Jaroměřské čekání na body nebere konce

Náchodsko – Další zajímavé zápasy má za sebou hokejová Krajská liga mužů.

1.11.2013

HOKEJISTÉ Nové Paky (ve žlutém) sehráli v Hronově dobrý zápas, jenže se špatným koncem.Foto: Deník/Jiří Mach

HC Jaroměř – TJ Spartak Nové Město nad Metují 2:4 (0:2, 1:1, 1:1). Derby dvou odvěkých rivalů stavělo do role favorita hostující tým Spartakovců. Snaha Jaroměře tento fakt zmírnit byla od úvodu utkání patrná. Blízko ke gólu měl v 8. min. Vejman, ten projel až před Biegla, jenž jeho pokus zlikvidoval. Hostům se vedlo o poznání lépe, když v 11. min. dokázali potrestat vyloučení Svobody z hole Kodyma. Ve 14. min. pohotově po bule střílel Novotný, Biegl byl pozorný. Na trestnou však putoval po chvilce Dostál a po pár vteřinách ho zpět na led poslal svým druhým gólem Kodym.
Do druhé třetiny v domácí sestavě zasáhl do hry Světlík. Ve 25. min. v přesilovce Jaroměř hosty sevřela před brankou, zasypala Biegla spoustou střel, výsledkem byl ale jen další faul. Přesila pěti proti třem zůstala nevyužita, stejně tak i následné pět na čtyři. Navíc ještě Bernart musel hasit chybu Bujňáka. Hosté těžili z chyb domácích, a to ukázali ve 32. min., kdy Hudeček vstřelil v oslabení třetí gól. A z novoměstské střídačky zaznělo: „To si snad ani nezasloužíme." Střelecké trápení Jaroměře protrhl Novotný, který ve 35. min. vrátil za Bieglova záda jím vyražený kotouč. V čase 39:15 dostal za dva nedovolené zákroky tresty hostující Kodym.
Ze strany domácích se povedla střela Novotného a ke konci přesilovky Kotrče. Kontaktního gólu Jaroměře dosáhl Světlík, který si na brankovišti potáhl Biegla – 2:3. Domácí ožili, ovšem jejich nápor zastavil faulem Ježík. Jelikož v této přesilovce mířil Kodym mimo tyče Bernarta, zůstala početní výhoda nevyužita. V 59. min. zachytil rozehrávku Podzimek, jeho střelu i tu další Biegl chytil. V čase 58:24 si domácí vzali oddechový čas, po něm pokračovali ve hře bez brankáře. Netrvalo to však dlouho, neboť za zákrok na Ježka byl vyloučen Bujňák. A k tomu dostal ještě Vejman trest za hrubost. A to byl také konec nadějí domácích. Na konečných 2:4 zvýšil ještě těsně před sirénou Plíhal.
Sestavy -Jaroměř: Bernart – Bujňák, Dostál, Kotrč, Ježík, Merkl – Hamáček, Novotný, Podzimek – Vejman, Karel, M. Kukal – Svoboda, Křepinský, Krause – Světlík. N. Město: Biegl – Hejduk, Jakl, Marša, Dufek, Plíhal, Dittrich – Praus, Kodym, Ježek – Hudeček, Chmelík, Vlček – Lukášek, Mach, Rejchrt.

HC Hronov – BK Nová Paka 7:3 (2:1, 4:0, 1:2). Hronov tentokráte v nabité sestavě začal špatně. V prvních třech minutách měli hosté čtyři výborné příležitosti, Kudrna v brance Hronova byl ale opět skvělý. V 5. min. však musel lovit puk ze sítě, když se z prostoru mezi kruhy trefil Hloušek – 0:1. V 7. min. dělovka Vítka zazvonila jen o horní tyč Effenberkovy branky. V 11. min. při vyloučení hronovského Klemence ujel v oslabení Vítek, byl sražen, ale nařízené trestné střílení provedl lajdácky. O dvě minuty později však Vítek svoji chybu napravil, najel si za obranu a bekhendovým blafákem srovnal na 1:1. V 19. min. novic v dresu Hronova, Miloš Růta, nečekanou střelou z pravého křídla zaznamenal svůj první gól v dresu Ochotníků –  2:1.
Ve 22. min. pumelice Vítka šla jen o milimetry vedle, další střelu Vítka ve 26. min. hostující gólman jen vyrazil a Martin Franců pohotově dorazil do odkryté klece – 3:1. O pár sekund později Šafář zpoza branky nahodil puk, a ten od brusle bránících hráčů  skončil v síti Nové Paky – 4:1. Do branky hostí putoval Dressler. Ve 29. min. brejk Slabého Kudrna vykryl, ve 32. min. zcela sám Šafář pálil ze tří metrů vedle. Ve 35. min. byl novopacký brankář už překonán, puk směřující do branky hostující bek vyplácl ze vzduchu rukou. Pohroma přišla na hosty při dvojnásobné přesilovce Hronova, to si najel od modré dělostřelec Táborský a nedal Dresslerovi šanci – 5:1. Ve 37. min. si výborně bruslící Procházka našlápl po levém křídle a bekhendem k bližší tyči našel skulinku v brance Paky – 6:1. Vzápětí s chutí hrající Růta nastřelil tyč.
Hronov exceloval, brejk dvojice Martin Franců – Vítek  skončil střelou nad, vzápětí osamocený Rojšl pálil vedle. Při oslabení měl Hronov další šanci, Martin Franců však gól nedal. V polovině třetí třetiny při vyloučení Nádvorníka Vítek nastřelil z úhlu gólmana a Růta svojí druhou brankou vyzval hříšníka zpět na led – 7:1. Z přesilovky uplynulo pouhých osm sekund. V 54. min. hostující Dressler procedil puk mezi betony Exnera a snížil na 7:2, šest sekund před závěrečnou sirénou hosté ještě zkorigovali Hlouškem na konečných 7:3.
Sestava Hronova: Kudrna (50. Exner) – Hornyš, Borůvka, Mlateček, Táborský, Suk, Matějček – Procházka, Hubáček, Bartoň – Vítek, Ma. Franců, Růta – Mi. Franců, Šafář, Klemenc – Rojšl.

