Finále je regionální. Náchod vyzve soupeře z Jaroměře

Náchodsko – Hokejisté Jaroměře jsou druhým finalistou Krajské ligy mužů.

24.2.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Čech

Rozhodl o tom třetí rozhodující zápas, který doma Jaroměř vyhrála zaslouženě 3:0 a ve středu se postaví v prvním finálovém souboji Náchodu.

Druhý zápas série o konečné páté místo se Novém Městě ani nehrál, neboť Jičín nedal dohromady kádr. V Krajské soutěži mužů „O pohár předsedy VV KSLH" rozdrtil Hronov jaroměřské béčko 14:2.

KRAJSKÁ LIGA

HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Do rozhodujícího zápasu vlétli jako uragán hosté, z čehož rezultoval brzký faul domácího Dostála. V přesilovce však hosté chybovali u modré čáry, puk jim vzal Kocián a bekhendovým blafákem poslal domácí tým do vedení 1:0. O chvíli později dostali možnost přesilové hry domácí, v ní však fauloval Petr a bylo po početní výhodě. V polovině 11. min. si jde na trestnou lavici odpočinout hostující Mádle a o minutu a půl později ho následuje na lavici hanby Jebavý a pro domácí se rýsuje zajímavá možnost krátké přesilovky pěti proti třem. V ní ale Jaroměřští chybují, hosté jdou do brejku, zkoušejí bekhendový blafák, ale ten bydžovský útočník přetáhl a zakončil vedle Navrátilovy branky.

Také druhé dějství začalo náporem hostů, těm to však vydrželo jen krátce. V polovině 25. min. si jde za faul kolenem odpočinout na trestnou lavici Mádle. V přesilovce si bere puk za vlastní brankou Petr, prošel obrannou čtveřicí Bydžova jako nůž máslem a přesnou střelou nad beton zajistil domácím dvoubrankový náskok – 2:0. Jaroměř od druhé třetiny kontroluje hru a Bydžov se minutu po minutě stále více vytrácí.

Definitivní pečeť na finálový pergamen přidávají domácí hokejisté už po dvaceti vteřinách posledního dějství. V přečíslení dvou na jednoho Hamáček nadvakrát neuspěl, odražený kotouč se však dostal k číhajícímu Hrabicovi, který před opuštěnou brankou nemohl zaváhat – 3:0. V začínající 48. min. domácím fandům zatrnulo, to hostující Šlejtr poslal Petra hlavou na mantinel a od rozhodčích vyfasoval trest 2+10 minut. Otřesený domácí útočník po chvíli vstal a zápas bez viditelných komplikací dohrál. S blížícím se koncem zápasu domácí zcela kontrolovali hru, což hosty dráždilo a ti se čas od času uchylovali k nedovoleným zákrokům i ke slovním výlevům směrem k sudím. Jaroměř si tak už bez větších potíží pohlídala postup do finále letošního ročníku Krajské ligy.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: "Kluky je třeba za celou sérii pochválit. V prvním zápase jsme byli přemotivovaní a z toho plynuly zbytečné a někdy až hloupé fauly. Bydžov nás v přesilovkách trestal a pak jsme to už nedokázali zvrátit v náš prospěch. Tím jsme dostali sami sebe do složité situace. Ale ve druhém a třetím utkání jsme to už zase byli my a předváděli to, co naši hru zdobí, především dobrá herní disciplína. Myslím, že do finále postupujeme zaslouženě. Boj o titul považuji za otevřený."

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Project Sport Hronov – HC Jaroměř B 14:2 (5:0, 3:0, 6:2). V nadstavbové části hráči Hronova zatím neklopýtli a tentokrát kolektivní výkon hronovského týmu, do jehož sestavy se vrátili někteří hráči po zraněních a nemocech, odskákala Jaroměř B.

Po tradičně vlažnějším začátku domácích, kdy se hosté častěji usadili v útočné třetině, se postupně aktivita přenesla na domácí hokejky a stupňující se tlak pak hráči hronovského Project Sportu proměňovali ve vstřelené branky.

Domácí tým dokázal skórovat nejen při vyrovnaném počtu hráčů na ledě a při přesilovkách, ale opakovaně i ve vlastním oslabení. „Ve druhé třetině a zejména v závěrečných minutách poslední třetiny to chvílemi vypadalo na pověstnou hru kočky s myší a humoristé mezi diváky zkoušeli skandovat „dvacet, dvacet," popisuje atmosféru v Hronově domácí trenér Stanislav Sádovský.

Hosté se na herní kvalitu domácích snažili odpovídat zvýšenou tvrdostí, což domácí nejen nerozhodilo, ale dokázali často odpovídat stejným způsobem. „Škoda, že jsme ve třetí třetině trochu polevil v obranné ostražitosti a umožnil Jaroměři vstřelit dvě branky a nepomohl tak Thérovi uhájit čisté konto," mrzí domácího trenéra.

Sestava Hronova: Thér – Štelzig, Foglar, T. Valášek, Boroš, Bohuněk – Valtar, Verner, Pinkava – D. Valášek, Kozák, Pohl – Koutský, Ansorge, Bašta. (mr, dop)

24.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Šaty z výstavy si přivlastnili tři místní mladíci ve věku 25, 17 a 15 let. Když se z médií dozvěděli, že to není obyčejné oblečení, ale drahé artefakty s uměleckou krajkou, raději je vložili do igelitové tašky a vrátili.
5

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Sokolovna nasála skvělou atmosféru s Masajem, vybralo se přes 57 tisíc

Česká Skalice /FOTO/ - Fenomén. Tak by se dal směle označit charitativní festival Nasajem s Masajem, který minulou sobotu v sokolovně vstoupil do osmého ročníku.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Šest gólových zápisů provodovského Hlavy

Náchodsko - Stoprocentní úspěšnost zaznamenali ve víkendových zápasech fotbalové I. B třídy regionální zástupci.