Bydžov Spartakovce podcenil, a to se mu nevyplatilo

Náchodsko – Hokejové Krajská liga mužů i Krajská soutěž mužů měly ve středu na programu další zápasy o mistrovské body.

19.12.2014

Ilustrační fotoFoto: Petr Kraus

KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ

HC Náchod – BK Nová Paka 5:4 (1:1, 1:3, 3:0). „Do tohoto zápasu jsem trochu změnil sestavu, možná jsem i trochu zariskoval, když jsem nechal některé hráče doma jen proto, aby si zahráli i ti, co byli dlouhodobě zranění," říkal po dramatickém průběhu utkání náchodský trenér Ludvík Berger.

I přesto vstoupili do zápasu aktivněji jeho svěřenci, kteří lépe bruslili i kombinovali, jenže hosté z první akce vstřelili vedoucí branku. Ve 3. min. z pravé strany švihl Štěpán zápěstím a trefil přesně horní roh Mertlíkovy branky – 0:1. Domácí byli v první půli jasně lepší, a to i díky několika přesilovým hrám. Na vyrovnání tak čekala hrstka diváků až do úvodu 14. min., kdy po parádních nahrávkách Janouška a Macháně vyrovnal na 1:1 Šejnoha.

V prostřední části opět domácí zaspali úvod třetiny a Kulhánek vrací v úvodu 23. min. vedení na stranu hostů – 1:2. V polovině zápasu teč Stehna skončila pouze na horní tyči novopacké branky. Při hře čtyř proti čtyřem pálil na modré Javůrek, trefil ale pouze nohy Zvolenského, který si zkušeně domácího beka obhodil a tomu nezbylo nic jiného, než si pomoci faulem. Následovalo trestné střílení, které sám postižený neproměnil, protože Mertlík skvěle zasáhl vytrčenou holí. V polovině 37. min. se hned po buly prosadil Havelka (1:3) a o minutu později posunul skóre už na 1:4 Nádvorník. Za dalších 13 sekund se na modré napřáhl Verner a jeho dělovka prosvištěla až do sítě – 2:4.

Ve třetí třetině předvedli domácí neskutečný obrat, když zvýšili obrátky a už v půli 42. min. Hradecký našel dlouhou přihrávkou na modré našlápnutého Vlčka a bylo sníženo – 3:4. Vyrovnání se domácí dočkali v 53. min. z hole Šejnohy po akci Macháně – 4:4. Za další minutu našel Verner rozjetého Stehna a ten se trefil parádně pod horní tyč – 5:4. V závěru ještě Mertlík podržel domácí při vyloučení Vlčka.

Ludvík Berger, trenér Náchoda: „Všechny branky, které jsme dostali, byly po našich fatálních chybách. Soupeř si v podstatě nevytvořil žádný tlak a my mu ty góly v podstatě darovali. Přestože jsme měli ve druhé třetině obrovský tlak, tak jsme ji prohráli. Proto jsem moc rád, že se to podařilo ve třetí třetině, kdy se nám povedlo ten nepříznivý stav z 2:4 otočit a zápas dovést do vítězného konce."

Sestava Náchoda: Mertlík – Hendrich, Verner, Hrach, Pánek, Plíhal, Javůrek – Šejnoha, Janoušek, Macháň – Vlček, Hradecký, Stehno – Vondřejc, Škoda, Leeder.

HC Jaroměř – SK Třebechovice 3:2 (0:0, 1:1, 2:1). První třetina přinesla z obou stran hodně opatrný hokej, což se projevilo i na bezbrankovém skóre po první části.

Také druhou třetinu začali domácí hodně rozvážně a tentokrát za to pykali. Už po 44 vteřinách se důrazem na brankovišti prosadil hostující Dostál – 0:1. Po inkasované brance zvýšili domácí obrátky a o minutu později Kocián využil kolmicí špatné střídání soupeře a Petr zakončil samostatný nájezd bekhendovým blafákem – 1:1. Od tohoto momentu byli domácí už jasně lepším týmem a hosté mohli děkovat svému brankáři, že po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 1:1.

