Dvůr dostal výprask od Hronova

Náchodsko - Nadstavbová část hokejové krajské ligy nabídla ve středu další dvě mistrovská utkání.

6.3.2009

Tvrdý souboj u hrazení v podání náchodského zadáka Radka Michela (ve červeno bílém) a jaroměřského Luďka Novotného. Derby nakonec zvládli v tréninkovém tempu lépe Náchodští, kteří vyhráli 4:1. Foto: Zdeněk Majer

HC Náchod – HC Jaroměř 4:1 (2:0, 2:1, 0:0). Hosté nastoupili v brance se Svobodou, který udržel neprůstřelnost pouze tři minuty. To totiž při první šanci našel Kaválek Komárka a ten otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 4. min. byl vyloučen Kaválek, hosté vyrovnat nedokázali. O chvíli později měl nájezd na Svobodu právě Kaválek, ale v koncovce zaváhal. Ve 12. min. domácí udeřili podruhé, když Komárek nahrál Čechovi, ten Šotolovi a jeho rána od modré skončila v síti – 2:0.

Vstup do prostřední části se domácím vydařil, neboť již v úvodní minutě zvýšil Komárek po Čechově nahrávce na 3:0. Těsně před polovinou utkání dovršil při oslabení svůj hattrick výborně hrající Komárek, když si asistenci připsali Matalík s Pavlíkem – 4:0. Krátce poté došlo na střídání brankářů na straně Jaroměře. Hned v následující minutě se Hamáčkovi podařilo snížit na 4:1. Zbytek druhé části rozkouskovala vyloučení na obou stranách, skóre se ale neměnilo.

V úvodu třetí třetiny fauloval Šotola, v oslabení ujel Čech, ale na Macháně nevyzrál. Pak si po faulu Šotoly trochu více zachytal na druhé straně i Navrátil. Ve zbývajících minutách utkání se opět více vylučovalo než hrálo, střelci na obou stranách však již brankáře nepřekonali. Utkání tak skončilo zaslouženým tříbrankovým vítězstvím Náchoda.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Hattrickem vítězství zařídil Miloš Komárek. Obě mužstva odehrála utkání v tréninkovém tempu. Jaroměř byla poměrně neškodná a kdybychom proměnili všechny šance, mohl být rozdíl ve skóre asi větší. Teď nám nezbývá nic jiného, než čekat na klopýtnutí Nového Města.“

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „Náchod byl jednoznačně lepší, na mých hráčích mi chyběla větší chuť a nasazení. Nyní se musíme připravit hlavně na Nové Město, které bychom rádi potrápili.“

Sestavy – Náchod: Navrátil – Šotola, Matalík – Odl, Pavlík – Michel – Komárek, Vondřejc, Čech – Musil, Branda, Škoda – Kaválek, Pinkava, Leeder. Jaroměř: Svoboda (30. Macháň) – Synek, Ježík – Koblížek, Merkl – Chýlek, Růta – Drašnar, Hamáček, Novotný – Bujňák, Verner, Křepinský – Dudadík, Vejman, Rudolfský – Krause.

HC BAL Dvůr Králové – HC Wikov Hronov 4:11 (3:5, 1:2, 0:4). Jednu z nejkrutějších porážek za poslední roky utrpěli ve středu hokejisté Dvora Králové. Po desítce v Náchodě inkasovali na domácím ledě od Hronova dokonce ještě o jeden gól více.

Dvoráci po první divoké třetině prohrávali 3:5. Po druhé už 4:7, a proto to v té závěrečné už domácí zabalili.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Utkání bohaté na góly se divákům muselo líbit. Myslím si, že o našem vítězství rozhodla větší chuť a hlavně výborné zakončení.“

Sestava Hronova: Balažík – Měsíček, John – Javůrek, Vaněk – Martin Franc, Hudeček, Šakarov – Kozák, Hajník, Komárek – Kubeček, Michal Franc, Boroš. (jk, bog, mr)

6.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Folklorní festival v Červeném Kostelci
23

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.