VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hronovský hokej má konečně vedení

Hronov – V pondělí 15. září se na zimním stadionu v Hronově konala volební valná hromada HC WIKOV Hronov. Ta navazovala na předchozí valné hromady, na kterých se nepodařilo zvolit nové vedení klubu.

20.9.2014
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Deník/Jiří Mach

To ze svých funkcí odstoupilo společně s vedením A-týmu na březnové valné hromadě, kde zároveň proběhla nová volba prezidenta, jenže nikdo z oslovených a navrhovaných kandidátů kandidaturu nepřijal.

Dle usnesení se na konci dubna konala nová volební valná hromada, kde se měl opět volit prezident klubu a jeho nové vedení. Navržení kandidáti Jindřich Šťavík a Michal Kubeček však kandidaturu na post prezidenta klubu nepřijali.

V pondělí se mimo příznivců klubu dostavili na další volební valnou hromadu i zástupci města, starostka Hana Nedvědová a zastupitel Pavel Topolnickij. „Doufám, že na dnešní valné hromadě bude zvoleno nové vedení, protože město chce nadále podporovat hokej v Hronově," řekla rozhodně ve své řeči starostka Hronova.

Po nezbytných volebních formalitách bylo přistoupeno k návrhům na prezidenta klubu. Scénář z minulých valných hromad se neopakoval, byli navrženi tři kandidáti – Michal Kubeček, Jindřich Šťavík a Luděk Exner. Pánové Kubeček a Šťavík tentokrát kandidatury přijali, Luděk Exner se své kandidatury vzdal.

V následném veřejném hlasování pak zvítězil Jindřich Šťavík, který se tak stal staronovým prezidentem klubu HC WIKOV Hronov.
Dále bylo navrženo a zvoleno nové vedení klubu ve složení – Bohuslav Voborník, Tomáš Jansa, Luděk Exner, Michal Kubeček, Martin Bielik, Zdeněk Netík a Bořivoj Otto. „Nutno podotknout, že ze strany zástupců mládeže nebyl nejmenší zájem, navrhnout někoho do vedení klubu. To je velká škoda, protože jak jinak zabránit fámám, pomluvám a nevraživosti, které byl klub v minulosti vystaven, než mít ve vedení zástupce všech zúčastněných kategorií," říká Bohuslav Voborník, nový člen vedení HC WIKOV Hronov.

Před ukončením valné hromady si vzala slovo opět starostka. Z jejích slov bylo patrno rozčarování, že bylo zvoleno vedení klubu v obdobném složení, ale možná ještě větší z toho, že zástupci mládeže neměli snahu začít spolupracovat s vedením klubu.

„Za nově zvolené vedení klubu HC WIKOV Hronov bych chtěl říci, že ve vedení klubu jsou zvoleni lidé, kteří chtějí pro hokej v Hronově pracovat, mají zkušenosti, kontakty a potřebný potenciál pro konsolidaci klubu, od nejmenších, přes mládež, až po dospělé," dodal Voborník.

„Velice si vážíme podpory města Hronov. Tato podpora byla v minulých sezónách taková, že byl zaručen chod klubu. Na čem se bývalé vedení HC WIKOV s městem dohodlo, to platilo a vše fungovalo. HC WIKOV Hronov se odvděčil městu Hronov vzornou reprezentací města a to ve všech kategoriích. Výjimku tvořil loňský ročník, kdy už zavládla nejistota v oblasti rozpočtu," je si vědom staronový prezident HC WIKOV Hronov.

„Je nám jasné, že vedení města má před volbami trochu svázané ruce. Hokej na úrovni, jaký byl v Hronově v minulých sezónách, se zase nedá dělat bez pevného rozpočtu. Proto je třeba, aby si všichni sáhli do svědomí. Je třeba za tímto udělat tečku a navázat na to pozitivní" věří v lepší časy Bohuslav Voborník.

Hlavním úkolem nového vedení tak bude stabilizovat chod a vztahy v klubu, navázat novou a jasnou spolupráci s městem Hronov. Když se toto podaří, tak lze v předstihu připravit pro sezónu 2015 – 2016 kvalitní A-tým pro návrat tam, kam hronovský hokej patří. (dop, mr)

Autor: Redakce

20.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Dorost si prožil poločas hrůzy

Náchod - Vstup do nového ročníku fotbalové České ligy staršího dorostu se náchodským svěřencům trenéra Zdeňka Samka nepovedl.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení