Kodym měl prsty v pěti gólech Spartaku

Náchodsko - Krajská hokejová liga měla v nedělním podvečeru na programu další mistrovské kolo.

2.12.2008

V douboji generací byl úspěšnější náchodský Jiří Špetla, kterého v rohu hřiště napadá jaroměřský Josef Dudadík. Foto: Zdeněk Majer

HC Náchod – HC Jaroměř 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Domácí se od úvodních minut lépe pohybovali. Už ve 4. min. přišly dva nedovolené zákroky Koblížka a posléze i Jurči. V 5. min. se se střelou od modré neukvapil Komárek, počkal si na spoluhráče Brandu až si najede před Macháněho, kotouč nahodil na branku a Branda šikovně tečoval – 1:0. Přestože první třetina nabídla pohledný hokej se šancemi na obou stranách, do kabin se šlo za jednogólového vedení domácích.

Hned v úvodní minutě druhé části byl posouzen jako nedovolený zákrok Odla a po chvíli Novák našel na modré Macha, který se proti mladému náchodskému gólmanovi prosadil – 1:1. Domácí se s gólového otřesu oklepali ve 23. min., když Vondřejc nahrál na modrou snajperovi Šotolovi a ten přízemní střelou rozvlnil síť jaroměřské branky – 2:1. Ve 36. min. byl atakován Ježek, přišel o hůl, kterou mu sice podával spoluhráč Michel, toho ale využil hostující Merkl a chytrou skrytou střelou vyrovnal na 2:2.

Nerozhodný stav vydržel až do 52. min., kdy byl domácí obránce Michel sražen na vlastního brankáře, který nemohl proti střele Macha prakticky nic dělat – 2:3. Od 19. min. hráli domácí bez brankáře a po chvíli přišel faul Komárka. Poslední naděje přišla ve 20. min. po zákroku Nováka, ale na vyrovnání bylo již málo času.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „V takto vyrovnaných utkáních rozhodují maličkosti. Stejně jako v zápase s Novým Městem jsme vedli 1:0 a 2:1. Bohužel jsme opět dobře rozehrané utkání nedovedli do vítězného konce. Hráčům se dá těžko něco vytknout. Dřeli až do konce, ale selhali jsme ve střelecké produktivitě.“

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „Kluci přistoupili k utkání hodně laxně a bylo jen štěstí, že nám Náchod nedal v první části tři góly. V kabině jsem pak trochu zvýšil hlas, ve druhé části jsme začali Náchod přehrávat, ve třetí pak byla k vidění už jen ne moc pohledná hokejová bitva.

Branky: Branda, Šotola – Mach 2, Merkl.

Sestavy – Náchod: Ježek – Odl, Šotola, Chudý, Michel, Pavlík, Špetla – Komárek, Branda, Vondřejc – Škoda, Čech, Musil – Kaválek, Koutský, Pinkava. Jaroměř: Macháň – Koblížek, Merkl, Mlateček, Novák, Chýlek, Kukal – Křepinský (6. Drašnar), Rybín, Hamáček – Jurčo (20. Svoboda), Verner, Mach – Vejman, Rudolfský, Dudadík.

Stadion Nový Bydžov – HC Wikov Hronov 3:4 SN (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1). Stejně jako první vzájemné utkání obou soupeřů na ledě Nového Bydžova se v neděli rozhodovalo až v samostatných nájezdech.

Celé utkání nabídlo oboustranně opatrný hokej, ve kterém obranné činnosti vyčnívaly nad těmi útočnými. O tom také vypovídá skóre po jednotlivých třetinách. Ještě dvě minuty před koncem utkání to vypadalo, že všechny body zůstanou doma, jenže Hronovští ještě stihli před třetí sirénou srovnat a poslali zápas do prodloužení. Ani to o výsledku nerozhodlo, došlo tak znovu na samostatná střílení. V nich se střelci dlouho nemohli prosadit, až asi v osmé sérii se trefil Šakarov a zajistil hostům druhý bod.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Opatrné utkání jsme klidně mohli zlomit už v první třetině, kdy jsme měli výhodu několika přesilovek, v závěru jsme pak měli trochu štěstí, když se nám podařilo srovnat na 3:3. Prodloužení i samostatné nájezdy jsou loterie, jsme rádi, že druhý bod nakonec patří nám.“

Branky Hronova: Šakarov, Rojšl, Kozák, rozhodující nájezd Šakarov.

Sestava Hronova: Svoboda – Javůrek, Hána, John, Vaněk – Šakarov, Hudeček, Komárek – Hajník, Matyska, Rojšl – Boroš, Kozák, Kubeček.

SK Třebechovice – TJ Spartak Nové Město nad Metují 1:8 (1:3, 0:3, 0:2). Hosté začali ve velkém stylu a v 6. min. uvolnil Burdych ve středním pásmu Kodyma, který oklamal beka i s brankářem a naservíroval kotouč Řeháčkovi před prázdnou bránu – 0:1. Při dalším střídání této pětky načasoval Kodym přihrávku ve středním pásmu pro Hrabicu, který se po ledě k tyči nemýlil – 0:2. Ve 12. min. to bylo již 0:3. To Petr důrazně forčekoval za brankou soupeře, získal puk pro Ježka a po Dittrichově přihrávce se dostal ke slovu zase Petr. Pak hosté polevili. Nejprve Bláha napravil chybu ve středním pásmu, ale v následné přesilovce domácích měli Spartakovci možnost dvakrát vyhodit puk z pásma, což se jim nepovedlo, a Luštinec snížil na 1:3.

Do druhé třetiny Novoměstští nastoupili impozantně. Ve 22. min. nahodil puk po vyhraném buly Lochman a Ježek důrazně zvyšoval na 1:4. Ve 24. min. poslal Petr kotouč do prostoru pro Ježka, jehož střelu ještě brankář vyrazil, ale na Ditrichův blafák byl již krátký – 1:5. Dvě minuty před koncem druhé části vybojoval puk ve středním pásmu Kodym, Hrabica prodloužil na Řeháčka a ten pod břevno přidal šestý novoměstský gól.

Na začátku třetí třetiny hráli hosté v rychlém sledu dvě krátké přesilovky 5 na 3, ale až při následné 5 na 4 se po Hrabicově asistenci po ledě prosadil Kodym – 1:7. Ve 47. min. měl štěstí Bláha, když po střele mezi betony puk se vykutálel těsně vedle tyče. Ve 49. min. dobře hrající Kodym připravil další šanci pro Hrabicu, ale gól dal o chvíli později až Řeháček po další Kodymově přihrávce – 1:8. Ve zbytku utkání stojí za zaznamenání ještě Hofmanova střela do Bláhovy masky, na výsledku se pak ale už nic nezměnilo.

Jan Jeník, trenér Nového Města nad Metují: „Dnes je potřeba kluky za předvedený výkon pochválit. Hráli jsme velmi dobře.“
Branky N. Města n. Met.: Řeháček 3, Petr, Hrabica, Ježek, Dittrich, Kodym.

Sestava N. Města n. Met.: Bláha – Jakl, Kostka, Lochman, Dostál, Burdych – Dittrich, Ježek, Petr – Chmelík, Janoušek, Smolík – Řeháček, Kodym, Hrabica. (jk, mr, pb)

2.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.