Novoměstský Spartak se musel sklonit před opočenskými Barony

Náchodsko – Krajská hokejová liga mužů přinesla v neděli třaskavé okresní derby, ale také domácí porážku Jaroměře. V krajské soutěži mužů se zrodilo první zaváhání dosud stoprocentního novoměstského Spartaku.

8.11.2016

Ilustrační fotoFoto: Petr Kraus

KRAJSKÁ LIGA

HC WIKOV Hronov – HC Náchod 3:5 (3:2, 0:2, 0:1)
Hronov tentokrát začal výborně a už po 30 sekundách lovil Mertlík puk ze své sítě. Po závaru před náchodskou brankou dorážel zblízka Glos – 1:0. V 6. min. dvojice Petr – Šejnoha jediného náchodského beka nepřelstila. Z protiútoku Macháňovo sklepnutí ze vzduchu jen těsně minulo branku domácího Mahdala. V 11. min. osamocený náchodský Škoda nedokázal přehodit beton domácího gólmana. Poté přišla výborná náchodská pětiminutovka, z náporu však hosté vytěžili pouze střelu Leedera nad horní tyč. V 16. min. Štelzig nedokázal vyhodit puk z obranné třetiny, Komárek ho o kotouč obral a předložil volnému Havrdovi. A ten se z voleje trefil – 1:1. Vzápětí byl vyloučen domácí Podzimek a po minutě ho k návratu vyzval Pánek, který švihem prostřelil Mahdala – 1:2. Za minutu nato však Podzimkovu střelu baseballovým úderem tečoval Dudadík a srovnal na 2:2. O pár sekund později Šejnoha nahrávkou zpoza branky našel Petra, a ten poslal Hronov znovu do vedení – 3:2.

Ve 24. min. dlouhý pas na útočnou modrou našel našlápnutého Glose, jeho blafák však Mertlík vystihl. V polovině utkání přišlo dlouhé obléhání hronovské branky, jenže Škoda puk za čáru nedopíchl. Vzápětí postupovali hned čtyři Náchoďáci na jediného beka domácích, Kodym však finální přihrávku promáchl. Z protiútoku Šejnoha vysunul Jurču, toho ale Mertlík skvěle vychytal. V 35. min. přišla nádherná kombinace druhého náchodského útoku. Na konci pohledné akce byl Pánek, který střelou do prázdné branky srovnal na 3:3. V 37. min. pykal Kodym, v oslabení měl obrovskou šanci Valášek, jeho střelu však ukryla lapačka Mahdala. Pak zbytečně fauloval i hronovský Glos, v přesilovce se mezi hronovskými beky protáhl Macháň a na vyrážečku zavěsil – 3:4. V poslední sekundě druhé třetiny měl vynikající příležitost Fišer, nepřehodil však pravý beton Mertlíka.

Ve 42. min. nájezd dvojice Fišer – Petr skončil opět jen v lapačce náchodského brankáře. Ve 48. min. střílel Komárek, puk se odrazil od zadního mantinelu a Havrda jej pohotově vrátil do sítě – 3:5. Hronov nesložil zbraně a bojoval. Minutu po gólu ujel Podzimek a zazvonil o tyč náchodské klece. Čtyři minuty před sirénou střílel Fišer úplně zapomenutý z prostoru mezi kruhy, náchodský gólman ale opět skvěle zasáhl. Vzápětí výborně hrající Petr tečoval zase jen do náruče Mertlíka. Labutí písní Hronova byla pěkná střela Vítka, která šla jen o fous vedle odkryté branky.

HC Jaroměř – HC Jičín 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Na úvodní trefu utkání se čekalo až do závěru prvního dějství, když předtím ani jeden z týmů nevyužil početní výhodu. Stav se tedy měnil při standardním počtu hráčů na ledě v 18. min., kdy se trefil domácí Lemberk. Vedení však nevydrželo domácím ani minutu a půl, na třetinových 1:1 srovnal Nový.

Podruhé v zápase šli domácí hokejisté do vedení v polovině utkání, kdy se prosadil Kocián – 2:1. Ani tentokrát se ale Jaroměř netěšila z vedení moc dlouho, o necelé čtyři minuty později vrátil utkání do rovnovážného stavu Nový – 2:2. O chvíli později se provinil proti pravidlům domácí Ježík a jeho provinění se neobešlo bez trestu. Dvě vteřiny před jeho návratem na ledovou plochu otočil kormidlem zápasu Houser – 2:3.

Hosté dostali možnost navýšit stav v úvodu třetího dějství, Růtovo vyloučení ale nevyužili a nepotrestali ani vyloučení Karla. Početní výhodu pak dostali také domácí, ale ani oni s ní gólově nenaložili. Jaroměř se však přece jen vyrovnání dočkala, když se v čase 55:40 prosadil Hlavnička – 3:3. Když už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, rozhodl v čase 59:26 jičínský Kysela – 3:4. Domácí v zoufalé snaze o vyrovnání odvolali na závěrečné vteřiny brankáře, jenže vteřinu před koncem řádné hrací doby inkasovali z hole Žďárského popáté – 3:5.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Baroni Opočno 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Dosud neporažený domácí Spartak tentokrát doma tvrdě narazil. Už po čtyřech minutách hry dostali hosté možnost trestného střílení, to však Rail neproměnil. Opočno to ale zase tolik mrzet nemuselo, protože šlo záhy stejně do vedení. Zkraje 8. min. byl vyloučen domácí Rojšl a po devatenácti vteřinách ho povolal zpět na led Srpek – 0:1. Vzápětí dostal možnost početní výhody Spartak, jenže ten ji nevyužil.

Na vyrovnání si tak museli domácí počkat až téměř do poloviny zápasu. V čase 28:50, kdy na trestné lavici seděl hostující Mervart, domácí srovnávají na 1:1. V témže čase, kdy padl vyrovnávací gól, navíc putoval na lavici hanby hostující Jakl a Spartak měl šanci zápas otočit. To se však nestalo. Naopak. Opočno se v oslabení opět ujímá vedení – 1:2. Definitivní ránu do vazu dostal Spartak ve 38. min. z hole Slezáka. Závěrečné dějství už branku nepřineslo, a tak si Opočno odváží z Nového Města cenné tři body. (mš, mr)

8.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.