Novoměstská stíhací jízda přišla příliš pozdě

Náchodsko – Krajská hokejová liga mužů pokračovala ve středu dalším mistrovským kolem.

23.10.2015

DVOU-ZÁPASOVOU neprůstřelnost náchodského brankáře Luňáka ukončil v polovině první třetiny novopacký Vacek.Foto: Zdeněk Majer

HC Náchod – BK Nová Paka 5:2 (2:1, 3:0, 0:1). Nová Paka v neděli doma potupila osmi góly velmi silný Dvůr Králové, a tak se museli mít domácí na pozoru.

Náchod ale nic nepodcenil a do utkání vstoupil velmi dobře. Už v polovině 5. min. udeřil gólově Ježkem, který byl na konci pohledné akce po spolupráci s Kodymem a Valáškem – 1:0. V 10. min. se proti pravidlům provinil domácí Pánek a hosté trestali Vackem – 1:1. Po dvou minutách hráli po nedovoleném zákroku hostujícího Spala přesilovku také Náchodští, ale na rozdíl od soupeře bez gólového efektu. Stejně se Náchodu vedlo i v polovině 18. min. po faulu Ersepky. Gólový zářez si schoval kapitán Škoda do poloviny poslední minutě první části, kdy tečoval Kodymovu ránu – 2:1.

Jak se domácím povedl vstup do první třetiny, tak se jim povedl i vstup do té druhé. Časomíra ukrojila jen minutu a 15 vteřin ze druhé části, když Pánek učebnicově zakončil svůj únik – 3:1. O dvacet vteřin později byl vyloučen domácí Javůrek. Po necelé minutě unikla ve vlastním oslabení dvojice Macháň – Valášek, první jmenovaný našel parádně Valáška a ten zvýšil na 4:1 pro Náchod. V úvodu 34. min. znovu Škoda tečoval ránu, tentokrát Srby a je to už 5:1.

V úvodu třetího dějství zazvonil na novopackou tyč domácí Javůrek. Ve 46. min. si v rozporu s pravidly počínal domácí Valášek. Na konci téže minuty vypálil od modré Kulhánek, Luňák sice zakročil, ale vyražený kotouč skončil k údivu všech v brance – 5:2. V 57. min. obdržel domácí Kodym nejprve desetiminutový osobní trest za protesty a následně i trest do konce utkání. Na konečném výsledku 5:2 se ale už nic nezměnilo.

Pavel Kodym, trenér Náchoda: „Ze zápasu jsme měli trochu obavy, ale myslím, že jsme to zvládli dobře. Po většinu zápasu jsme byli lepší."

Stadion Nový Bydžov – HC Jaroměř 3:5 (0:0, 1:2, 2:3). Hokejisté Jaroměře nedokázali vstřelit branku Náchodu a dlouho se střelecky trápili i v Novém Bydžově. Na druhou stranu však defenziva Jaroměře pracovala rovněž velmi dobře, proti Náchodu kapitulovala až v nastaveném čase a v Novém Bydžově trval bezbrankový stav až do poloviny zápasu. To hostující Kocián využívá početní výhodu při vyloučení domácího Mádle – 0:1. O chvíli později se však proti pravidlům provinil hostující Růta, o půl minuty později si navíc k němu přisedl spoluhráč Čtvrtečka a za dalších deset vteřin využívá výhodu dvou mužů v poli domácí Nedbal – 1:1. Na začátku 38. min. zatáhl za záchrannou brzdu domácí Novák a hlavní sudí zkřížil ruce nad hlavou. Nařízené trestné střílení proměňuje Vejman a vrací hostům vedení – 1:2.

Do třetího dějství vstupují hosté v početní výhodě a už po 21 vteřinách zastavuje časomíru třetí brankou Kocián – 1:3. Za další tři minuty později navíc hostující Hamáček posouvá skóre už na 1:4. V následující minutě jde však na trestnou lavici hostující Merkl a vteřinu po svém návratu na led snižuje na 2:4 Kozák. Klid na hokejky Jaroměře vrací v polovině 50. min. Kocián – 2:5. Závěrečné minuty byly oboustranně hodně nervózní, z čehož rezultovala vyloučení na obou stranách. Naposledy se mění skóre dvanáct vteřin před koncem řádné hrací doby, kdy domácí Věchet koriguje na konečných 3:5.

Pavel Biegl, trenér Jaroměře: „Po tomto utkání lze říci, že úvod sezóny, ze kterého jsem měl velké obavy, nám vyšel na jedna mínus. Bydžov svým výkonem potvrdil výsledky z předchozích kol a určitě bude patřit mezi favority soutěže. A samotné utkání? Výborná defenzíva podpořená bruslením a konečně nám tam taky něco spadlo. Mínusy? Zbytečné fauly holí, zvláště když víme, jak je soupeř na přesilovkách silný. Pak nás oslabení stojí moc sil… Domů vezeme zasloužené tři body."

HC Jičín – TJ Spartak Nové Město nad Metují 7:6 (1:0, 5:2, 1:4). V Jičíně došlo ve středečním podvečeru na střetnutí dvou týmů, které zatím ještě nebodovaly.

Důležitost tohoto zápasu dopadla na oba podobně, hodně nervozity, z čehož plynula častá vyloučení a hra rozkouskovaná neustálým přerušováním. Poprvé a naposledy se v první třetině mění skóre v začátku 9. min., kdy se v přesilové hře prosazuje domácí Vajsejtl – 1:0.
Ve druhé části se skóre mění podstatně dříve. Už po třech vteřinách druhé části se totiž provinil proti pravidlům hostující Hrabica, který tak ukončuje přesilovku svého týmu z konce první části a navíc po půl minutě využívá většího prostoru na ledě svou druhou trefou v zápase Vajsejtl – 2:0. Nové Město předvedlo hodně špatný vstup do druhé třetiny, v polovině 27. min. totiž Weiss zvyšuje na 3:0 a v končící 29. min. upravuje Nový už na 4:0. Naději pro hosty vykřesává v začínající 31. min. Dostál (4:1), jenže o půl minuty později vrací rozdíl na čtyři branky Nový – 5:1. Na konci 31. min. si navíc hostující Souček pomáhá proti pravidlům, následnou početní výhodu Jičína využívá po minutě Buchar – 6:1. Druhou trefu Spartakovců má na svědomí ve 33. min. Vlček, na 6:3 koriguje patnáct vteřin před druhou sirénou Prostředník.

Začátek třetí části byl opět ve znamení vyloučení na obou stranách, gólově se ale zápas začíná hýbat až v poslední pětiminutovce. Nejprve zvyšuje domácí Klaban na 7:3, vzápětí však Hrabica koriguje na 7:4. V polovině 57. min. končí zápas pro domácího Součka, který k trestu na 2+2 minuty vyfasoval ještě trest na pět minut a do konce utkání. A to se domácím málem stalo osudným. V polovině 59. min. totiž Šimončič snižuje na 7:5, a devět vteřin před koncem ukončuje bláznivé utkání trefou na 7:6 Hrabica.

Milan Havrda, trenér Nového Města nad Metují: „Zápas rozhodlo jedenáct minut ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali pět branek. Za stavu 6:1 pro domácí se ale vývoj zápasu úplně změnil, začali jsme bruslit, dostali soupeře pod tlak a snížili na rozdíl jediné branky. Bohužel ale náš finiš přišel moc pozdě." (jk, mr)

23.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

ČESKÁ výprava získala letos na Světovém žebříčkovém turnaji v lukostřelbě handicapovaných v Novém Městě nad Metují jednu zlatou medaili, a to díky Davidu Drahonínskému.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby