HOKEJ: Okresní derby pro domácí Jaroměř

Náchodsko – Hokejová krajská liga měla ve středečním podvečeru na programu další mistrovské kolo.Hokejisté Hronova vyprovodili Novou Paku devítkou, divokou přestřelku v Opočně zvládlo lépe Nové Město.

25.11.2010

Protlařit puk do sítě mezi betony novopackého brankáře se snaží hronovský Hubáček. Ten dal nakonec v utkání, které přineslo třináct branek, dva góly. Foto: Jiří Mach

HC Jaroměř – HC Náchod 4:3 (2:1, 1:1, 1:1). Do první šance zápasu se dostal hostující Hrabica, a to ve 2. minutě. Po této jeho akci byl vyloučen domácí Ježík. Přesilovku Jaroměř přečkala, ale poté špatně domácí střídali, čehož využil Komárek – 0:1. V čase 7:03 začali hosté hrát již třetí přesilovku po sobě, netrvala však dlouho, neboť proti pravidlům se provinili i Náchodští. V 9. minutě se předvedl akcí z křídla Světlík, hostující Navrátil ale jeho střelu chytil. Desátá minuta patřila domácím, nejprve v přesilovce Novotný vyrovnal a za 12 vteřin Krause přidal druhý gól. V čase 15:54 dostal hostující Šotola 2+10+DU a trest ve hře. Jaroměři se naskytla 1:37 minuty přesilovka pět na tři. Ta zůstala nevyužita. A nevyvedla se ani klasická přesilovka v trvání dlouhých sedm minut.

Odměnou za bojovnost pro Náchod byl vyrovnávací gól ve 25. min. z hokejky Vondřejce – 2:2. O tři minuty později domácí Pekárek krásně nabil zpoza branky Křepinskému, tomu ale k úspěchu chyběly centimetry. Dobrou pozici ke třetímu gólu domácích měl v polovině utkání Ma. Svoboda. O minutu déle v přesilovce střela Koblížka Navrátila jen bezmocně trefila. Přesilovka se nevyvedla ani hostům, na brankovišti jedenkrát zastoupil Ježka Synek. V poslední minutě třetiny vystřelil švihem Novotný a Vejman jeho střelu uklidil mezi betony Navrátila – 3:2.

Radost trvala domácím jen přes přestávku, neboť po 21 vteřinách třetí třetiny po krásné kombinaci, na jejímž konci byl Vondřejc, bylo opět vyrovnáno – 3:3. Ve 46. min. tvrdě z křídla střílel hostující Drašnar, jaroměřský gólman Ježek se ale překvapit nenechal. A jaroměřský gólman přivedl v 52. minutě hosty svými zákroky na brankovišti téměř k zoufalství. V čase 52:31 inkasoval domácí Ježík za naražení 2 + 10 minut. Po přečkané přesilovce zachytil rozehrávku Náchoda Hamáček a nekompromisně nad ledem trestal – 4:3. Byla to teprve čtvrtá střela domácích na branku hostí v této třetině. V čase 58:12 byl vyloučen náchodský Vondřejc, který tak vzal šanci hostům na vyrovnání. A co víc, po 11 vteřinách za zdržování hry šel za katr další Náchoďák a domácí si tak své vítězství již pohlídali.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Odehrálo se kvalitní utkání, kde nám ublížili vyloučení soupeře, protože jsme se neskutečně trápili v přesilovkách. Ve strhující třetí třetině jsme nakonec utkání dokázali rozhodnout. Doufám, že se s Náchodem potkáme ve finálové šestce a že toto naše cenné vítězství nepřijde vniveč.“

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „V utkání jsme nebyli horším týmem. Hráčům nelze odepřít nasazení a bojovnost. Bohužel nás srážejí individuální chyby, po kterých soupeřům body doslova odevzdáme.“

Sestavy – HC Jaroměř: Ježek – Koblížek, Dostál – Kotrč, Ježík – Synek, Růta – Vejman, Novotný, Hamáček – Ma. Svoboda, Křepinský, Krause – Karel, Jirásek, Dudadík – Světlík, Kocián, Pekárek. HC Náchod: Navrátil – Chudý, Kosík – Pavlík, Šotola – Javůrek, Novák – Verner, Vondřejc, Pišta – Komárek, Drašnar, Hrabica – Škoda, Hudeček, Jurča.

HC Hronov – HC Nová Paka 9:4 (2:2, 5:2, 2:0). Už po dvou minutách hry domácí Daňo vysunul dlouhým pasem Fišera a ten střelou pod břevno nedal Věchetovi v brance Paky šanci – 1:0 . O chvíli později šel za katr hostující Kadeřábek, ale po pouhých dvanácti sekundách ho vyzval k návratu Hubáček po dělovce od modré – 2:0. Hosté však výborně zakontrovali, když nejdříve Jakubec nadvakrát překonal Svobodu a dvě minuty před sirénou skrytou střelou z dálky vyrovnal na 2:2 Bušek.

V nástupu do prostřední třetiny v přesilovce domácí John trefil okno a poslal Ochotníky znovu do vedení – 3:2. Vzápětí při další přesilovce ujel Rojšl, byl podražen a nařízené trestné střílení za zraněného hráče s jistotou proměnil Fišer – 4:2. Poté hosté Jakubcem v přesilovce snížili na 4:3, ale za necelou minutu na to projel nádherně celým válem domácí Perutek a bekhendem zavěsil – 5:3. Ve 35. min. strojová kombinace po ose Hubáček – Ropický – Šakarov znamenala již tříbrankové vedení Hronova – 6:3. Poté Lepka po neodpískaném faulu snížil na 6:4, ale v poslední minutě prostřední části Perutek našel Smolíka a ten střelou po ledě uzavřel na 7:4.

V poslední třetině Ropický zazdil tři nájezdy, hosté nastřelili tyč, ale góly stříleli jen domácí. V přesilovce pět na tři Borůvkovu střelu dorazil Hornyš – 8:4. V 56. min. při vlastním oslabení vybojoval u hrazení puk Šakarov, předložil ho Hubáčkovi a ten dělovkou z voleje ukončil skóre – 9:4. Hosté se s vypětím sil ubránili potupné desítce.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Ve třetí minutě jsme vedli 2:0, ale urputný soupeř srovnal. Od druhé třetiny jsme však Novou Paku výrazně přehrávali, zahodili ještě další šance a pětkrát nastřelili tyč. Chtěl bych poděkovat i skvělým divákům.“

Sestava Hronova: Svoboda – Borůvka, Hornyš – Daňo, John – Fink, Mlateček – Šakarov, Hubáček, Ropický – Rojšl, Fišer, Smolík – Kozák, Perutek, Franců.

HC Opočno – TJ Spartak Nové Město nad Metují 4:7 (2:3, 1:3, 1:1). Na první gól se v Opočně čekalo jen minutu a půl, než se prosadil domácí Franc. Za další dvě minuty však vyrovnal novoměstský Potuček. V polovině osmé minuty už to bylo zásluhou Poura 1:2, jenže pět minut před první sirénou bylo zásluhou domácího Slezáka opět srovnáno. Do kabin se ale přece jen šlo lehčeji hostům, kteří zásluhou Potučka upravovali v 17. min. na 2:3.
Novoměstský Potuček byl ve středečním podvečeru při chuti, z druhé části ukrojila časomíra jen šestnáct vteřin a on zajisti svému týmu klidnější dvoubrankový náskok – 2:4. Na rozdíl tří gólů upravoval po necelé minutě Praus. Domácí to ale nezabalili a za další minutu snižovali Přibylem na 3:5. Pět minut před koncem druhé třetiny ale vrátil hostům třígólový náskok Ježek – 3:6.

Druhá přestávka se nečekaně pro poruchu rolby protáhla, po téměř hodinové pauze se ale pokračovalo. Poslední dějství již nebylo tak divoké, na 3:7 upravoval po osmi minutách Lukášek a poslední gól zápasu padl necelých pět minut před třetí sirénou do sítě hostí – 4:7.

Václav Ježek, trenér Nového Města nad Metují: „Domácí povzbuzeni předešlou výhrou v Novém Městě začali zápas aktivně a také se ujali vedení. Spartakovci však byli dobře připraveni a odhodláni tento zápas dovést do vítězného konce. To se nám také podařilo, i přestože pauza po druhé části byla kvůli poruše rolby skoro hodinová. Třetí třetinu jsme již kontrolovali a nepřipustili zvrat.“

Sestava N. Města: Bláha – Hejduk, Jakl – Pour, Burdych – Marša, Plíhal – Krejzek – Dittrich, Ježek, Praus – Vlček, Kodym, Potuček – Reichmann, Chmelík, Škoda – Němeček, Lukášek. (jv, mš, mr)

25.11.2010

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.