Náchod rozhodl derby dvěma góly v oslabení

Náchodsko - Nedělní mistrovské kolo hokejové krajské ligy přineslo několik prestižních duelů.

9.12.2008

Náchodský zadák Ondřej Chudý rozjíždí další akci svéhu tým v prestižním derby s Hronovem.Foto: Zdeněm Majer

HC Náchod – HC Wikov Hronov 5:2 (2:2, 2:0, 1:0). Po úvodních nevyužitých šancích domácího Špetly a hostujícího Hajníka se ve 4. min. dostal po chybné rozehrávce Šotoli k puku hronovský Šakarov, který ale na první pokus neuspěl. Vše si ale hronovský kanonýr vynahradil o chvíli později a otevřel gólový účet – 0:1. V 6. min. se radovali konečně domácí, když Komárek nahrál Brandovi a ten bekhendem pod horní tyč vyrovnal – 1:1. Pak oba týmy přečkaly oslabení. Změnu skóre tak přinesla až 17. min., kdy pálil Chudý a Špetla pohotově vrátil puk do hronovské branky – 2:1. V 18. min. Branda zahákoval unikajícího Šakarova a sám postižený nařízené trestné střílení s přehledem proměnil – 2:2.

V úvodu prostřední části se děly věci. Nejenže domácí s přehledem ubránili dvojnásobné početní převaze, ale zasadili Ochotníkům rozhodující údery. Ve 3. min. Musil po samostatné akci strhl vedení na 3:2 pro domácí. Další KO Hronovu zasadil v 5. min. stále při hře tří proti pěti Komárek – 2:4. Vyloučeními na obou stranách rozkouskovaná druhá část už další změnu skóre nepřinesla.

Ve 3. min. třetí části hosté chybně střídali, Hudeček se rozlítil a byl trestán 10 min. OT + OK. V další fázi utkání domácí hráči rozezvučeli Svobodovy tyče jako zvonkohru, když je postupně trefili v 11. min. Čech, poté v 16. min. Branda a po necelé minutě i dělovkou Komárek. Dvě minuty před koncem základní hrací doby našel Komárek parádně Brandu, ten vystřelil do gólmana a Škoda doklepl – 5:2. Dle zápisu o utkání byl označen jako střelec Branda po samostatné akci.

Aleš Hynek, manažer Náchoda: „Utkání moc hokejové krásy nepobralo. Derby s Hronovem jsou vždycky vypjatá, ale tentokrát jsme žádné drama nepřipustili a zápas měli po celou dobu pod kontrolou. Výhra nás posunula na čtvrtou příčku v tabulce a přiblížila k účasti ve finálové pětce.“

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Z naší strany to bylo velice nepovedené utkání, ve kterém domácí o svém vítězství rozhodli dvěma góly v naší přesilovce. Pak už to bylo z naší strany trápení. Výborně zachytal domácí brankář, který nám nepovolil vstřelit více než dvě branky.“
Sestavy – Náchod: Ježek – Odl, Šotola, Chudý, Fečo, Pavlík, Michel – Komárek, Branda, Pinkava – Špetla, Čech, Musil – Škoda, Vondřejc, Kaválek – Leeder, Koutský. Hronov: Svoboda – Javůrek, Vaněk, A. Svoboda, Měsíček, John – Šakarov, Hudeček, Fidler – Hajník, Matyska, Rojšl – Boroš, Kozák, Kubeček.

SK Třebechovice pod Orebem – HC Jaroměř 3:7 (1:1, 0:1, 2:5). Oslabení hosté nezačali na horké půdě v Třebechovicích špatně a už ve 4. min. otevřel skóre utkání Novotný. Z vedení se ale Jaroměř radovala jen do 12. min., kdy srovnal stav domácí Krejčí. V 16. min. přišli hosté o klíčového hráče, když utkání předčasně skončilo pro obránce Nováka.

Ve druhé třetině měli hosté spoustu šancí, ujala se však pouze přesilovková střela Rybína z 29. min.

Jaroměř pak definitivně zlomila utkání v pěti minutách poslední části. Nejprve se prosadil ve 47. min. v oslabení Verner, chvíli po něm skórovali Mach s Bujňákem. O půl minuty později vsítil už šestý gól Jaroměře Drašnar a za další půl minuty upravil na 7:1 pro hosty Novotný. Poslední slovo měli v utkání Třebechovice, které dvěma góly korigovaly na konečných 3:7.

