Hronov získal premiérové body

Náchodsko - První body v nadstavbové části hokejové krajské ligy zaznamenali hokejisté Hronova, derby v Náchodě rozhodl v nastavení Chudý.

30.1.2009

Střelou přes obránce se královédvorský Dufek . I díky tomu domácí po výhře 5:3 získali první body v nadstavbové části. Foto: Jiří Mach

HC Wikov Hronov – HC BAL Dvůr Králové nad Labem 5:3 (2:1, 0:1, 3:1). Oba celky nastoupily v nekompletních sestavách. V 8. min. Hajník předložil Matyskovi a ten prudkou střelou po ledě poslal Ochotníky do vedení – 1:0. Vzápětí chyběly Šakarovovi k zasunutí puku po objetí branky jen milimetry, poté jel sám Kozák na Poláčka, ale dal mimo. V 10. min. při vyloučení Bohuňka ujel v oslabení Hajník, jeho dělovka však prosvištěla těsně nad horní tyčí dvorské branky. Pak přišel infarktový závěr třetiny. Nejprve Vítek zcela sám neproměnil, ale dvacet sekund před sirénou zcela osamocený Dlab nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Tři sekundy před sirénou se vhazovalo po levici Poláčka, Hudeček vyhrál čistě buly a Šakarov bombou mezi nohy gólmana dal na 2:1.

Ve 23. min. dvorský Vítek nestačil dopravit puk kolem bezmocného Svobody za čáru, na druhé straně poté Kozák osamocený před Poláčkem byl příliš blízko, aby ho stačil přehodit. V prostředním úseku hry se kromě faulů moc neudálo, až v závěru hráli hosté dvojnásobnou přesilovku a Zmítko nabídku na doklepnutí neodmítl – 2:2.

Ve třetí třetině nepřesný rozhodčí vylučoval až příliš často. Hosté v oslabení nastřelili tyč Svobodovy svatyně, ale v 54. min. sebral puk vyvážejícímu Hamerskému Hudeček a neomylně trestal – 3:2. Vzápětí jeli tři Ochotníci na osamoceného beka hostí, ale Matyska se ulakotil a střílel z horší pozice sám. Dvě minuty před koncem si zapomenutý Hudeček pohrál s Poláčkem jak kočka s myší a pod víko zavěsil – 4:2. Hosté se nevzdávali a minutu před koncem Dlab objel branku a rovněž střelou pod břevno vykřesal pro hosty naději – 4:3. Dvůr odvolal gólmana, ale power play pro hosty skončila střelou Kozáka do opuštěné klece – 5:3.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Ani nemám moc z vítězství radost, jsem znechucen výkony rozhodčích. Shodli jsme se s Alešem Hrubým, že výkony rozhodčích nejen v tomto zápase, ale i v jiných, jsou katastrofální a snižují kvalitu krajské soutěže. Pokud budou pískat policajti, hasiči a lidé, kteří nemají hokejový cit, bude to vždy špatné…“

Aleš Hrubý, trenér Dvora Králové: „Hronov vyhrál zaslouženě, ale co zase předvedli rozhodčí, to nemá obdoby, jasné fauly nepískají a jiné si úplně vymýšlejí ….“

Sestava Hronova: Svoboda – Bohuněk, Štelzig – John, Mlateček – Vaněk – Šakarov, Hudeček, Kozák – Hajník, Matyska, Ma. Franců – Kubeček, Komárek, Mi. Franců.

HC Náchod – HC Jaroměř 4:3 PP (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0). Po úvodní šanci domácího Škody udeřilo na druhé straně v 5. min. z hole Růty po vysunutí Hamáčka – 0:1. Na konci téže min. byl vyloučen Ježík a těsně po jeho návratu na led se o vyrovnání postaral Čech – 1:1. Tento stav vydržel až do konce úvodní třetiny.

Vstup do prostřední části se domácím nevydařil, neboť již v první minutě strhl vedení na stranu hostí znovu Růta - 1:2. Ve 26. min. Branda ale přihrál Škodovi a začínalo se znovu – 2:2. V poslední minutě druhého dějství fauloval Čech. Když už se zdálo, že se stav měnit nebude, 9 vteřin před sirénou nahrál Pavlík zbytečně před vlastní branku a Novotný převážil misky vah na stranu Jaroměře – 2:3.

V úvodu třetí třetiny přišel rozhodující moment v 8. min. při trestu Kukala, když s rutinou vyrovnal Komárek – 3:3. Ve zbytku třetí části se již střelecky ani jedno mužstvo neprosadilo, a tak se šlo do prodloužení.

V nastaveném čase nejprve Náchodští dohráli pětiminutové oslabení ze závěru normální hrací doby. V 64. min. se proti pravidlům provinil hostující Merkl. Po chvíli si na modré udělal prostor Komárek a ostře vypálil z úhlu, střela skončila na masce Svobody. Už se zdálo, že dojde na samostatné nájezdy, když v čase 64:42 nahrál Komárek Chudému, který vzal na sebe tíhu okamžiku a rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Náchodě – 4:3.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Velmi rychlé a pohledné utkání, na kterém se stejnou měrou podílela obě mužstva. Po vyrovnaných prvních dvou třetinách jsme si sice ve třetí vytvářeli tlak a sahali po vítězství v základní hrací době, ale zbytečné pětiminutové vyloučení Musila naši snahu v závěru třetiny zastavilo. Jinak chci poděkovat všem hráčům za předvedený výkon. Dřeli až do úplného konce a bod navíc jim patří právem.“

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „Do utkání šla obě mužstva s cílem zvítězit, což se odrazilo i na oboustranně výborném herním projevu. Fantastický výkon podali oba brankáři. Soupeři k vítězství gratuluji, myslím si ale, že vyhrál šťastnější tým.“
Sestavy – Náchod: Navrátil – Odl, Šotola – Chudý, Matalík – Pavlík, Michel – Škoda, Branda, Koutský – Komárek, Čech, Musil – Špetla, Vondřejc, Leeder. Jaroměř: Svoboda – Koblížek, Merkl – Ježík, Novák – Synek, Chýlek – Hamáček, Novotný, Růta – Křepinský, Rybín, Krause – Vejman, Dudadík, Mach. (mš, jk)

30.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.