Hronov rozhodl derby třemi góly ve druhé části

Náchodsko – Hokejová krajská liga pokračovala v neděli 21. listopadudalším mistrovským kolem.Náchod přehrál fotbalovým skóre Opočno, Jaroměř loupila ve Dvoře Králové.

22.11.2010

Hokejistům Náchoda (v bílém) stačil k vítězství nad Opočnem pouze jeden gól. Foto: Zdeněk Majer

Spartak Nové Město nad Metují – HC Wikov Hronov 2:5 (1:1, 0:3, 1:1). Úvod utkání patřil aktivnějším domácím, kteří ale svou převahu dokázali zužitkovat až na konci úvodní desetiminutovky, kdy se prosadil Janoušek. Tato branka probudila do té doby spící Hronov, hosté zlepšili pohyb a v 16. min. Hubáčkem srovnali na 1:1.

Časomíra ukrojila z druhé části jen minutu a sedm vteřin, když převážil misky vah na stranu Hronova Šakarov. Tentýž hráč pak o chvíli později zajistil hostům dvoubrankový náskok. Pět minut před koncem druhé části dával už na 1:4 Fišer.

Ve třetí třetině si už hosté své vybudované vedení hlídali, v polovině závěrečného dějství sice domácí Dittrich snížil na 2:4, tentýž hráč však byl v samém závěru utkání vyloučen a minutu před třetí sirénou rozhodl v přesilovce o výhře Hronova v poměru 5:2 Hubáček.

Václav Ježek, trenér N. Města: „Začali jsme ve svižném tempu, bohužel brankový efekt nepřišel. Naopak po naší chybě Hronov v 16. minutě srovnal. Ve druhé třetině si hosté vytvořili komfortní náskok, když jsme jim po chybách v obraně nabídli gólové příležitosti. Závěrečnou část hosté v poklidu dohráli a odvezli si tři body.“

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Úvod utkání měli lepší domácí, naštěstí pro nás dali díky Svobodovi jen jednu branku. Od desáté minuty jsme ale převzali otěže zápasu do svých rukou a v jeho zbytku jsme ho kontrolovali. Pochvalu kromě hráčů zaslouží i hlavní rozhodčí Samek, který hře ponechal plynulost, což k modernímu hokeji patří.“

Sestavy – N. Město: Bláha – Šnejdr, Jakl – Hejduk, Plíhal – Burdych, Pour – Reichmann, Ježek, Vlček – Janoušek, Kodym, Potuček – Dittrich, Chmelík, Řehák – Junek. Hronov: Svoboda – Hornyš, Borůvka – Daňo, John – Měsíček, Mlateček – Šakarov, Hubáček, Perutek – Fišer, Smolík, Rojšl – Fink, Franc, Kozák.

HC Náchod – HC Opočno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). V úvodní minutě pozornost hostujícího Biegla dvakrát prozkoušel Vondřejc. V úvodu 3. min. tentýž hráč střílel znovu, Biegl stál opět na pevných nohou. Zdálo by se, že tlak domácích přeruší vyloučení Pavlíka v půli 6. min., ale na konci této minuty se dostal do největší dosavadní šance Jurča, branka však nepadla. Ve zbytku první části měli i díky dalším přesilovkám více ze hry domácí, na branku ale čekali marně.

