HC Wikov Hronov – HC Náchod 5:4 PP (1:2, 1:1, 2:1)

Prvních deset minut byl Náchod výrazně lepší, největší šanci měl v 7. min. ale Svoboda samostatný nájezd kryl. Vzápětí však brejk Hudečka již hronovský gólman nezvládl – 0:1. První velkou šanci Hronova zazdil ve 13. min. Kozák. O pár sekund později však Ochotníci přečíslili náchodskou obranu a v nájezdu dva na jednoho Ropický předložil Franců a ten se nemýlil – 1:1. Tři minuty před sirénou vyjel z rohu Hudeček a svůj bekhend zvedl přes rameno klečícího brankáře – 1:2.

Ve 22. min. náchodský Škoda nezasunul do prázdné branky neposlušný puk, o minutu později hronovský osamocený bek upadl, dva útočníci postupovali na Svobodu a Špetla s jistotou zavěsil pod víko – 1:3. Ve 28. min. pykal za faul Chudý, Provazník našel volného Perutka a ten po ledě prostřelil Navrátila – 2:3. Minutu před koncem třetiny Hronov špatně střídal, Hudeček všem zamával, ale sólo neproměnil, na druhé straně nepochodil ani Rojšl.
V nástupu do třetí třetiny hrál Hronov přesilovku, Šafránek projel celým válem a zavěsil – 3:3. Ve 44. min. měl Náchod štěstí, když se střela Ropického odrazila od horní tyče. Pak potřetí za sebou Šafránek lehce projel mezi obránci, udělal i gólmana, ale již nestačil zakončit. V 51. min. odjel po levém křídle náchodský Pavlík, vystřelil a střela zapadla k pravé tyči – 3:4. Tři minuty před závěrečným klaksonem šel za katr hostující Borůvka a Náchod krutě zaplatil. Matyska vystřelil přes bránícího hráče a poměrně lehký puk zaplul do sítě – 4:4. Poté se Rojšlova teč otřela o pravou tyčku ven, vzápětí stejný hráč vyprovokoval velkou rvačku s Hrabicou. Hrabica sundal rukavice a vyfasoval 5 + do konce utkání, Rojšl pak dvakrát dvě minuty. To se ukázalo jako rozhodující do prodloužení.
To začalo hrou čtyři na tři a Ochotníci se s hosty nepárali. Po 38 sekundách vystřelil od modré hronovský bek Fink, puk zaplachtil do sítě a pak již střelec zmizel pod hromadou přešťastných Ochotníků – 5:4.
Radek Měsíček, trenér Hronova: „Krásné a napínavé střetnutí, pro sestavu jsme udělali všechno, dojel jsem dokonce pro jednoho hráče až do Brna. Jsem šťastný, že se nám podařilo v závěru využít vyloučení Náchoda a vyhrát. Kluci nádherně zabojovali.“
Aleš Hrubý, trenér Náchoda: „Je mi jedno, co na mne na svazu vymyslí, ale rozhodně tam napište, že hlavní rozhodčí Derner utkání naprosto nezvládl. V závěru přehlédl dva fauly na Vondřejce a pak ho ještě vyloučil. To rozhodlo a prohráli jsme. Blahopřeji soupeři k vítězství.“
Sestavy – Hronov: Svoboda – Fink, Milfort – Rathouský, Provazník – John, Popler – Rojšl, Matyska, Ropický – Mašek, Šafránek, Perutek – Kozák, Franců, Komárek – Štelzig. Náchod: Navrátil – Šotola, Pavlík – Borůvka, Chudý – Poul – Hudeček, Vondřejc, Verner – Škoda, Hrabica, Komárek – Javůrek, Macháň, Špetla – M. Koutský.

HC Jaroměř – BK Nová Paka 12:2 (5:0, 1:1, 6:1)