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „K utkání jsme nastoupili bez devíti hráčů, navíc se už v první třetině zranil klíčový bek Novák. Nicméně jsme si v tomto utkání zasloužili vyhrát, zápas jsme pevně drželi ve svých rukou, i když se nám dlouho nedařilo proměňovat vyložené šance.“

Branky Jaroměře: Novotný 2, Rybín, Verner, Mach, Bujňák, Drašnar.
Sestava Jaroměře: Macháň – Chýlek, Kukal, Koblížek, Novák, Svoboda – Hamáček, Novotný, Rybín – Verner, Mach, Bujňák – Drašnar, Vejman.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC BaL Dvůr Králové nad Labem 7:4 (2:2, 3:0, 2:2). V úvodní šanci se ocitl hostující Říčař, ale stejně jako Dittrich na druhé straně neuspěl. Na první branku se v Novém Městě čekalo do poloviny úvodní části, kdy Janoušek našel ve druhé vlně jedoucího Petra, který blafákem poslal domácí do vedení – 1:0. Následoval nesmyslný zákrok hostujícího Dlaba, po kterém byl Petr dlouho otřesen. V dalším střídání sehráli domácí krásně kombinaci tří proti třem, které ale chyběl jen gól a potvrdilo se nedáš – dostaneš. Obránci ustupovali před Janigou tak dlouho, až přes ně po ledě vystřelil a Bláha byl bezmocný – 1:1. Ve zbytku první třetiny dlouho nemohli domácí zúročit herní převahu. Vedení se dočkali až v 18. min., když se přes obránce dostal k zakončení Petr. Jeho střela se odrazila od Karbanovy masky do Fišera a od něho za brankovou čáru – 2:1. Domácí se ale opět neradovali z vedení dlouho. Burdych namazal Dušičkovi a ten si lišácky počkal a zavěsil pod břevno – 2:2.

Ve druhé třetině pokračovali domácí v aktivní hře a byli za to odměněni. Ve 24. min. zakončil Dittrich při přesilovce nacvičený signál – 3:2. Pak dostal domácí Burdych 2+2 minuty, navíc byl v průběhu oslabení ještě vyloučen Kostka a hostům se nabídla dvouminutovka 5 na 3. Hosté při ní měli několik příležitostí vyrovnat, ale nakonec ujel Ježek a byl faulován. Nařízené trestné střílení Kodym neproměnil. V 38. min. nejprve ve vyložené šanci nastřelil Vítek Jakla, z protiútoku chytře vystřelil přes beka Praus – 4:2. O necelou minutu později Smolík s Hrabicou udrželi pásmo a Kodym profesorsky zakončil pod břevno – 5:2.

V úvodu poslední části nastřelil v přesilovce Praus pouze tyč. Ve 48. min. dlouho otálel za brankou se založením útoku Jakl, štírek Zmítko mu sebral puk, vybruslil před branku a upravil na 5:3. Klid do domácích řád přinesla 53. min., když rotaci Fišera s Janouškem zakončil druhý jmenovaný – 6:3. O minutu později ukořistil Ježek kotouč na útočné modré a po třech krocích bombou pod břevno upravil již na 7:3. Pak přišel zbytečný nájezd Všetečky do nepřipraveného Petra, po kterém byl domácí hráč s otřesem mozku odnesen z ledu. Po tomto ostrém zákroku se na ledě do konce utkání hodně jiskřilo. O konečnou korekci výsledku se postaral v poslední minutě hostující Dlab – 7:4.
Pavel Biegl, trenér N. Města: „Výborné utkání, ale na mé gusto až moc tvrdé. Kdybychom měli více štěstí v koncovce, mohl být rozdíl i vyšší.“

Branky N. Města: Petr, Fišer, Dittrich, Praus, Kodym, Janoušek, Ježek.
Sestava N. Města: Bláha – Jakl, Kostka, Lochman, Burdych, Vantura, Dostál – Janoušek, Fišer, Petr – Dittrich, Ježek, Praus – Smolík, Kodym, Hrabica. (jk, mr, pb)

9.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.