Do druhé třetiny domácí vstoupili znovu aktivně a ve 26. min. dělovku Vernera zpacifikoval až na brankové čáře Biegl. Na konci 28. min. nebyl posouzen zákrok na Komárka jako nedovolený a v pokračující akci našel Hrabica právě Komárka, který bekhendem vymetl Bieglovu pravou šibenici – 1:0. V úvodu 31. min. se proti hostujícímu Přibylovi vyznamenal Navrátil, když vyřešil gólovou situaci. Z protiútoku se neprosadil v nájezdu Drašnar.
Ve třetí části domácí začali opět náporem a ve 42. min. tvrdě na Biegla pálil Komárek. O dvě minuty později akce Vondřejce a dorážka Chudého přinesla na ledovou pluchu diskuzi, protože druhý jmenovaný sice za Biegla kotouč dopravil regulérně, ale údajně hostujícímu brankáři bránil nedovoleně domácí kapitán. Ve 46. min. si na druhé straně na Navrátilovi vylámal zuby Slezák. Stejně se na druhé straně vedlo Komárkovi a o chvíli později také Hrabicovi. Důležitý zákrok předvedl domácí Navrátil v 56. min. proti hostujícímu Škrabalovi, když puk chytil po opakované střele lapačkou. Čtyři sekundy před koncem byl vyloučen domácí Novák za zdržování. Hosté hráli bez brankáře s převahou dvou mužů v poli. Náchodští tuto přesilovou situaci ubránili a nedovolili soupeři srovnat stav.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Důležité body, ale co nás pořád trápí, je produktivita. I když jsme soupeře téměř k ničemu nepustili, dát z padesáti střel pouze jednu branku, je málo. Pozitivem je zlepšená obranná hra bez obdržené branky.“

Sestava Náchoda: Navrátil, – Chudý, Kosík – Pavlík, Šotola – Novák, Javůrek – Verner, Vondřejc, Pišta – Komárek, Hrabica, Drašnar – L. Koutský, Hudeček, Jurča – Škoda.

HC Dvůr Králové nad Labem – HC Jaroměř 2:4 (1:0, 1:2, 0:2). Obě mužstva zahájila utkání ze zajištěných obran, větší šanci si vytvořili domácí v přesilovce za vyloučení Ježíka. A díky Rychterovi ji dokázali využít v 8. minutě – 1:0. Po chvilce zabránil Ježek druhému gólu po střele Hamerského. V 11. min. se proháčkoval obranou Dvora Hamáček – Škop chytil, stejně tak jako i další střelu z hokejky Krauseho. Vyrovnat skóre mohl ještě Vejman v 15. min., mířil však příliš vysoko.

Ve 24. min. nahrál Krausemu zpoza branky ideálně Ma. Svoboda, jenže brankář domácích jeho šanci chytil. Ještě v téže minutě trefil Synek tyč. V polovině zápasu nedokázal Novotný natřikrát na brankovišti překonat Škopa. Navíc po šťouchačce s Hamerským usedl vzájemně s dvorským hráčem na trestnou lavici. Hůře bylo Jaroměři, když na lavici hanby seděli Dostál s Hamáčkem a Dvůr měl minutu výhodu pět na tři. První Hamerského ránu Ježek vyrážečkou vyrazil, ovšem při druhém pokusu švihem byl již proti střele dvorského kapitána bezmocný – 2:0. Do zápasu se Jaroměř rychle vrátila, když Novotného střelu na brankovišti doklepl Vejman, a když ve 38. min. najel na přihrávku Růta a zamířil přesně do šibenice, bylo srovnáno – 2:2. V poslední minutě druhé části nejprve Ježek zlikvidoval ošemetnou situaci domácích a vzápětí Hamáček sólový nájezd nezakončil přesně. Ale jen vinou faulu domácího obránce.

Jeho zákrok po přestávce potrestal v přesilovce Krause, který tak dokonal obrat na 2:3. Při dalším střídání této pětky měl nabito Ma. Svoboda, brankáře ale neprostřelil. Poté se Jaroměř musela bránit třem přesilovkám Dvoráků. A všechny tři ubránila bez větších potíží. V 56. min. hrála Jaroměř více než minutu pět na tři a Rudolfský zvýšil na konečných 2:4.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Od druhého gólu domácích jsme byli lepším týmem, podařilo se nám brzo vyrovnat na 2:2 a v poslední třetině, kdy soupeři viditelně docházely síly, jsme zápas dokázali rozhodnout. Oba trenéři mužstvo za výkon pochválili a po zápase byla rozhodně i milá gratulace od starosty města Jiřího Klepsy za předvedený výkon.“

Sestava Jaroměře: Ježek – Koblížek, Dostál – Kotrč, Ježík – Synek, Růta – Vejman, Novotný, Hamáček – Ma. Svoboda, Křepinský, Krause – Jirásek, Karel, Dudadík – Rudolfský. (mr, jk, jv)

22.11.2010

Jak reklamovat koupený dům či byt

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).