Krajská hokejová liga mužů rozehrála v neděli večer druhé kolo základní části.

HC Wikov Hronov - HC Baroni Opočno 6:5 PP (2:0, 2:4, 1:1 - 1:0)

Obě mužstva zahájila svižně. Ve 3. min. šel za katr hostující Žid, Hornyš střelou z první dal jen do gólmana. V 10. min. Borůvka vysunul Hubáčka a ten, ač zle tísněn, bekhendem otevřel skóre 1:0. Ve 12. min. první velká šance Opočna nebyla využita díky skvělému zákroku Vyčítala. V 16. min byl vyloučen opočenský Židík, ale než stačil usednout na trestnou lavici, mohl se na led vrátit. Sedm sekund trvalo Hronovákům než našli recept na přesilovkový gól, to když Hornyš vymetl pavouky z okna opočenské branky 2:0.

Druhá třetina pokračovala přesilovkou Hronova, tentokráte uplynulo jen čtrnáct sekund, když Hubáček našel našlápnutého Vítka a ten mezi nohy gólmana skóroval 3:0. Za minutu nato však ujel Slezák a i on umí z brejků dávat góly - 3:1 Ve 22. min. při vyloučení Michala Franců také hosté bleskově využili přesilovku a po dorážce Kamila Žida snížili na 3:2. Ve 24. min. hosté přežili vyloučení Židíka a naopak ihned po naskočení dostal hříšník dlouhý pas, ujel a střelou k levé tyči vyrovnal na 3:3. Další dvě přesilovky Hronov trestuhodně zahodil, šanci měl Borůvka, ale dal jen do tyče. Ve 37. min. obrovskou hrubku hronovské obrany hosté potrestali. Vyčítal jejich dvě střely stačil vyrazit, na třetí dorážku Buryho byl již krátký - 3:4. Naštěstí pro domácí hned po půlminutě našel Knotek hůl Hubáčka a ten z voleje srovnal na 4:4.

V poslední třetině vyvinul Hronov tlak, Hornyšovu dělovku zastavil semafor Dostála, poté Borůvka střílel těsně vedle. Hosté bránili, čekali a dočkali se. Střela Raila zápěstím skončila v sítí 4:5. Dá se bez nadsázky říci, že Opočno mělo pět šancí a všechny proměnilo. V 54. min. předvedl Knotek velkolepé sólo přes celé kluziště. Zmocnil se puku za vlastní brankou a po obejití všech hráčů hostí s jistotou zavěsil - 5:5. Zoufalý nápor Hronova přinesl v poslední minutě jen bombu Borůvky do masky hostujícího gólmana.

V prodloužení byl ve 3. minutě vyloučen domácí Kozák, obrovskou příležitost na vítězství hosté nevyužili, naopak na útočné modré ztratili puk a rychlík Hubáček všem zamával, brejk zakončil po ledě a zajistil Hronovou alespoň další bonusový bod - 6:5.

Josef Bahník, trenér Hronova: „Po snadném vedení 3:0 se moji svěřenci až moc uspokojili, soupeře podcenili a to se nám nevyplatilo. Přestali jsme napadat, začali sólovat a nepříjemné překvapení bylo na světě. Do hry jsme tentokrát nedali ani naše pověstné srdíčko”

Sestava Hronova: Vyčítal - Hornyš, Borůvka - Fink, Daňo - Měsíček - Knotek, Hubáček, Vítek - Smolík, Ma. Franců, Mi. Franců - Kozák, Kubeček, Rojšl.

