Jaroměři stačila na čtyři góly minuta a jedenáct vteřin

Náchodsko – Hokejová krajská liga měla v nedělním podvečeru na programu další rozdávání mistrovských bodů. O ně se poprala trojice regionálních účastníků, hokejisté Náchoda měli volno.Hronov si v Bydžově s chutí zastřílel, Nové Město přišlo o body 78 vteřin před koncem.

29.11.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Stadion Nový Bydžov – HC Wikov Hronov 2:9 (1:3, 0:4, 1:2). Relativně snadnou úlohu mělo přinést utkání posledního týmu s vedoucím Hronovem. Ten neponechal nic náhodě a už po šesti minutách šel Perutkem do vedení. O dvě minuty později ale domácí vyrovnali, jenže s Hronovem to nezacloumalo. Na konci 12. min. dával Fišer na 1:2 a tentýž hráč přidal v přesilovce o dvě minuty později třetí úspěch Hronova – 1:3.

V úvodu druhé části byl vyloučen domácí Louženský a o jeho předčasný návrat se postaral vteřinu před vypršením 22. minuty utkání Daňo – 1:4.

Hronovský Fišer zkompletoval svůj hattrick ještě před polovinou utkání, když ve 25. min. zvyšoval v oslabení už na 5:1 pro Hronov. Další gól v oslabení zaznamenal hostující Šakarov ve 32. min. – 1:6. Gólový účet druhé části uzavřel pro změnu v přesilovce hronovský Mlateček – 1:7.

Vstup do třetího dějství se lépe povedl domácím, kteří ve 43. min. snižovali Vaníčkem – 2:7. Hosté si však utkání s přehledem hlídali, na 2:8 zvyšoval v 54. min. Smolík a definitivní dečku udělal za utkáním hronovský Kozák v 55. minutě – 2:9.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Domácí nám umožnili hrát naši hru, což se projevilo i na výsledku.“

Sestava Hronova: Wittvar – Hornyš, Borůvka – John, Daňo – Měsíček – Šakarov, Perutek, Hubáček – Fišer, Smolík, Fink – Franc, Kozák, Mlateček.

HC Jaroměř – HC Opočno 5:3 (0:1, 1:2, 4:0). V Jaroměřském dresu na „výpomoc“ za nemocného Ro. Svobodu nastoupil jako Ježkův náhradník Jiří Macháň. Za to mu rozhodně patří dík, že nenechal své kamarády na holičkách a kryl záda mladšímu kolegovi, který zde po něm převzal i jeho populární 40 na dresu.

Hned v první minutě ohromnou šanci promarnil domácí Krause, který se místo nahrávky na volného Novotného snažil na Biegla vyzrát sám. Ovšem ani opočenští Baroni se nenechali zahanbit, a tak musel i Ježek řešit několik ošemetných střel. V 11. min. pronikl přes Ježíka Slezák a pohodlně po naznačení střely zastrčil kotouč mezi betony do sítě – 0:1. V první přesilovce Jaroměře si párkrát od modré zastřílel Ježík, ale jinak hosté oslabení přečkali.

A co víc, deset vteřin po přestávce svůj náskok díky Černíkovi zvýšili na 0:2. Hosté dokázali svojí chytrou hrou a důrazným pohybem na ledě vytěžit z minima maximum. Ve 26. min. trestali chybu Ježíka ve středním pásmu třetím gólem. Prolomit neprůstřelnost Biegla se povedlo až v polovině zápasu Novotnému, který v přesilovce tečoval střelu Dostála – 1:3. Další přesilovka už tak úspěšná nebyla – Růtovu střelu Biegel chytil a Krause zazvonil o tyč. Ve 38. min. naopak v domácím oslabení zakročil Novotný a z dalšího útoku trefil Pekárek brankáře do masky.

Lépe mířil ve 42. min. Vejman, který dostal soupeře na gólový kontakt – 2:3. První pětka na ledě ještě zůstala, vynutila si faul soupeře a ten potrestal po pár vteřinách Ježík vyrovnáním. Při chuti Jaroměř byla dál, Vejman dokráčel až do brankoviště a blafákem dal čtvrtý gól, pátý vzápětí přidal Dudadík. Domácí dali čtyři góly za minutu a 11 vteřin. V čase 57:32 si domácí lavička vyžádala oddechový čas a po něm se do branky postavil za bouřlivého přivítání fanklubu Jiří Macháň. Ten si připsal jeden výtečný zákrok a tak i díky jemu domácí dovedli zápas do vítězného konce.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Za stavu 0:3 to už s námi vypadalo velice špatně. Zato úvod třetí třetiny, to by se dalo říci, že to bylo sci–fi. Za 71 vteřin čtyři góly v síti soupeře. Já osobně děkuji za přístup ke klubu a ke svým bývalým spoluhráčům „Banánovi.“

Sestava Jaroměře: Ježek (58. Macháň) – Koblížek, Dostál – Kotrč, Ježík – Ma. Kukal, Růta – Vejman, Novotný, Hamáček – Ma. Svoboda, Křepinský, Krause – Jirásek, Dudadík, Pekárek – Kocián.

BK Nová Paka – TJ Spartak Nové Město nad Metují 5:4 (0:1, 2:3, 3:0). Hokejistům hostujícího Spartaku vyšla první třetina o něco lépe, ve 13. min. se prosadil Ježek a díky němu šli hosté do šaten po první přestávce s jednobrankovým vedením.

Po sedmi minutách druhé části nejprve zvyšoval na 2:0 pro hostující Spartak Praus, ve 33. min. ale domácí Erpetka snižoval opět na rozdíl jediné branky. Odpověď novoměstských Spartakovců však byla hodně razantní, o minutu později dával Šnejdr na 1:3 a za další minutu přidal Hejduk čtvrtý gól hostů. Domácí ale ještě stačili v poslední minutě druhé části snížit na 2:4.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že si hosté svůj náskok udrží, za stavu 2:4 navíc měl novoměstský Praus výhodu trestného střílení, kterou ale nezužitkoval. To jako by domácí Novou Paku nakoplo. Nejprve Kadeřábek v 52. min. svou druhou brankou v utkání snížil náskok Nového Města na 3:4 a o dvě minuty později Šebek dokonce vyrovnal. Hostům scházelo k jistotě jednoho bodu pouhých 78 vteřin, přesně v ten moment totiž Šebek gólem na 5:4 rozhodl o třech bodech pro domácí Novou Paku.

Václav Ježek, trenér N. Města: „Po dvě třetiny jsme byli jasně lepším týmem. Ve třetí třetině, kdy k nám byl rozhodčí Padevět daleko přísnější, rozhodli domácí o svém vítězství v přesilových hrách.“

Sestava N. Města: Bláha – Šnejdr, Jakl – Pour, Burdych – Plíhal, Marša – Dittrich, Ježek, Praus – Reichmann, Janoušek, Potuček – Hejduk, Chmelík, Řehák. (jv, mr)

29.11.2010

Folklorní festival v Červeném Kostelci
23

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.