Hokejisté z Nového Města si odvezli všechny body

Náchodsko /DOPLNĚNO/ - Hokejová krajská liga měla o víkendu na programu další mistrovské kolo. Do něj se zapojila trojice týmů z regionu, hokejisté Hronova měli volno. HC Náchod – Spartak Nové Město nad Metují 2:4, BK JTC Nová Paka – HC Jaroměř 1:5. Doplněny i další výsledky a výsledkové tabulky

24.11.2008

Novopačti hokejisté.Foto: Jitka Albrechtová

HC Náchod – Spartak Nové Město nad Metují 2:4 (2:1, 0:1, 0:2).

V prestižním derby byli od úvodních minut aktivnější hostující hokejisté, domácí obrana v čele s náhradním brankářem Ježkem však odolávala. Byli to naopak domácí, kteří šli v 9. min. do vedení, když se po Musilově přihrávce prosadil Komárek – 1:0. Ve 12. min.

Hosté sice dali gól, Janouškův průnik důrazně zakončil Řeháček. Všichni sudí byli v té chvíli daleko od domácí svatyně, takže těžko mohli postřehnout puk za brankovou čarou. Ve 14. min. byl po tvrdém střetu s Vondřejcem na chvíli otřesen Hrabica. V 16. min. Novoměstští hráli více než minutu v oslabení 5 na 3, ale Náchod se do vážnější šance nedostal. Za celkovou aktivitu v první třetině byli hosté odměněni v 19. min.

Přečíslení dvou na jednoho zakončil tvrdou střelou nad vyrážečku Řeháček 1:1. O to, že se odcházelo veseleji do kabin domácím, se postaral v poslední minutě úvodní části Pinkava, který zužitkoval Špetlovu přihrávku – 2:1.

Druhá část nabídla podobnou podívanou jako dějství první. Na branku se ale tentokrát čekalo o poznání déle. Ve 28. min. fauloval domácí Kaválek, kterého o chvíli později doplnil na trestné lavici Šotola. Hosté si s dvojnásobnou přesilovku rady věděli a Hrabica snadnou dorážkou z brankoviště vyrovnal na 2:2.

Vyloučeními rozkouskovaná prostřední část více branek nepřinesla, v závěru třetiny si ale ještě za zbytečné řeči vykoledoval 10minutový trest domácí Musil.

Bodová tabulka krajského přeboru Královéhradeckého kraje

V úvodu posledního dějství hostující Spartakovci pohrdli přesilovkou pět na tři, pak přišly chvíle Náchoda. Nejprve Bláha zastavil puk maskou a o chvíli později si vylámalu zuby na pozorném Bláhovi Branda. V 50. min. mohl strhnout vedení na stranu hostů Ježek, jenže svůj samostatný únik nevyužil. Chyběly zhruba čtyři minuty do konce třetí části, kdy hosté udeřili. Po dalším přečíslení domácí obrany trefil Dittrich z hranice kruhů přesně – 2:3. V 19. min. se domácí po oddechovém čase odhodlali ke hře bez brankáře, ale po prohraném buly a promáchnutí jednoho z beků pečetil Fišer do odkryté branky na 2:4 pro hosty.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „V rychlém a vyrovnaném utkání si body odváží šťastnější soupeř. Zbytečné útočné fauly nás stály mnoho sil. Ty nám pak chyběly v závěru utkání a především v power play.“

Pavel Biegl, trenér Nového Města nad Metují: „Bylo to utkání dvou rozdílných polovin a v té první se hrál docela pohledný hokej z obou stran. V závěru jsme byli šťastnějším týmem, ale výhru považuji za zaslouženou.“

Branky: Komárek, Pinkava – Hrabica, Řeháček, Dittrich, Fišer.

Sestavy – Náchod: Ježek – Šotola, Odl, Chudý, Matalík, Pavlík, Michel, Fečo – Komárek, Koutský, Branda – Vondřejc, Škoda, Musil – Špetla, Kaválek, Pinkava – Žák. Nové Město nad Metují: Bláha – Jakl, Kostka, Lochman, Burdych, Vantura, Dostál – Smolík (28. Ježek), Fišer, Ježek (28. Praus) – Dittrich, Kodym, Hrabica – Řeháček, Janoušek, Chmelík.
Bodová tabulka krajského přeboru Pardubického kraje

BK JTC Nová Paka – HC Jaroměř 1:5 (0:2, 0:3, 1:0).

Další vítězný korálek si navlékli v neděli hokejisté Jaroměře, kteří přesvědčivě vyhráli na ledě Nové Paky.

Hosté byli od úvodní minuty jasně lepším týmem a jen vlastní střelecká nemohoucnost je připravila o vylepšení skóre.

„Musím říci, že jsem byl domácími trochu zklamán. Výkon, který proti nám předvedli, je opravdu řadí k týmům Opočna a Bydžova na chvost tabulky,“ řekl jaroměřský trenér Vlastislav Vondřejc. Ten přesto před utkáním své svěřence nabádal k poctivému plnění defenzivních úkolů, neboť Novopačtí v minulém utkání nepříjemně potrápili lídra z Nového Města.

Tentokrát ale neměli nárok, první dvě třetiny se hrály jasně podle jaroměřských not. „Kdyby to bylo po dvou třetinách 0:10, nikdo na stadionu by se nemohl divit,“ je si jistý jaroměřský trenér. Jeho svěřenci v poslední třetině už hodně zvolnili, což se jim nemuselo vyplatit. „Ve třetí třetině jsme nepochopitelně přestali hrát a kdyby domácí dali dva, tři góly, mohlo z toho být ještě drama,“ pokáral své ovečky trenér Vondřejc.

