hostující Burdych a po Merklově nahození se puk odrazil od Dudadíkových kalhot do novoměstské sítě – 1:0. Až teprve třetí novoměstská přesilovka znamenala vyrovnání, to Fišer chytře využil zmatku za brankou domácích a rychle zasunul kotouč k tyči – 1:1. O několik desítek sekund později využil domácí Vejman zaváhání Spartaku v obranném pásmu a naposledy získal Jaroměři vedení – 2:1. Ještě před sirénou se ale hostům podařilo vyrovnat. Na dlouhou přihrávku si najel Fišer a z velkého úhlu trefil excelentně – 2:2.

Už po 9 sekundách druhé třetiny se v šanci po Kostkově chybě ocitl domácí Dudadík, ale nedal. Ve 26. min. se Kodym odvážně pustil mezi dva jaroměřské beky a jeho blafák vrátil do sítě Řeháček – 2:3. Ve 28. min. si mazácky počínal Hrabica, v rohu si počkal na najetí Kodyma, který nekompromisně zavěsil – 2:4. V polovině zápasu přišel nepochopitelný zkrat domácího Vejmana, který udeřil patkou hole zezadu Petra do helmy. Za tento zákrok byl po zásluze poslán předčasně do sprch. V druhé polovině druhé části hosté postupně přebrali iniciativu a zápas se pak odehrál plně v novoměstské režii.

Na další gól se čekalo v Jaroměři do 46. min., kdy po vyhraném buly střílel od modré Dostál, jehož střelu tečoval domácí bek – 2:5. Gól byl připsán Prausovi. Za 20 sekund bylo sníženo na 3:5, když chybu Lochmana potrestal Hamáček – 3:5. V následné přesilovce si však domácí gólman srazil Ježkovu přihrávku před branku do vlastní sítě – 3:6. Pak domácí nevyužili přesilovku a přišla 53. min., ve které Novoměstští zaznamenali tři branky. Nejprve Chmelík poslal puk do prostoru pro Petra, který naznačil blafák a pod padajícím brankářem dal na 3:7, pak předvedli kolmou akci Ježek – Praus – Dittrich a posledně jmenovaný zvyšoval do poloodkryté branky na 3:8. A to bylo na Macháně tak akorát dost. Vtípil si ještě nesáhl na puk a už ho lovil ze sítě. To Řeháček uklidil do víka krásnou Kodymovu přihrávku. V 57. min. se hosté desítky v jaroměřské síti konečně dočkali. Po dlouho trvajícím sevření od domácích, kdy se Bláha vyznamenal, přišel lob na ujíždějícího Petra a ten po ledě uzavřel na – 3:10.

Branky: Dudadík, Vejman, Hamáček – Fišer 2, Petr 2, Řeháček 2, Kodym, Praus, Ježek, Dittrich.

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: Polovinu utkání jsme hráli vyrovnaný duel. V první třetině jsme se drželi našeho obranného systému, prvních sedm minut druhé části jsme byli dokonce lepším týmem. Pak jsme ale dostali gól na 3:2 a pak to šlo s námi z kopce. Všichni kluci pak chtěli útočit a mysleli si, že se dá hrát s Novým Městem otevřený hokej, na což jsme doplatili.

Pavel Biegl, trenér N. Města: Odehráli jsme opět velmi dobrý zápas. Domácí s námi drželi krok pouze do půlky zápasu. Snad nám ta stoupající tendence výkonnosti vydrží. Vejmanovi by měl být hokej zakázán.“

Sestavy – Jaroměř: Macháň (54. Vtípil) – Koblížek, Merkl, Mlateček, Novák, Chýlek – Novotný, Hamáček, Dudadík – Verner, Mach, Bujňák – Svoboda, Drašnar, Vejman. N. Město: Bláha – Jakl, Kostka, Burdych, Lochman, Dostál – Chmelík, Fišer, Petr – Dittrich, Ježek, Praus – Řeháček, Kodym, Hrabica. (mš, jk, pb)