HC Náchod – HC Jaroměř 4:1 (2:0, 2:1, 0:0). Hosté nastoupili v brance se Svobodou, který udržel neprůstřelnost pouze tři minuty. To totiž při první šanci našel Kaválek Komárka a ten otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 4. min. byl vyloučen Kaválek, hosté vyrovnat nedokázali. O chvíli později měl nájezd na Svobodu právě Kaválek, ale v koncovce zaváhal. Ve 12. min. domácí udeřili podruhé, když Komárek nahrál Čechovi, ten Šotolovi a jeho rána od modré skončila v síti – 2:0.

Vstup do prostřední části se domácím vydařil, neboť již v úvodní minutě zvýšil Komárek po Čechově nahrávce na 3:0. Těsně před polovinou utkání dovršil při oslabení svůj hattrick výborně hrající Komárek, když si asistenci připsali Matalík s Pavlíkem – 4:0. Krátce poté došlo na střídání brankářů na straně Jaroměře. Hned v následující minutě se Hamáčkovi podařilo snížit na 4:1. Zbytek druhé části rozkouskovala vyloučení na obou stranách, skóre se ale neměnilo.

V úvodu třetí třetiny fauloval Šotola, v oslabení ujel Čech, ale na Macháně nevyzrál. Pak si po faulu Šotoly trochu více zachytal na druhé straně i Navrátil. Ve zbývajících minutách utkání se opět více vylučovalo než hrálo, střelci na obou stranách však již brankáře nepřekonali. Utkání tak skončilo zaslouženým tříbrankovým vítězstvím Náchoda.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Hattrickem vítězství zařídil Miloš Komárek. Obě mužstva odehrála utkání v tréninkovém tempu. Jaroměř byla poměrně neškodná a kdybychom proměnili všechny šance, mohl být rozdíl ve skóre asi větší. Teď nám nezbývá nic jiného, než čekat na klopýtnutí Nového Města.“

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „Náchod byl jednoznačně lepší, na mých hráčích mi chyběla větší chuť a nasazení. Nyní se musíme připravit hlavně na Nové Město, které bychom rádi potrápili.“

Sestavy – Náchod: Navrátil – Šotola, Matalík – Odl, Pavlík – Michel – Komárek, Vondřejc, Čech – Musil, Branda, Škoda – Kaválek, Pinkava, Leeder. Jaroměř: Svoboda (30. Macháň) – Synek, Ježík – Koblížek, Merkl – Chýlek, Růta – Drašnar, Hamáček, Novotný – Bujňák, Verner, Křepinský – Dudadík, Vejman, Rudolfský – Krause.

HC BAL Dvůr Králové – HC Wikov Hronov 4:11 (3:5, 1:2, 0:4). Jednu z nejkrutějších porážek za poslední roky utrpěli ve středu hokejisté Dvora Králové. Po desítce v Náchodě inkasovali na domácím ledě od Hronova dokonce ještě o jeden gól více.

Dvoráci po první divoké třetině prohrávali 3:5. Po druhé už 4:7, a proto to v té závěrečné už domácí zabalili.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Utkání bohaté na góly se divákům muselo líbit. Myslím si, že o našem vítězství rozhodla větší chuť a hlavně výborné zakončení.“

Sestava Hronova: Balažík – Měsíček, John – Javůrek, Vaněk – Martin Franc, Hudeček, Šakarov – Kozák, Hajník, Komárek – Kubeček, Michal Franc, Boroš. (jk, bog, mr)