Jaroměřský trenér byl naopak potěšen perfektně sehranými přesilovkami, na které se v pátečním tréninku zaměřili. Do hry se tradičně v jaroměřském dresu zapojila také juniorská „letka“, polovinu zápasu pak odchytala i brankářská dvojka Vtípil.

Branky Jaroměře: Chýlek, 2, Dudadík, Ježík, Vejman.

Sestava Jaroměře: Macháň (30. Vtípil) – Merkl, Koblížek, Ježík, Novák, Růta, Chýlek – Rybín, Novotný, Hamáček – Verner, Mach, Jurčo – Vejman, Rudolfský, Dudadík – Svoboda, Krause, Křepinský.

Další zápasy:

Krajská liga – HK

Stadion Nový Bydžov - HC Dvůr Králové 2:9 (0:3, 0:1, 2:5).

Branky: Věchet, Prajsler – Janiga 2, Zmítko 2, Jirousek 2, Kollman, Dušička, Hamerský. Rozhodčí: Brandejs – Lučan, Pošvář. Vyloučení: 7:15. Využití: 1:2. Oslabení: 0:2. Diváci: 350.

HC Opočno - SK Třebechovice pod Orebem 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0).

Branky: Felcman, Šitina, rozh. sam. náj. Černík – M. Hloušek 2. Rozhodčí: Veinfurter - Pavlíček, Haas. Vyloučení: 9:9, navíc Kudr (Třebechovice) do konce utkání. Využití 1:1. Diváci: 320.

HC Náchod – TJ Spartak Nové Město nad Metují 2:4 (2:1, 0:1, 0:2).

Branky: Komárek, Pinkava – Hrabica, Řeháček, Dittrich, Fišer. Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, Šmika. Vyloučení: 9:7, navíc Musil (NA) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 350.

Branky: Rychlovský – Chýlek 2, Dudadík, Ježík, Vejman. Rozhodčí: Derner – Kubišta, Jaroš. Vyloučení: 9:8, navíc L. Musil (Nová Paka) 10 minut OT. Využití: 0:3. Diváci: 150.

Další program – neděle 30. listopadu: Třebechovice p. O. – Nové Město n. M., Náchod – Jaroměř, Nová Paka – Dvůr Králové n. L., Nový Bydžov – Hronov.

Krajský přebor – PK

Spartak Polička – HC Skuteč 4:6 (0:1, 3:5, 1:0).

Branky: Kubát, Švejda, Boháček, V. Vápeník – Žák 2, Hladík 2, Vajmar, Turčáni. Rozhodčí: Veselý. Vyloučení: 4:12. Využití: 2:0. Diváci: 390.
TJ Svitavy – Sokol Semechnice 0:6 (0:2, 0:2, 0:2). Branky: Kopecký 2, Schejbal, Ryšavý, Frýda, Gábor. Rozhodčí: Kalus – Motýl, Přikryl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 70.

Orli Lanškroun – HC Česká Třebová 7:6 (2:1, 2:2, 3:3).

Branky: Pilavka 2, Doha 2, Langr, Kotoulek, Kolkop – Pešina 2, Voříšek, B. Řehák, Teplý, Bačík. Rozhodčí: Najman – Nevole, Havelka. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 310.

HC Choceň – TJ Čestice 6:8 (2:3, 3:2, 1:3).

Branky: Adámek 2, Schejbal, Šedivý, Příhoda, Dostál – Hvězda 3, Marha 2, Jiruška, Javůrek, Jančárek. Rozhodčí: Mergl – Kratochvíl, Louda. Vyloučení: 13:12. Využití: 3:3. Diváci: 50.

Dohrávka: HC Česká Třebová – TJ Svitavy 9:2 (1:1, 2:0, 6:1).

Příští program – neděle 30. listopadu: Lanškroun – Polička, Česká Třebová – Choceň B, Svitavy – Skuteč, Čestice – Semechnice (sobota 17.00)

24.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

HOROLEZEC Honza "Tráva" Trávníček nabídne v červenokosteleckém Zahradnictví Trees besedu spojenou s unikátním venkovním promítáním 3D o expedicích na osmitisícovky.

Trávníček: Lezení zde je pro mě moc morálové

Poštolky vyvedly mladé v květináči na balkoně

Náchod - Někomu zdobí balkon rozkvetlé květiny, jiný zkouší pěstovat rajčata. Rodina Macháňových z Náchoda/Bělovse má na balkoně ve čtvrtém patře bytového domu plný květináč poštolek.

Ve Velkém Třebešově spadla větev na čelní sklo dodávky

Velký Třebešov - Čtvrteční bouřka na Náchodsku sice nepůsobila takové škody jako ve středních a jižních Čechách, ale například ve Velkém Třebešově zalarmovala hasiče z České Skalice.

Szabo: Je to o fyzické síle, nasazení i srdíčku bojovat za tým a klub

Náchod - Mizerných 14 bodů, z toho pouhé dva na jaře, uhráli v letošní sezóně divizní fotbalisté Náchoda, kteří po roční epizodě v této soutěži opět padají do Krajského přeboru. „Podle mě tím, že se spadlo, by si spousta lidí měla uvědomit, že je načase začít budovat nový kádr," je přesvědčen trenér Ondřej Szabo.