Nerozhodný výsledek držely Třebechovice až do 49. min., kdy se Světlík nejlépe orientoval před hostující brankou – 2:1. O minutu později Koblížek uvolňuje Hrabicu, který přesnou střelou švihem z bodu na vhazování ke vzdálenější tyči zvyšuje na 3:1. Jiskřičku naděje Třebechovice vykřesaly v končící 53. min., kdy využily domácí dezorientace po skončení jaroměřského oslabení a pěknou kombinaci s Hubáčkem zakončil Dostál přesnou střelou pod břevno – 3:2.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Po oboustranně opatrné první třetině jsme začali druhou laxně a důsledkem toho byl gól v naší síti. Od té chvíle jsme ale byli lepším mužstvem a hosty držel v naději výborný Lochman v bráně. Naše výhra je ale zcela zasloužená."

Stadion Nový Bydžov – TJ Spartak Nové Město nad Metují 3:5 (2:1, 1:1, 0:3). Souboj týmů z opačných pólů tabulky měl být jednoznačnou záležitostí domácích a zpočátku to také tak vypadalo.

Na první branku v novoměstské síti se sice čekalo až do začátku 14. min. a když v minutě následující zvyšoval Muras na 2:0, domácí fandové se těšili na pohodový večer. Ten jim však překazil osm vteřin před první sirénou přesnou přesilovkovou střelou Michal Franců – 2:1

Do očekávaných kolejí se pak zápas vrátil na začátku 26. min., kdy na 3:1 upravuje Mádle. Spartakovci však zbraně nesložili a další využitou přesilovkou se ve 38. min. vracejí do zápasu – 3:2.

Z předpokládané šablony zápas definitivně vybočil v polovině 43. min., kdy vyrovnává na 3:3 Exner. O dvě minuty později se nechal zbytečně za hákování vyloučit domácí Šrejtr a třetím přesilovkovým gólem středečního podvečera otáčí Nové Město zápas na 3:4. Závěr utkání domácí hokejisté neusnesli psychicky. Nejprve byli po vzájemné potyčce vyloučení domácí Muras s hostujícím Sukem, aby tři minuty před koncem domácí Pomichálek vyfasoval trest na 5+OK. Minutu a půl před koncem pak pečetí zápas čtvrtou brankou v početní výhodě hostující Glos – 3:5.

Josef Bahník, trenér N. Města n. Met.: „Zápas rozhodla naše větší bojovnost a vůle po vítězství. Do utkání jsme nastoupili v deseti a soupeř nás asi podcenil. Rozhodující bylo, že nám neutekli větším rozdílem. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé byli domácí lepší a ve třetí se nám podařilo výsledek otočit i díky domácí nedisciplinovanosti."

Sestava N. Města n. Met.: Bernart – Daňo, Suk, Mlateček, Souček – Ja. Exner, Glos, Dudadík – Ma. Franců, Mi. Franců, Michálek.

KRAJSKÁ SOUTĚŽE MUŽŮ

TJ Sokol Semechnice – HC Jaroměř B 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Na první gólovou trefu se čekalo téměř polovinu zápasu. V čase 28:10 pohnul nerozhodným stavem hostující Schwarz, který trestá vyloučení domácího Svobody – 0:1. O chvíli později jdou domácí opět do čtyř, tentokrát početní nevýhodu přečkali, krátce po návratu vyloučeného Jičínského však hostující Jirkovský upravuje na 0:2.

V prvních deseti minutách posledního dějství hráli hostující hokejisté hned čtyřikrát v oslabení, všechny přesilovky domácích však přečkali bez úhony a sami naopak v polovině 54. min. zápas definitivně rozhodli ve svůj prospěch. Na konečných 0:3 upravuje Všetečka.

PSH Hronov – HC Čestice 10:2 (4:2, 1:0, 5:0). Proti poslednímu celku tabulky si domácí hokejisté s chutí zastříleli.

V gólově bohaté první třetině sice ještě hosté dokázali s domácími držet krok, s přibývajícím časem ale hronovští hokejisté stále více přebírali otěže utkání.

Prostřední dějství sice nabídlo jen jednu trefu, domácí hokejisté si ale vše vynahradili v závěrečné dvacetiminutovce, kdy naplno potvrdili roli favorita a soupeřovo skóre nakonec zaokrouhlili na deset branek. (jk, mr)

19.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.