TJ Spartak Nové Město nad Metují - SK Třebechovice pod Orebem 8:5 (2:3, 3:1, 3:1)

I když Spartak předváděl v první třetině výborný hokej, odcházel do kabin za stavu 2:3. Na první branku se v Novém Městě nečekalo ani minutu, už po 17 vteřinách se trefil domácí Ježek. Hosté ale ještě na konci úvodní pětiminutovky srovnali Kostkou na 1:1. Tentýž hráč ale byl vzápětí vyloučen a po půl minutě se po trefě Prause vrátil zpět do hry - 2:1. V početní výhodě se prosadili i hosté, ve 13. min. usedl na trestnou lavici Chmelík a jeho prohřešek trestal Suchý - 2:2. Minutu a čtvrt před koncem úvodní dvacetiminutovky převážil misky vah na stranu Třebechovic Smutný - 2:3.

Nástupy do třetin Novoměstským v neděli vycházely. Z té druhé uteklo jen 58 vteřin, když na 3:3 dával Chmelík. O tři minuty později vrátil Spartaku vedení Ježek a za dalších dvacet vteřin vyhnal třebechovickou jedničku na střídačku Potuček - 5:3. V polovině zápasu dostali domácí výhodu přesilové hry a nejenže gól nedali, ještě v ní inkasovali. Na 5:4 dával Mareček.

V závěru druhé dvacetiminutovky si šel odpočinou na trestnou lavici třebechovický Lochman a v nástupu do třetí třetiny využil přesilovku Ježek. To na světelné tabuli svítil čas 00:35. Odpor Třebechovic definitivně zlomil ve 45. min. Řehák - 7:4. Jiskřičku naděje vykřesal pro hosty v 57. mi. Kosina - 7:5. Půl minuty před koncem třetí třetiny ještě dostali hosté výhodu trestného střílení, to ale neproměnili. Patnáct vteřin před koncem zápasu pečetil na konečných 8:5 svou čtvrtou trefou v utkání domácí Ježek.

Pavel Kodym, trenér N. Města: „I když jsme předváděli v první třetině výborný hokej, odcházelo se do kabin za stavu 2:3. Hosté totiž potrestali veškeré naše chyby. Ve druhé třetině jsme pokračovali tak, jak jsme první třetinu skončili a utkání otočili. Ve třetí třetině jsme opět sebevědomě nastoupili, své vedení zvýšil a zaslouženě zvítězili.”

Sestava N. Města: Čáp - Hejduk, Jakl - Dittrich, Šnejdr - Plíhal, Burdych - Ježek, Kodym, Praus - Potuček, Chmelík, Vlček - Řehák, Mach, Reichmann.

Sokol Semechnice - HC Jaroměř 2:10 (1:1, 0:4, 1:5)

Do utkání Jaroměř vstoupila velice dobře a při pobytu třetího útoku na ledě se ujala vedení díky Křepinskému. Hned poté trefili domácí břevno branky Svobody. Za vyloučení Ježíka Jaroměř nepykala. Za to ve 4. min. už ano a domácí vyrovnali na 1:1. Strhnout vedení na stranu Jaroměře po několika hluchých minutách mohl ve 13. min. Podzimek, ale trefil pouze brankáře. V poslední minutě se neujala ani bekhendová střela Krauseho a tak první třetina skončila 1:1.

Po přestávce předvedl svoji typickou akci Novotný, který po vyjetí z rohu zavěsil pod břevno druhý gól hostí. Když se zápas přehoupl do druhé poloviny, vzal si slovo Hamáček a dvěma góly posunul skóre na 1:4. Pátým gólem na něho navázal Rudolfský. Oba tito hráči dostali od trenérů na třetí třetinu volno a do hry se zapojili M. Svoboda a Čapek.

