Náchod už pomalu odemyká finálové dveře

Náchodsko – Obhájce krajských titulů z posledních dvou sezon, hokejisté Náchoda, klepou opět na finálové dveře.

14.2.2017

Ilustrační fotoFoto: Miloslav Knap

Ve druhém semifinále hokejové krajské ligy Náchod vyhrál na ledě Jaroměře a už ve středu může doma sérii ukončit. To Hronov nezopakoval středeční překvapení, v neděli doma Dvoru Králové podlehl a je jisté, že si proti Dvoru ještě jednou doma zahraje.

První barážové body urvali hokejisté novoměstského Spartaku, kteří v neděli přetlačili v prodloužení Novou Paku.

SEMIFINÁLE PLAY OFF

Hronov – Dvůr Králové 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)
Stav série – 1:1

Hned v úvodní minutě zápasu si vypracoval první šanci zápasu druhý hronovský útok, Čáp v brance hostů byl ale připraven. Vzápětí dvorský Luštinec ze tří metrů Mahdala rovněž nedokázal překonat. Skóre se poprvé měnilo v 6. minutě, kdy Veselý našel Luštince a ten z první tentokrát trefil přesně – 0:1. V polovině třetiny nedokázal Dudadík dopravit puk do prázdné svatyně hostí. Vyloučení Fořta i Exnera brankou neskončila, gól ale přišel při přesilovce po vyloučení hostujícího Poláka. Vítek nabil na modrou Podzimkovi a jeho střela po ledě prošla do sítě – 1:1. Hronov byl pod tlakem a měl dohrát třetinu za nerozhodného stavu. To se mu ale nepovedlo. Třicet pět sekund před sirénou hronovská obrana chybovala a Lelka žabičkou upravil na 1:2.

Ve 23. minutě Sedláček nádherně uvolnil Szakala a ten doklepával puk do prázdné hronovské branky – 1:3. V polovině zápasu přišla první rvačka Hamerského s Dudadíkem, oba skončili za katrem. Ve 38. minutě pykal domácí Mlateček a po půl minutě mohl zpět na led. K odraženému puku se dostal Ježek a pod víko zvyšoval na 1:4. V poslední minutě druhé třetiny domácí obrana zbytečně ztratila puk a Szakal zvyšoval už na 1:5.

Zápas byl prakticky rozhodnut, a tak Dvůr ve třetí třetině ubral a věnoval se spíše osobním soubojům. Ve 42. minutě šel ven znovu Hamerský, jenže hronovskou přesilovku pokazil faulem Vítek. Ve 48. minutě pěstní souboj Petra s Hamerským skončil dalším vyloučením, po návratu z trestné lavice se napadli oba soupeři znovu a po zásluze šli pod sprchy s tresty 5 + do konce utkání. V 52. minutě hostující Vacek nedokázal trefit odkrytou část hronovské klece, ale v 54. minutě odražený puk zabloudil k Sedláčkovi a ten jej napálil do sítě – 1:6. V téže minutě Franců našel před brankou zapomenutého Maška a ten bekhendem snížil na 2:6. V 57. minutě ještě domácí Franců střelou od modré zkorigoval na přijatelných 3:6.

Jaroměř – Náchod 1:2 (0:0, 1:1, 1:0)
Stav série – 0:2

V první třetině zápasu diváci gól neviděli, prim totiž hráli obě dobře fungující obrany i pozorní gólmani. Hostující Mertlík podržel spoluhráče při závaru Jaroměře v polovině prvního dějství, domácí Navrátil naopak podržel jaroměřské akcie při třech přesilovkách Náchoda.

Ve druhé třetině měl nejprve ve 22. minutě šanci hostující Kodym a pak domácí předvedli, jak se hraje početní výhoda. Hned svou první využili a ve 23. minutě se Kociánem ujali vedení 1:0. V polovině utkání však velezkušený Ježek srovnal stav na 1:1.

Ve třetí třetině se obě mužstva soustředila především na pozornou defenzivu, a tak zápas pomalu spěl k prodloužení. V 57. minutě však byl vyloučen domácí Krause. V následné přesilovce Pánek našel Kodyma, ten ještě nepokrytého Ježka, jenž zajistil Náchodu vítězství 2:1.
„Výkon obou brankářů od začátku naznačoval, že moc branek nepadne, a to se nakonec také potvrdilo. Náš výkon byl trochu kolísavý, v závěru jsme ale byli lepším týmem a náš střelmistr Ježek nakonec utkání opět rozhodl. Ve středu se pokusíme sérii ukončit, ale víme, že to opět bude hodně těžké," vyhlíží už třetí střetnutí Ludvík Berger, manažer náchodského oddílu.

BARÁŽ O KL

Nové Město nad Metují – Nová Paka 4:3 PP (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

Nové Město ve dvou předchozích zápasech prohrálo, a tak už nutně potřebovalo bodovat.

Začátek tomu ale moc nenasvědčoval, když na konci 3. minutě hostující Štěpán poslal domácí do gólové ztráty – 0:1. Tu však v polovině 8. minuty srovnal Rojšl a v 10. minutě gólem v oslabení otočil kormidlem zápasu domácí Bureš – 2:1.

Druhá třetina přinesla hodně nervózní projev obou celků, který orámovalo množství vyloučených. Jediný gól druhého dějství měl paradoxně při hře v pěti na svědomí hostující Nádvorník – 2:2.

V polovině třetí třetiny poslal novoměstský Spartak nad propast hostující Kadeřábek, naštěstí pro domácí v 52. minutě využil domácí Popler přesilovku a poslal zápas do prodloužení – 3:3.

V něm se nechal zbytečně vyloučit novopacký Pour a jeho prohřešek trestal domácí Bureš – 4:3. (mš, jk, mr)

14.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kraj posílá miliony dopravcům. Zbude však i na opravy silnic?

Situace spjatá se silným větrem na Královéhradecku.
13

Padaly stromy i dráty, na Sněžce řádil orkán

Finále se bude vysílat živě

Náchodsko – Krajský svaz ledního hokeje přišel s průlomovou novinkou – vysílat finále krajské hokejové ligy živě.

Před 11 lety bylo více sněhu a výraznější obleva

Východní Čechy - Ničivá jarní povodeň z roku 2006 se podle hydrologů a meteorologů nejspíš letos opakovat nebude.

Vítr lomcuje se stromy, pár jich už poslal k zemi

Náchodsko - Po hrozících záplavách, kdy se ještě včera valila voda v řekách ve větším množství, než je obvyklé, se dnes 24. února objevil další živel - vítr.

Podnapilý muž mával před přítelkyní nastartovanou motorovou pilou

Policko - Zkrácené přípravné řízení pro trestný čin nebezpečného vyhrožování v těchto dnech zahájili policisté z Police nad Metují proti muži, který pod vlivem alkoholu mával před přítelkyni a dalšími domácími osobami nastartovanou motorovou pilou.