Drtivá vítězství Jaroměře a Nového Města

Náchodsko – Hokejová krajská liga měla ve středu na programu další zajímavé mistrovské kolo.

13.11.2009

Vyhecované derby Hronov – Náchod přineslo oboustranně hodně vyloučených, na což doplatili hlavně hosté, kteří v oslabení dostali čtyři branky včetně rozhodující v prodloužení.Foto: Jiří Mach

HC Wikov Hronov – HC Náchod 5:4 PP (1:2, 1:1, 2:1)

Prvních deset minut byl Náchod výrazně lepší, největší šanci měl v 7. min. ale Svoboda samostatný nájezd kryl. Vzápětí však brejk Hudečka již hronovský gólman nezvládl – 0:1. První velkou šanci Hronova zazdil ve 13. min. Kozák. O pár sekund později však Ochotníci přečíslili náchodskou obranu a v nájezdu dva na jednoho Ropický předložil Franců a ten se nemýlil – 1:1. Tři minuty před sirénou vyjel z rohu Hudeček a svůj bekhend zvedl přes rameno klečícího brankáře – 1:2.

Ve 22. min. náchodský Škoda nezasunul do prázdné branky neposlušný puk, o minutu později hronovský osamocený bek upadl, dva útočníci postupovali na Svobodu a Špetla s jistotou zavěsil pod víko – 1:3. Ve 28. min. pykal za faul Chudý, Provazník našel volného Perutka a ten po ledě prostřelil Navrátila – 2:3. Minutu před koncem třetiny Hronov špatně střídal, Hudeček všem zamával, ale sólo neproměnil, na druhé straně nepochodil ani Rojšl.
V nástupu do třetí třetiny hrál Hronov přesilovku, Šafránek projel celým válem a zavěsil – 3:3. Ve 44. min. měl Náchod štěstí, když se střela Ropického odrazila od horní tyče. Pak potřetí za sebou Šafránek lehce projel mezi obránci, udělal i gólmana, ale již nestačil zakončit. V 51. min. odjel po levém křídle náchodský Pavlík, vystřelil a střela zapadla k pravé tyči – 3:4. Tři minuty před závěrečným klaksonem šel za katr hostující Borůvka a Náchod krutě zaplatil. Matyska vystřelil přes bránícího hráče a poměrně lehký puk zaplul do sítě – 4:4. Poté se Rojšlova teč otřela o pravou tyčku ven, vzápětí stejný hráč vyprovokoval velkou rvačku s Hrabicou. Hrabica sundal rukavice a vyfasoval 5 + do konce utkání, Rojšl pak dvakrát dvě minuty. To se ukázalo jako rozhodující do prodloužení.
To začalo hrou čtyři na tři a Ochotníci se s hosty nepárali. Po 38 sekundách vystřelil od modré hronovský bek Fink, puk zaplachtil do sítě a pak již střelec zmizel pod hromadou přešťastných Ochotníků – 5:4.
Radek Měsíček, trenér Hronova: „Krásné a napínavé střetnutí, pro sestavu jsme udělali všechno, dojel jsem dokonce pro jednoho hráče až do Brna. Jsem šťastný, že se nám podařilo v závěru využít vyloučení Náchoda a vyhrát. Kluci nádherně zabojovali.“
Aleš Hrubý, trenér Náchoda: „Je mi jedno, co na mne na svazu vymyslí, ale rozhodně tam napište, že hlavní rozhodčí Derner utkání naprosto nezvládl. V závěru přehlédl dva fauly na Vondřejce a pak ho ještě vyloučil. To rozhodlo a prohráli jsme. Blahopřeji soupeři k vítězství.“
Sestavy – Hronov: Svoboda – Fink, Milfort – Rathouský, Provazník – John, Popler – Rojšl, Matyska, Ropický – Mašek, Šafránek, Perutek – Kozák, Franců, Komárek – Štelzig. Náchod: Navrátil – Šotola, Pavlík – Borůvka, Chudý – Poul – Hudeček, Vondřejc, Verner – Škoda, Hrabica, Komárek – Javůrek, Macháň, Špetla – M. Koutský.

