HOKEJ: Jaroměř udolala Novou Paku až po nájezdech

Náchodsko – Hokejová krajská liga uzavřela včera své první kolo.

12.11.2010 1

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Majer

HC Jaroměř – BK Nová Paka 4:3 SN (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1).

Už po pár vteřinách hry udělal velký zmatek v brankovišti Hamáček, ovšem bez gólového efektu. Ve 3. min. v početní výhodě šikovně objížděl branku opět Hamáček, brankář hostí ale jeho úmysl vystihl. Úvod utkání se hrál více v obraně Paky, ale přesně v čase 6:00 z křídla otevřel skóre hostující Musil – 0:1. Střeleckou smůlu protrhl v 18. min. domácí Dostál za velkého přispění Dudadíka u branky – 1:1.

O minutu později skončil zápas pro Bujňáka za faul kolenem ve středním pásmu. Remízový stav v posledních vteřinách vydržel díky zákroku Svobody.

Druhá třetina začala dvojnásobným oslabením Jaroměře, a to v délce minuty a padesáti vteřin, ovšem ve skutečnosti tak dlouho netrvala, neboť Dostála zpátky na led poslal Lepka – 1:2. Ve 27. min. lehkou střelou překvapil Křepinský a bylo vyrovnáno – 2:2.

I do třetice šla Paka do vedení, ve 31. min. sólo zakončil blafákem Kovář – 2:3. Další střela hostí po tomto gólovém momentu skončila na tyči. Tyč zvonila i po dalším pokusu Paky ve 37. minutě.

Na začátku třetí části zastavila opět tyč puk do branky, tentokrát po šikovné teči domácího Hamáčka. Od 50. min. domácí trenéři dali na zvrat důvěru pouze dvěma pětkám, a jeden z nich, Ježík, splatil důvěru v 57. min. vyrovnávacím gólem na 3:3. I když v samém závěru obě mužstva chtěla utkání rozhodnout, muselo se prodlužovat.

V 62. min. dostal prudkou střelu do hlavy domácí brankář Svoboda. V čase 63:13 dosáhl Koblížek dorážkou své střely gól, rozhodčí Stolín branku neuznal. Vzápětí Růta dostal menší trest za hrubost. Přesto rozhodnout mohla Jaroměř, v oslabení Kotrč samostatný brejk neproměnil.

Samostatné nájezdy začali hosté a Šebek nezaváhal. Vzápětí proměnil na domácí straně Křepinský. Ve druhých sériích uspěli jak hostující Jakubec, tak drzou parádičkou Krause. Ve třetí sérii domácí Svoboda chytil blafák Horyny a Hamáčkovi při jeho pokusu kotouč utekl. Čtvrtou sérii začínal Krause, neproměnil, stejně jako Jakubec.

V páté sérii Křepinský mířil do lapačky a Lepka puk do sítě dotlačil, ale i s brankářem a proto gól neplatil. V šesté sérii Hamáček mířil přesně k tyči a jelikož Šebek proti Svobodovi neuspěl, vybojovala Jaroměř o bod více.

Petr Chýlek, trenér Jaroměře: „Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním přerušit sérii porážek. Bohužel se nám nepodařilo proměnit šance a přišel zasloužený trest. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Utkání bylo spíše vybojované, ale jsme rádi za bonusový bod za samostatné nájezdy.“

Sestava Jaroměře: Ro. Svoboda – Koblížek, Dostál – Kotrč, Ježík – Ma. Kukal, Bujňák – Růta, Dudadík, Hamáček – Synek, Křepinský, Kocián – Jirásek, Karel, Ma, Svoboda – Krause.

SK Třebechovice pod Orebem – HC Wikov Hronov 7:4 (4:0, 1:3, 2:1).