Hned v první minutě poslední části chytil nebezpečnou střelu Svoboda. Šestý gól přidal v přesilovce dorážkou střely Růty Jirásek. Posedmé se trefil ve 45. minutě Ježík. Ve 48. min. vyslal navrátivšího se z trestné lavice Jiráska do šance Kocián, ten však gólově uspěl až na podruhé při další střele a bylo to 1:8 pro Jaroměř. V 50. min. Novotný devátý nepřidal, neboť jeho šanci brankář chytil. Přesnější byl M. Podzimek a jeho příklep pod břevno. A basa visela ve vzduchu. A o tu se pro mužstvo postaral opět M. Podzimek, který si položil brankáře na led a do prázdné branky zasunul desátý gól Jaroměře. V 55. min. snížil přesnou střelou Vencl, na kterou neměl Svoboda šanci - 2:10. Na druhé straně brejk Krauseho skončil na tyči. V posledních vteřinách nedokázal využít chybu Ježíka Vencl, a tak po zcela jasných dvou třetinách body putovaly do Jaroměře.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Po první třetině, kdy jsme si nedokázali vytvořit téměř žádné šance, nám to tam začalo padat, kdy se nakonec skóre díky Martinu Podzimkovi zastavilo až na desítce. Na středeční derby s vedoucím Novým Městem by však tento výkon rozhodně nestačil. Ale jak se říká, se soupeřem roste chuť, takže přijďte povzbudit naše hráče.”

Sestava Jaroměře: R. Svoboda - Koblížek, Ježík - Dudadík, Růta - Hloušek, Merkl - Hamáček, Rudolfský, Kocián - Jirásek, Novotný, Karel - M. Podzimek, Křepinský, Krause - Čapek, M. Svoboda.

HC Náchod - HC Dvůr Králové nad Labem 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Vstup do zápasu se domácím vydařil parádně, už v polovině 2. min. skóroval Škoda po spolupráci se Šejnohou a Komárkem 1:0. Na konci 5. min. zásluhou kapitána Vondřejce po ráně Zemana domácí vedli již 2:0 a zdálo se, že skóre bude opět v poklidu narůstat. Pak se domácí gólostroj zadrhl a přišla vyloučení. V 6. min. si faulem pomohl Hradecký a po minutě hosté špatně vystřídali a trestnou musel Voděrek. V přesilovkách se skóre nezměnilo, a tak do konce třetiny vydržel stav z páté minuty zápasu.

Do druhé části vstoupil Náchod opět aktivně, ale tentokrát tlak navýšením skóre neskončil. V úvodu 22. min. k tomu měl blízko Šejnoha, zvonila pouze konstrukce. Stav se měnil až zásluhou Hradeckého po nahrávce Škody ve 29. min. 3:0. Na konci 37. min. pálil od modré Michel a dorážka Zemana skončila na tyči.

Třetí třetina začala tlakem Náchoda, když ve 2. min. Pavlík pálil do Škopa a vyražený kotouč Škoda namířil přímo do lapačky hostujícího brankáře. Na konci 44. min. přišel faul domácího Hradeckého a po půl minutě trestal gólově Lelka 3:1. V čase 52:00 se Dvorským podařilo vstřelit Jiráčkem kontaktní branku 3:2. Domácí trenéři na tuto skutečnost reagovali korekturami v sestavě. Gólová pojistka přišla s hole Hradeckého až půli 59. min. po nahrávce Vondřejce 4:2.

Tomáš Hynek, trenér Náchoda: „Z naší strany dvě třetiny dobře odehrané utkání. Po dvě třetiny to byl souboj našich hráčů s brankařem Dvora Škopem a díky němu to bylo pouze tři nula. Potom přišla opět třetí třetina, kde jsme již letos poněkolikáté udělali z pro nás jasného zápasu slušné drama. Kluci si musejí uvědomit, že utkání trvá šedesát minut a ne pouze čtyřicet! Teď nás čeká velmi těžká série čtyř utkání, kde se bude rozhodovat o účasti ve finálové šestce a zároveň jsou ve hře i pomocné body, které budou hrát velkou roli v závěrečných bojích o titul, jichž se letos, jak pevně věřím, zúčastníme.”

Sestava Náchoda: Navrátil, Chudý, Michel - Pavlík, Komárek - Dostál, Matys Verner, Vondřejc, Zeman - Škoda, Šejnoha, Hradecký - Leeder, Petr, Hudeček. (mš, mr, jv, jk)