HC Jaroměř – BK Nová Paka 12:2 (5:0, 1:1, 6:1)

V úvodu utkání Jaroměř přečkala oslabení a krátce poté Novák od modré prostřelil Dresslera. Po chvilce přidal po ideální nahrávce druhý gól Drašnar. V 9. min. po vyjetí z rohu Rudolfského a následném gólu šel novopacký gólman střídat – 3:0. Ve 12. min. se po chybě domácích dostali ke slovu hosté, ale Svoboda šanci lapil. Jaroměř koncertovala dále, ve 13. min. blafákem zvýšil Křepinský na 4:0. Druhá pětka si po gólu oddychla na lavičce a při dalším působení na ledě chladnokrevně bekhendem dorazil Novákovu střelu Jurča.
Ve 24. min. laciným gólem Drašnar završil půltucet branek v síti hostů. Komplikací pro Jaroměř nebyla ani dvojnásobná přesilovka hostí a snížení na 6:1. Gólová úroda se zastavila zvláště proto, že domácí zbytečně znervóznili a nechali se často vylučovat.
Na 7:1 dával v úvodu třetí třetiny Novotný a ještě v téže minutě Křepinský dalším svým blafákem dal osmý gól. Další chvilky na ledě trochu zdramatizoval vylučováním rozhodčí, na což doplatil trestem Kollman do konce utkání za vhození rukavice na led z trestné lavice. Když vyprchaly emoce, v 50. min. snížili hosté na 8:2, domácí po necelé minutě zvyšovali Novotným na 9:2 a krásným blafákem po deseti vteřinách natočil novopackou desítku Jurča! V 57. min. jedenáctý gól přidal Rudolfský a gólovou tečku za Jaroměřskou exhibicí udělal osm vteřin před koncem hattrickem Křepinský 12:2 !
Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Do utkání jsme nastupovali s určitým respektem k soupeři, ale díky naší produktivní hře bylo po deseti minutách rozhodnuto. Do konce třetiny jsme dokázali svůj náskok zvýšit a utkání de facto definitivně rozhodnout. V dalším vývoji utkání to již byla otázka skóre a jsem rád, že jsme domácí fanoušky 12 góly v síti soupeře potěšili a potvrdili první místo v tabulce, které doufám zvýrazníme výhrou nad Opočnem v dohrávce nedělního kola.“
Sestava Jaroměře: Svoboda – Koblížek, Merkl – Novák, Synek – Ma. Kukal, Růta – Hamáček, Novotný, Drašnar – Vejman, Křepinský, Jurča – Svoboda, Rudolfský, Karel – Dudadík, Krause.

TJ Spartak N. Město n. Met. – Stadion Nový Bydžov 11:1 (2:0, 5:0, 4:1)

Po dvou úvodních šancích domácích následoval výpadek elektrického proudu a pět minut se nehrálo. Domácí měli od úvodu převahu, ale gól se jim podařilo vstřelit až v 17. min., když Ježek doklepl do sítě Prausovu střelu. Ve 20. min. se nejprve neprosadil rychlík Pišta, pak Chmelíkova střela skončila v lapačce Vtípila a po chytré přihrávce Ježka před první tyč se nejrychleji zorientoval Praus a přidal druhý domácí gól.
Druhá třetina začala tak, jak skončila první. Ve 21. min. Zámečník ve středním pásmu našel Ježka a ten nekompromisně pod břevno zvýšil na 3:0. Po pár sekundách po pěkné kombinaci Jakl – Hejduk – Chmelík to bylo 4:0. Ve 27. min. profitoval z rotace Zámečníka s Prausem Ježek a završil hattrick – 5:0. V polovině utkání se dočkala i juniorská pětka, když při přesilovce Reichmann tečoval Hladíkovu střelu – 6:0. Pak se brankostroj zasekl. Před druhou sirénou však nepohrdl gólovou nabídkou od Ježka Zámečník – 7:0.
Ve třetí třetině domácí nebyli již tak zodpovědní ve hře dozadu a tak měl práci i Biegl v domácí brance. Nejprve však ve 45. min. Pišta přenechal kotouč na útočné modré Plíhalovi a ten švihem vymetl šibenici – 8:0. Pak domácí zapomněli na zadní vrátka a dva Bydžovští jeli na Biegla, který zatím odolal. Po chvilce přece jen kapituloval po další hrubce v obranném pásmu. V posledních deseti minutách se hra přece jen zlepšila, a to se projevilo i na stavu. V přesilovce v 53. min. tečoval Dostálovu bombu od modré Praus – 9:1, V další přesilovce o dvě minuty později se prosadil po ledě od modré Jakl. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Hejduk.
Pavel Biegl, trenér N. Města: „V poklidném utkání, ve kterém nás soupeř moc netrápil, jsme ještě neproměnili řadu šancí, především v první třetině. Skóre tak mohlo být i daleko vyšší.“
Sestava N. Města: Biegl – Dostál, Beneš – Jakl, Plíhal – Hladík, Joneš – Zámečník, Ježek, Praus – Hejduk, Chmelík, Pišta – Reichmann, Vencl, Řehák.
(mš, jv, pb)

13.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.