Hronovští nezačali v Třebechovicích vůbec dobře a už od konce 2. minuty prohrávali 0:1. Domácím vyšla první třetina parádně a v ní prakticky rozhodli o svém vítězství. V 9. min. upravovali na 2:0, v 16. min. už to bylo o tři branky a půl minuty před úvodní sirénou dávaly Třebechovice dokonce už na 4:0.

Ze druhé třetiny ukrojila časomíra jen minutu a vteřinu a Třebechovice už vedly hrozivých 5:0. Pak se konečně chytili i hosté, kteří během půl minuty Hornyšem a poté Finkem korigovali na 5:2. Necelé dvě minuty před koncem druhé části navíc snižoval na přijatelných 5:3 Hubáček.

Třebechovice si ale nadějně rozehraný zápas nechtěly nechat vzít a ve ve 48. min. dával Branda opět na rozdíl tří branek – 6:3. O minutu později ale hostující Smolík snížil na 6:4. Poslední slovo však měli domácí, kteří necelých pět minut před koncem uzavřeli na konečných 7:4.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „O výsledku rozhodla naše děsivá první třetina. Poté se naše hra zlepšila, škoda dalších nevyužitých šancí, ale znovu opakuji, celé utkání se rozhodlo už v první třetině.“

Sestava Hronova: Svoboda – Hornyš, Fink – John, Daňo – Mlateček, Matyska – Šakarov, Hubáček, Ropický – Fišer, Smolík, Rojšl – Kozák, Franc, Perutek.

HC Náchod – Stadion Nový Bydžov 3:4 SN (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1).

V úvodu 3. min. přišel faul hostujícího Louženského a na sklonku 4. min. využil přesilovku Drašnar po asistencích L. Koutského a Komárka – 1:0. V 7. min. z otočky prozkoušel pozornost Balažíka kapitán Vondřejc. V polovině 12. min. se do úniku dostal Verner, ale zakončil nedůrazně.

V 17. min. se hostím zásluhou Chvalovského podařilo vyrovnat – 1:1. Na konci téže minuty domácí opět vedli, když se trefil z brankoviště Drašnar – 2:1. V poslední minutě prvního dějství Komárek našel dlouhým pasem Hudečka, ten ale na brankáře recept nenašel.

Začátek druhé třetiny lépe vyšel hostům, kteří ve 26. min. po nenápadné akci vyrovnali kapitánem Čížkem – 2:2. Domácí pak v polovině utkání pohrdli dvojnásobnou přesilovkou. Ve 34. min. přišel faul domácího Vernera a v další minutě i jeho spoluhráče Jurči. Jak se hraje přesilovka 5 na 3 ukázali domácím hosté již za pouhých 17 sek., když Cicvárek využil nahrávku Vaníčka – 2:3.

Ve 3. části domácí začali náporem a již po 18 sekundách vyrovnal na 3:3 Leeder. Ve zbytku třetí části už branka nepadla, i když domácí Komárek v 59. min. orazítkoval tyč, utkání šlo do prodloužení. V něm mohl rozhodnout Hudeček, ale v dobré pozici mířil nad branku. O chvíli později mířil domácí Komárek opět jen do tyče. Rozhodnutí tedy nepadlo ani v prodloužení, o držiteli druhého bodu tedy rozhodly samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech nejprve uspěl hostující Vaníček, podobně se vedlo i náchodskému Chudému. Ve druhé sérii neproměnili hostující D. Komárek ani domácí Hudeček. Pak mířil přesně Bičiště a když domácí Komárek trefil pouze tyč, putoval i druhý bod překvapivě do Nového Bydžova. Tímto výsledkem si náchodští hokejisté značně zkomplikovali před odvetami situaci ve vyrovnané průběžné tabulce.

Sestava Náchoda: Navrátil – Chudý, Kosík – Pavlík, Šotola – Novák, L. Koutský – Leeder, Vondřejc, Hudeček – Javůrek, Pišta, Jurča – Verner, Komárek, Drašnar.

(jv, mr, jk)

12.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Jak reklamovat koupený dům či byt

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).