V úvodu utkání Jaroměř přečkala oslabení a krátce poté Novák od modré prostřelil Dresslera. Po chvilce přidal po ideální nahrávce druhý gól Drašnar. V 9. min. po vyjetí z rohu Rudolfského a následném gólu šel novopacký gólman střídat – 3:0. Ve 12. min. se po chybě domácích dostali ke slovu hosté, ale Svoboda šanci lapil. Jaroměř koncertovala dále, ve 13. min. blafákem zvýšil Křepinský na 4:0. Druhá pětka si po gólu oddychla na lavičce a při dalším působení na ledě chladnokrevně bekhendem dorazil Novákovu střelu Jurča.
Ve 24. min. laciným gólem Drašnar završil půltucet branek v síti hostů. Komplikací pro Jaroměř nebyla ani dvojnásobná přesilovka hostí a snížení na 6:1. Gólová úroda se zastavila zvláště proto, že domácí zbytečně znervóznili a nechali se často vylučovat.
Na 7:1 dával v úvodu třetí třetiny Novotný a ještě v téže minutě Křepinský dalším svým blafákem dal osmý gól. Další chvilky na ledě trochu zdramatizoval vylučováním rozhodčí, na což doplatil trestem Kollman do konce utkání za vhození rukavice na led z trestné lavice. Když vyprchaly emoce, v 50. min. snížili hosté na 8:2, domácí po necelé minutě zvyšovali Novotným na 9:2 a krásným blafákem po deseti vteřinách natočil novopackou desítku Jurča! V 57. min. jedenáctý gól přidal Rudolfský a gólovou tečku za Jaroměřskou exhibicí udělal osm vteřin před koncem hattrickem Křepinský 12:2 !
Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Do utkání jsme nastupovali s určitým respektem k soupeři, ale díky naší produktivní hře bylo po deseti minutách rozhodnuto. Do konce třetiny jsme dokázali svůj náskok zvýšit a utkání de facto definitivně rozhodnout. V dalším vývoji utkání to již byla otázka skóre a jsem rád, že jsme domácí fanoušky 12 góly v síti soupeře potěšili a potvrdili první místo v tabulce, které doufám zvýrazníme výhrou nad Opočnem v dohrávce nedělního kola.“
Sestava Jaroměře: Svoboda – Koblížek, Merkl – Novák, Synek – Ma. Kukal, Růta – Hamáček, Novotný, Drašnar – Vejman, Křepinský, Jurča – Svoboda, Rudolfský, Karel – Dudadík, Krause.

TJ Spartak N. Město n. Met. – Stadion Nový Bydžov 11:1 (2:0, 5:0, 4:1)

Po dvou úvodních šancích domácích následoval výpadek elektrického proudu a pět minut se nehrálo. Domácí měli od úvodu převahu, ale gól se jim podařilo vstřelit až v 17. min., když Ježek doklepl do sítě Prausovu střelu. Ve 20. min. se nejprve neprosadil rychlík Pišta, pak Chmelíkova střela skončila v lapačce Vtípila a po chytré přihrávce Ježka před první tyč se nejrychleji zorientoval Praus a přidal druhý domácí gól.
Druhá třetina začala tak, jak skončila první. Ve 21. min. Zámečník ve středním pásmu našel Ježka a ten nekompromisně pod břevno zvýšil na 3:0. Po pár sekundách po pěkné kombinaci Jakl – Hejduk – Chmelík to bylo 4:0. Ve 27. min. profitoval z rotace Zámečníka s Prausem Ježek a završil hattrick – 5:0. V polovině utkání se dočkala i juniorská pětka, když při přesilovce Reichmann tečoval Hladíkovu střelu – 6:0. Pak se brankostroj zasekl. Před druhou sirénou však nepohrdl gólovou nabídkou od Ježka Zámečník – 7:0.
Ve třetí třetině domácí nebyli již tak zodpovědní ve hře dozadu a tak měl práci i Biegl v domácí brance. Nejprve však ve 45. min. Pišta přenechal kotouč na útočné modré Plíhalovi a ten švihem vymetl šibenici – 8:0. Pak domácí zapomněli na zadní vrátka a dva Bydžovští jeli na Biegla, který zatím odolal. Po chvilce přece jen kapituloval po další hrubce v obranném pásmu. V posledních deseti minutách se hra přece jen zlepšila, a to se projevilo i na stavu. V přesilovce v 53. min. tečoval Dostálovu bombu od modré Praus – 9:1, V další přesilovce o dvě minuty později se prosadil po ledě od modré Jakl. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Hejduk.
Pavel Biegl, trenér N. Města: „V poklidném utkání, ve kterém nás soupeř moc netrápil, jsme ještě neproměnili řadu šancí, především v první třetině. Skóre tak mohlo být i daleko vyšší.“
Sestava N. Města: Biegl – Dostál, Beneš – Jakl, Plíhal – Hladík, Joneš – Zámečník, Ježek, Praus – Hejduk, Chmelík, Pišta – Reichmann, Vencl, Řehák.