Nové Město vyslalo na branku Třebechovic přes padesát střel

Náchodsko – V nedělním kole hokejové Krajské ligy mužů si upevnil vedení Náchod, který doma přehrál Dvůr Králové. Naplno se podařilo bodovat i Jaroměři, ta uspěla v Jičíně. Nedařilo se naopak Novému Městu, které prohrálo v Třebechovicích. V Třebechovicích se v sobotu představil Hronov, který v Krajské soutěži nasázel domácímu béčku desítku.

24.11.2015

NÁCHODSKÝ brankář Filip Luňák se v neděli proti Dvoru Králové opět několikrát vyznamenal, dvakrát sice inkasoval, přesto svůj tým dovedl k dalším třem bodům.Foto: Zdeněk Majer

KRAJSKÁ LIGA

HC Náchod – HC Dvůr Králové nad Labem 5:2 (0:1, 3:0, 2:1). Domácí nastoupili s cílem potvrdit dobrou hrou zisk tří bodů z Nové Paky. V brance stál od začátku zkušený Luňák, do sestavy se vrátili Hrach s Kosíkem, hrál junior Havrda. Stále chyběl Leeder, ke kterému se přidal Pánek, též nehráli Javůrek s Pressem. Hosté nastoupili v brance se Škopem, hráli zkušený kapitán Hamerský, Fořt, Polák a Veselý.

V úvodní části byl v 9. min. vyloučen domácí Ježek a na konci téže minuty zmařil hostům přesilovku svým faulem Rychtera. Ve 12. min. se dostal za obranu Dvora Valášek, blafákem si však na Škopa nepřišel. V polovině 13. min. hráli hosté přesilovku po faulu Vondřejce. Domácí oslabení ubránili a už se zdálo, že diváci do první přestávky branku neuvidí, jenže půl minuty před první sirénou propálil Luňáka hostující Rychtera – 0:1. „První třetina asi odpovídala stavu zápasu, protože nám chyběl pohyb a neměli jsme ani střední pásmo," ohlížel se za prvním dějstvím zápasu manažer náchodského týmu Ludvík Berger.

V úvodu druhé třetiny zazvonilo po ráně Stehna za Škopem břevno a pak domácí bez úhony ustáli vyloučení Kodyma. Vyrovnání přišlo v samém úvodu 29. min. z hole mladíka Havrdy, který doklepl kotouč za dezorientovaného Škopa – 1:1. V polovině téže minuty byl vyloučen hostující Komárek a v téže minutě Kodym založil útočnou akci, nahrál Ježkovi, který před Škopem viděl na pravém křídle najetého Valáška a Náchod vedl 2:1. Ve 39. min. nejprve v úniku neuspěl domácí kapitán Škoda, na konci téže minuty ale udeřila třetí náchodská lajna znovu, Vondřejc našel Škodu, ten nahrál do nájezdu Zemanovi, který svému centrovi předvedl, jak zakončit – 3:1. „Ve druhé třetině jsme jasně dominovali a zaslouženě jsme zápas zvrátili na svou stranu," chválil Ludvík Berger.

Ve třetí třetině se ve 25. min. zranil domácí Zeman a zápas pro něho předčasně skončil. Pak přišly dva fauly nejzkušenějších hráčů Náchoda, nejprve byl v polovině 47. min. vyloučen Kodym a v čase 47:00 následoval na trestnou svého centra Ježek. Hosté s nabídnutou šancí nepohrdli a v úvodu 49. min. se od modré prosadil Vítebský – 3:2. Jednobrankový rozdíl trval prakticky jen minutu, protože vracející se vyloučený Ježek dostal přihrávku na útočnou modrou, v brejku byl podražen Faltýnkem a sudí Veinfurter zkřížil ruce nad hlavou. K trestnému střílení se rozjel sám Ježek a ranou mezi betony nedal Škopovi šanci – 4:2. Gólová pečeť přišla stejně jako ve středu v Pace při hře bez brankáře, tentokrát z hole kapitána Škody – 5:2. „Ve třetí třetině se nám sice Dvůr přiblížil na jediný gól, což nebylo úplně příjemné, ale nakonec jsme zaslouženě vyhráli," dodal k utkání náchodský manažer.

Filip Luňák, trenér Náchoda: „Dnes jsme odehráli další těžký zápas s velmi kvalitním soupeřem. V první třetině jsme si hledali cestičku k překonání obrany soupeře, neudrželi jsme se na kotouči v útočném pásmu a nakonec ještě dostali smolný gól do šatny. Od druhé třetiny už jsme soupeři vnutili náš styl hry a dostali se rychle do vedení. Do třetí třetiny jsme šli s náskokem, ale také s respektem k síle soupeře. Po brance na 3:2 jsme naštěstí dali zásadní gól na 4:2 a zápas bezpečně dohráli. Klukům patří velká pochvala za podaný výkon a další cenné vítězství."

SK Třebechovice pod Orebem – Spartak Nové Město nad Metují 4:2 (1:0, 0:1, 3:1). Další trochu smolný zápas sehráli novoměstští Spartakovci v neděli na ledě Třebechovic.

Na první branku utkání se v Třebechovicích čekalo až do končící 18. min., kdy se prosazuje domácí Stříteský. Gólová odpověď hostí přišla až po polovině utkání, ve 33. min. srovnává stav na 1:1 Škoda.

O osudu zápasu tak rozhodla až třetí třetina. Hned v jejím začátku, ve 45. min., vrací domácím vedení Bohdanecký a v minutě následující Třebechovice odskakují na rozdíl dvou branek. Na 3:1 upravuje svou druhou brankou v zápase Stříteský. A aby toho nebylo málo, za dalších deset vteřin Filip zvyšuje na 4:1. Hosté už dokázali zápas pouze korigovat, necelých sedm minut před koncem snižuje na konečných 4:2 Bureš. Závěrečné minuty rozkouskovala vyloučení na obou stranách, stav se ale už nezměnil.

Milan Havrda, trenér Nového Města nad Metují: „Celý zápas jsme byli lepší, měli jsme 55 střel, jenže nás srazila střelecká nemohoucnost a tři hrubé individuální chyby."

HC Jičín – HC Jaroměř 2:6 (1:2, 0:4, 1:0). Utkání začalo ve svižném tempu, na úvodní branku se ale čekalo něco přes osm minut. To bezbrankovým skóre pohnul hostující Kocián a navíc v oslabení. Na trestné lavici totiž v té době seděl s dlouhým pětiminutovým trestem jeho spoluhráč Bujňák. O minutu později však domácí početní výhodu přece jen využívají, na 1:1 srovnává Nový. Na přelomu první a druhé desetiminutovky první části si Jaroměř vyzkoušela dvojnásobnou početní výhodu a naložila s ní parádně. Na konci kombinace Kotrče s Hamáčkem byl zakončující Růta, který upravuje na třetinových – 1:2.

Ze druhé části časomíra ukrojila jen 49 vteřin, když ji třetím gólem v domácí síti zastavuje Světlík – 1:3. Na 1:4 upravují hosté ve 32. min., když se do listiny střelců zapisuje Kocián. Dlouhou pětiminutovou přesilovku dostávají hosté v závěru druhé části, tu však zkrátil jen na tři minuty svým vyloučením Hlavnička. Více prostoru na ledové ploše svědčilo hostům, v končící 38. min. posouvá skóre zápasu už na 1:5 Růta. Po této trefě dochází ke změně v domácím brankovišti. Nový gólman Jičína však udržel čisté konto jen zhruba minutu a půl, v pokračující přesilovce Jaroměře ho v závěru třetiny překonává Křepinský – 1:6.

Třetí třetina přinesla už více boje a vyloučených a pouze jedinou branku. Tu měl na svědomí domácí Weiss, jenž uzavírá na konečných 2:6.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Na základě znalosti předností a slabin soupeře jsme plnili to, co na Jičín platí a po zásluze vyhráli. Zvláště ve druhé třetině to bylo velmi dobré a rozdíl ve skóre mohl být i vyšší. Bratrstvo kočičí pracky opět nezklamalo…"

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

SK Třebechovice pod Orebem B – HC Wikov Hronov 4:10 (1:5, 1:2, 2:3). Domácí měli doslova raketový vstup, už po 45 vteřinách se prosazuje domácí Erban – 1:0. Hronov srovnává skóre po trefě Daňa v 5. min. a v polovině 10. min. už zápas otáčí Glos – 1:2. O necelých dvacet vteřin později upravuje na 1:3 Knížek. Na 1:4 zvyšuje v končící 12. min. v oslabení Fišer a na třetinových 1:5 dává v 16. min. Jurča.

Šestou branku přidává Hronov v polovině zápasu zásluhou Fišera, vzápětí si jde na trestnou lavici odpočinou domácí Špička a jeho provinění trestá další brankou hostů Glos – 1:7. Poslední slovo však měli ve druhé části domácí, kteří minutu a půl před druhou sirénou snižují na 2:7.

Do třetí třetiny vstupují gólově hosté, kteří Fišerem zvyšují už na 2:8, vzápětí dostávají domácí možnost výhody dvou mužů v poli, což trestají – 3:8. Necelých deset minut před koncem pak Třebechovice korigují na 4:8: Závěr ale patří Hronovu, který trefami Dudadíka a Exnera uzavírá na konečných 4:10.

24.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Folklorní festival v Červeném Kostelci
23

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Vlčí hlídky budou hledat vlky. Houbaři na ně narazili, aniž by chtěli

Broumovsko - Důkazy o dalším rozmnožování vlků na Broumovsku ale i v dalších částech České republiky hledá Hnutí DUHA s pomocí dobrovolníků Vlčích hlídek.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.