HC Jičín – HC Náchod  0:4 (0:1, 0:2, 0:1). Už v úvodní minutě prozkoušel Šecovu pozornost hostující Šejnoha. V polovině 3. min. byl vyloučen Krupička. Po chvíli pálil na branku bez gólového efektu Janoušek. V konci 13. min. fauloval Verner. Po necelé minutě se navíc hostující střídačka ještě provinila větším počtem hráčů na ledě. Během oslabení čelil zvýšené palebné aktivitě s ledovým klidem Luňák a všechny soupeřovy pokusy pochytal. V 18. min. Šejnoha poslal nahrávku na najetého Petra, který si se zakončením těžkou hlavu nedělal – 0:1.
Hned po 42 sekundách druhé půle byl vyloučen hostující Javůrek. Sotva se hosté z ubráněné přesilovky otřepali, přišel ve 24. min. nedovolený zákrok Vernera. V úvodu 26. min. Hendrich ve snaze odpálit kotouč z obranné třetiny jej poslal mimo hrací plochu a obdržel trest za zdržování hry. V nejtěžších chvílích opět Luňák předvedl své kvality a svými zákroky bral vítr z plachet domácích snajprů. V čase 32:30 svou střeleckou parádu vytáhl z rukávu Jurča, když se od modré přesně a tvrdě trefil nad vyrážečku Šece – 0:2. Ve 34. min. při vhazování ve vlastním obranném pásmu Hendrich nešťastně zasáhl Krupičku vysokou holí a způsobil mu tržnou ránu. V souladu s pravidly rozhodčí Veselý říznému hostujícímu bekovi udělil dvojitý trest. V následujících chvílích přibývaly další čárky v kolonce Luňákových zákroků. Skóre na druhé straně se mohlo měnit i v oslabení. Ve 36. min. se do šance dostal Macháň, ale neuspěl. Ve 40. min. přišel další důležitý moment, když se kotouč od Janouška přes Stehna dostal ke Škodovi, který svou „spanilou" jízdu zakončil gólově – 0:3.
Do třetího dějství vstupovali hosté se snahou neinkasovat. Ve 49. min. hrál Jičín po faulu Javůrka další přesilovku. Tu zhatil nedovolený zákrok Krupky. Při hře čtyř proti čtyřem Luňák bleskově rozehrál na Šejnohu, ten našel volného Petra, který uzavřel gólový účet – 0:4. V 56. min. se za obranu Jičína dostal Petr, ale nepřekonal lehajícího si Šece, kotouče se zmocnil Leeder, jeho ránu do odkryté domácí klece soupeř zablokoval.
Ludvík Berger, trenér Náchoda: „Zodpovědný výkon celého týmu, který od začátku až do konce dodržoval stanovenou taktiku a podal vynikající výkon. Soupeř nedokázal využít řadu přesilovek, ani 5 na 3 v první a ve druhé třetině. Bezchybný výkon podal brankář Luňák, který nás v těžkých chvílích podržel."
Sestava Náchoda: Luňák – Hendrich, Javůrek, Verner, Špetla, Jurča, Pazdera, Pánek – Šejnoha, Leeder, Petr – Škoda, Janoušek, Stehno – Macháň, Hradecký, Rail. (mš, jv, jk)

1.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Dvě večerní nehody v regionu

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Náchodsko - Ve druhé polovině července hostilo Nové Město nad Metují další elitní lukostřelecký závod handicapovaných, během něhož se přepisovaly hned ve čtyřech případech světové a ve dvou evropské historické tabulky.