Po roce tak Spartakovci obhájili titul krajského přeborníka a ve středu si zahrají v Liberci s tamním VTJ Ještěd úvodní zápas kvalifikace o II. ligu.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Jaroměř 3:2 (1:1, 0:1, 2:0). Ve 2. a 3. min. měli domácí dvě velké příležitosti, střely Vantury a Hrabici volaly po gólu. Proti však byl v neděli výborný Machaň v brance hostí. Ve 4. min. přišly tři vyloučení v rychlém sledu. Po oslabení a hře 4 proti 4, ve kterém nastřelil domácí Kodym tyč, šel Spartak do přesilovky 4 na 3. Pak naskočil z trestné na led Janoušek, kterého poslal do brejku Kostka. Po parádním zakončení vedlo Nové Město 1:0. V 9. min. po hrubce Bláhy při snaze rozehrát za brankou se dostal ke kotouči Hamáček a na Rybína zívala prázdná branka – 1:1. Ve 12. min. připravil Kodym pro Petra superšanci, ale ten si na brankáři hostí vylámal zuby. O minutu později, když už byl strážce jaroměřské svatyně překonán, nezamířil do prázdné brány z ostrého úhlu dobře Fišer.

Druhou třetinu domácí odehráli ve velkém útlumu a nebýt Bláhy, mohlo být rozhodnuto. Ve 24. min. při oslabení Nového Města chytil Bláha jistý gól jaroměřskému Růtovi. Mezi 34. až 36. min. poslal sudí Padevět domácí čtyřikrát za katr a hosté měli více než dvě minuty k dispozici přesilovku 5 na 3. V nich se však hosté kromě nevyužitého Ježíkova samostatného nájezdu k ničemu nedostali. Když už se zdálo, že oslabení domácí přežijí, vytáhl se Praus až příliš k modré a toho využil Koblížek, přihrál volnému Rybínovi a bylo to 1:2.

Po několika sekundách od zahajovacího buly ve třetí části se prodral do šance Fišer, ale neuspěl. Ve 43. min. hráli domácí přesilovku, která vedla k vyrovnání. Řeháčkovu přihrávku z otočky od zadního mantinelu poslal Praus z první mezi nohy Macháně – 2:2. Rozhodnutí padlo v 55. min., když se vyhozený kotouč k Ježkovi, který našel na bližší tyči volné místo nad brankářovým ramenem – 3:2. Hosté se v závěru uchýlili k power play, ve které odvrátil prodloužení dvěma výbornými zákroky Bláha.

Pavel Biegl, trenér N. Města: Zápas to byl jak na houpačce. Po dobré první třetině jsme ve druhé, kde nás několikrát podržel Bláha, hráli ve velkém útlumu, abychom se zase ve třetí zvedli. “

Vlastislav Vondřejc, trenér Jaroměře: „Odehráli jsme výborné utkání, které mělo dvě třetiny naprosto vyrovnaný průběh. Myslím si, že jsme hráli pohlednější hokej, jenže Nové Město má ve svém kádru individuality, které dokáží trestat soupeřovy chyby, což se potvrdilo i v tomto utkání.“
Sestavy – Nové Město nad Metují: Bláha – Jakl, Kostka – Vantura, Dostál – Lochman, Dittrich – Janoušek, Fišer, Smolík – Řeháček, Ježek, Praus – Petr, Kodym, Hrabica. Jaroměř: Merkl, Koblížek – Novák, Ježík – Synek, Růta – Drašnar, Hamáček, Novotný – Verner, Rybín, Křepinský – Dudadík, Bujňák, Krause.

HC Náchod – HC Wikov Hronov 6:3 (1:1, 1:0, 4:2). V tradičním derby potřebovali Náchodští zvítězit, aby si uchovali naději na baráž o 2. Národní hokejovou ligu při případném zaváhání Nového Města nad Metují s Jaroměří, které se hrálo souběžně.

Už úvodní minuty přinesly několik vyloučení, oba brankáři však za svá zadá puk nepustili. První změna skóre přišla až v 11. min., kdy se na útočnou misi vydal domácí Kaválek a Náchod vedl 1:0. Ve 14. min. mohl vyrovnat Hudeček, ale v sólovém nájezdu na Navrátila nevyzrál. Zbytek třetiny opět rozkouskovala vyloučení na obou stranách, stav se ale do první sirény neměnil.

V úvodu druhé části sekl domácího Šotolu Kozák a v úvodu 3. min. si ke Kozákovi přisedl i Javůrek. V čase 3:00 trefil Šotola tyč a po půl minutě Komárek našel Škodu a Náchod znovu vedl – 2:1. Ve zbytku druhé třetiny se kromě vyloučeních na obou stranách nic zajímavého nedělo.
V úvodu třetího dějství ujel při oslabení hostující Hudeček, vystřelil a vyraženou střelu doklepl Šakarov – 2:2. O chvíli později ale Musil nahrál Škodovi a ten znovu převážil vedení na stranu Náchoda – 3:2. O dvě minuty později byl vyloučen Odl a po chvíli Škoda v oslabení zvýšil na 4:2. V polovině závěrečného dějství utkání zdramatizoval Kozák – 3:4. Ve 13. min. upravil Komárek na 5:3 a svou radost z dosaženého gólu vyjádřil skokem na plexisklo, které vypadlo a chvíli se nehrálo. V závěru zápasu se Hronovští odhodlali ke hře bez brankáře a Škoda svou čtvrtou brankou pečetil na konečných 6:3.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Naše poslední utkání sezony bylo v prvních dvou třetinách vyrovnané s mnoha šancemi na obou stranách. Ve třetí třetině jsme přidali na obrátkách a zápas rozhodli v náš prospěch. Výbornou práci korunovanou čtyřmi brankami odvedl Milan Škoda.“

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Z naší strany rozhodly hrubé chyby, které jsme vytvořili ve třetí části, v níž nám soupeř odskočil na 4:2. I když jsme byli i nadále aktivní, stejně jsme už se zápasem nic neudělali. Náchod vybojoval vítězství hlavně díky Jirkovi Navrátilovi.“

Sestavy – Náchod: Navrátil – Šotola, Odl – Chudý, Matalík – Michel, Fečo – Pavlík – Komárek, Čech, Musil – Vondřejc, Škoda, Špetla – Kaválek, Koutský, Leeder – Pinkava. Hronov: Balažík – Mlateček, John – Javůrek, Vaněk – Šakarov, Hudeček, Martin Franc – Matyska, Hajník, Rojšl – Komárek, Michal Franc, Kubeček. (pb, jk, mr)