Hokejisté stoprocentně úspěšní

Náchodsko - Svým čtyřiadvacátým z celkového počtu osmadvaceti mistrovských kol základní části pokračovala o víkendu hokejová krajská liga.

22.1.2008

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Matura

HC Wikov Hronov – HC Baroni Opočno 4:2 (1:0, 1:2, 2:0).

První přesilovku ve 2. min. sehrál Hronov dobře, ale tvrdé střely od modré s přehledem vyřešil Kopecký. V 7. min. brejk Opočna také zneškodnil na druhé straně Svoboda. Při vyloučení Hajníka měli paradoxně šanci domácí, když hosté nabili před svoji klec Kaválkovi, ten však pálil jen do gólmana. Krátkou přesilovku pět na tři Baroni nevyužili a v 18. min. po bombě Matysky zazvonila tyč opočenské branky. Pak však dvakrát po sobě faulovali hosté a Bohuněk vstřelil regulérní gól, který ale rozhodčí Martínek pro domnělé postavení hráče v brankovišti neuznal. Těsně před sirénou si však Bohuněk spravil chuť, když po nádherné kombinaci uvolnil Matysku a ten z první trefil k tyči – 1:0.

V nástupu do druhé třetiny vybojoval Hudeček již ztracený puk a procedil Kopeckého – 2:0. Ve 26. min. střílený centr Chmelíka z levé strany srazil do branky Svobody hostující Franc – 2:1. Při oslabení v polovině střetnutí byl opočenský Kopecký v ohni střel, hosty však podržel. Tlak Hronova byl obrovský, ze sevření však ujela dvojice hostí a Černík krásnou střelou vymetl růžek ve Svobodově kleci 2:2. Další dvojnásobnou přesilovku Opočna Hronov ubránil až příliš snadno, naopak v tomtéž oslabení Matyska před prázdnou brankou netrefil puk.

V nástupu do posledního dějství sehrál Hronov výborně přesilovku, úspěšný brankově však nebyl. Ve 46. min. agilní Bohuněk v ložence dal jen do gólmana, vzápětí Špetla sám pálil jen těsně mimo. Na druhé straně mělo i Opočno dvě rychle po sobě jdoucí stoprocentní šance, Svoboda však čaroval. Ve 48. min. ujel Hudeček po levém křídle, vyslal obtížný pas před branku a Kozák v pozici letícího střelce ze vzduchu krásně trefil – 3:2. Vzápětí mohl vedení Ochotníků pojistit Škoda, ze čtyř metrů dal o milimetry vedle. V 56. min. všem ujel Matyska, výborně trefil, ale Kopecký držadlem hokejky zázračně vyrazil. V poslední minutě utkání přišla nejhezčí akce zápasu, kombinace po ose Hajník – Škoda – Matyska skončila tvrdou střelou k tyči 4:2.
Radek Měsíček, trenér Hronova: „Po celé střetnutí jsme byli o dost lepší, ale neměli jsme tentokrát při tolika střelách potřebné štěstí. V závěru jsme však ukázali daleko větší vůli po vítězství a po kýžené finálové čtyřce.“

HC BaL Dvůr Králové - Spartak Nové Město 1:5 (1:3, 0:0, 0:2).

Úvod střetnutí byl více než svižný, obě mužstva si vytvořila slušné šance, ale branka padla v 7. min. Nejprve pálil od modré po buly Říčař, ale Bláha byl na místě. V téže minutě zastavilo břevno střelu Dittricha, následně byl Praus hákován a hosté hráli přesilovku. Ta trvala necelou půlminutu, protože Janoušek střelou pod vyrážečku zakončil Petrův průnik podél hrazení – 0:1. O necelou minutu později to bylo již 2:0, to v situaci 2 na 2 Zámečník přenechal kotouč Hrabicovi a jeho golf po ledě znamenal zvýšení náskoku. Po další půlminutě to bylo už 0:3,to když Kostkovo nahození po odrazu od mantinelu podcenil Poláček a štírek Ježek využil na dlouhou hůl jeho váhavost. Tím také Poláčkovo účinkování v brance Dvora pro nedělní večer skončilo. Domácí pak měli výhodu dvou po sobě jdoucích přesilovek, ty však nevyužili. V 15. min. měli výhodu jednoho muže v poli Spartakovci, ale propadli na modré a Kolmann střelou po ledě upravil na 3:1. Do konce třetiny pak dvakrát výborně v domácí kleci zasáhl mladý junior, do kabin se tak odcházelo sta stavu 1:3.

Začátek druhé třetiny patřil zcela jasně hostům, jenže Janoušek, Praus, Dittrich ani Petr skórem neposunuli. Ve 32. min. mohl Zámečník zvýšit už na 4:1, ale netrefil prázdnou branku. Od 34. min. domácí Spartakovcům zle zatápěli, ale ani oni neuspěli.

V úvodu poslední části zazvonila po Voděrkově teči u Bláhy tyč a hned nato se Bláha prezentoval skvělým zákrokem proti Říčařovi. Ve 49. min. Ježek po Lochmanově přihrávce zvyšoval na 4:1 pro hosty. O minutu později bylo dílo dokonáno. To ve vlastním oslabení dobře atakoval Kodym, který získal kotouč a přihrál ho Petrovi. Ten se neukvapil se zakončením a pro najetého Plíhala nebyl problém umístil kotouč pod břevno bezmocného Karbana – 1:5. Ve zbytku utkání už si hosté své vítězství pohlídali.

Pavel Biegl, trenér Nového Města n. M.: „K vidění byl výborný zápas z obou stran, ve kterém jsme po zásluze zvítězili. Domácí si vytvořili tlak pouze v druhé desetiminutovce druhé třetiny a při našich oslabení, kterých bylo na mé gusto dnes až moc. Výborně zachytali oba brankáři. Absolutorium má i sudí Pahulák.“

Aleš Hrubý, trenér Dvora Králové: „Bylo to pěkné utkání, bohužel pro nás se špatným koncem. Na začátku jsme si po našich chybách nechali dát tři góly, a to více méně rozhodlo. Ve druhé třetině jsme soupeře snad i přehrávali, ale opět nás vychytal Bláha.“

HC Třebechovice – HC Jaroměř 3:5 (2:3, 0:1, 1:1).

V Třebechovicích se v neděli hrálo velmi slušné utkání, ve kterém hosté předvedli velmi dobrý nástup. „Nastoupili jsme opět bez Macháněho, ale brzy jsme vedli 3:0. Pak však přišlo sebeuspokojení a domácí utkání zdramatizovali,“ viděl ze svého pohledu úvodní třetinu jaroměřský trenér Vlastislav Vondřejc. Podle něj pak zase jeho svěřenci přidali o jeden rychlostní stupeň a zbytek utkání si již pohlídali. „Bylo to velice slušné utkání, ve kterém jsme v klidu přišli k vítězství,“ zakončil bilancování nedělního duelu Vondřejc. Jeho svěřence však čeká už zítra další velmi těžký duel, když jedou na led suveréna z Nového Města. „V pondělí ráno mi volal Macháň, že má ještě zvýšenou sedimentaci, takže s jeho účastí určitě počítat nemůžu. Na druhou stranu se ale Nového Města určitě nebojím,“ dodal sebevědomě jaroměřský kouč.

22.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Hasiči zachraňovali kočičku, která po břečťanu vylezla až pod střechu hospody a bála se slézt dolů.
6

Boj o život kočky dopadl dobře, hasiči zachránili nešťastnou Mařenu

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů má za sebou úvodní mistrovské kolo.

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v srpnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.