HOKEJ: Novoměstští Spartakovci vyloupili Wikov arénu

Náchodsko – Druhé kolo měla o víkendu na programu krajská hokejová liga. Jaroměř doma přehrála Dvůr Králové, Náchod veze vydřené vítězství z Opočna, Novému Městu pomohli k výhře v Hronově přesilovky.

18.10.2010

Novoměstský kapitán Petr Ježek se vyhýbá jednomu z bránících hronovských hráčů. Prestižní derby pro sebe nakonec rozhodli hosté z Nového Města vítěznou trefou pět minut před koncem utkání. Foto: Jiří Mach

HC Wikov Hronov – Spartak Nové Město nad Metují 2:3 (1:1, 1:1, 0:1). Prvních šest minut se hra přelévala na obě strany, poté hosté dvakrát faulovali, ale výsledkem dvojnásobné přesilovky byla jen zmařená šance Fišera. Pak v oslabení ujel novoměstský Ježek, ale Svoboda kryl. V čase 11:19 po závaru před Bláhou Smolík přiklepl Fišerovi a ten před prázdnou klecí neměl problém – 1:0. Ve 14. min. při vyloučení domácího Matysky sehráli hosté nacvičenou přesilovku, Praus uvolnil Ježka a ten srovnal na 1:1.

V nástupu do druhé třetiny byl hronovský Kozák za faul se zraněním poslán na pět minut za katr a do konce utkání, vzápětí dostal za další faul Mlateček 2+2 minuty a Novoměstským se naskytla čtyřminutová přesilovka pět na tři. Ochotníci ale prakticky nepustili hosty do své třetiny. V polovině utkání i Hronov hrál přesilu o dva muže v poli, Borůvka našel volného Fišera a ten vymetl pavouky z levého okna Bláhovy klece – 2:1. Těsně před koncem třetiny byl vyloučen hostující Pour, ale v oslabení ujel všem Ježek a blafákem s jistotou překonal Svobodu – 2:2.

Po osmnácti sekundách třetí třetiny narazil soupeře na hrazení domácí Borůvka a také on obdržel trest 5 + OK. V oslabení opět ujel rychlík Fišer, ale Bláha vykopl pravým betonem. Hosté v závěru utkání přidali, dobře bruslili a domácím po řadě ubráněných oslabení chyběly síly. V 54. min při vyloučení Rojšla hosté sehráli opět skvěle přesilovku, Ježek adresoval přihrávku zcela volnému Dittrichovi a ten do odkryté branky lehce zavěsil – 2:3.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Utkání rozhodly dva faktory. Naše neproměněné šance, jichž jsme měli přehršel a dále naše velká nedisciplinovanost. Tolik zbytečných faulů a z toho pramenících vyloučení nemůže žádný mančaft bez pohromy přestát.“

Václav Ježek, trenér N. Města: „Toto utkání muselo být pro diváky ve Wikov aréně hodně zajímavé. Velice pohledné akce zůstaly na obou stranám nevyužity díky výborným zákrokům brankářů. Stínem utkání je ošklivé zranění Davida Reichmanna v obličeji s následným ošetřením v nemocnici. Jsme velice rádi za vydařený vstup do sezóny a zveme diváky na další atraktivní utkání proti Baronům z Opočna.“

Sestavy – Hronov: Svoboda – Hornyš, Borůvka – John, Daňo – Fink, Mlateček – Ropický, Hubáček, Šakarov – Kozák (21. Franců), Fišer, Smolík – Rojšl, Matyska, Perutek. N. Město: Bláha – Jakl, Šnejdr – Pour, Hejduk – Plíhal, Burdych – Praus, Ježek, Reichmann – Potůček, Kodym, Janoušek – Řehák, Chmelík, Dittrich – Junek.

HC Jaroměř – HC Dvůr Králové 4:2 (0:1, 2:0, 2:1). Hned v 1. min. předvedl domácí Ježek, debutující v mistrovském utkání, po brejku hostí fantastický zákrok. Jaroměř se jinak do svého soupeře zakousla, nápor zastavil Dušička faulem a starý lišák na lavičce Dvora, trenér Hrubý, jenž si vyžádal oddechový čas. Po jeho uplynutí najel hlavní rozhodčí do rýhy, udeřil se do hlavy a zápas pokračoval pod dohledem zbylých dvou sudí. Poprvé se skóre měnilo ve 12. min., když se prosadil hostující Rychtera. Závěr třetiny měli Dvoráci k dobru dvojnásobnou přesilovku, tu ale nevyužili.
Od druhé třetiny do zápasu nastoupil čárový rozhodčí Tomáš Veselý a pásky hlavního si vzal Jan Petr. Druhou přesilovku pět na tři hrál Dvůr od 24. min. s výsledkem stejným, jako v první třetině. Navíc Koblížek při návratu z trestné lavice vyrovnal na 1:1. O další potlesk se zasloužil jaroměřský mladíček v brance ve 36. min., kdy otočil skóre na stranu Jaroměře po přihrávce Rudolfskému – 2:1.

Při nástupu do třetí části dovršil hattricku Novotný, ale bohužel v počtu vyloučení. Nabídnutá šance na vyrovnání se Dvoru zvýšila při následném vyloučení Kotrče, ale minutu šestnáct pět na tři domácí ubránili. A co víc. Po návratu z trestné lavice do čtyř připravil Novotnému pozici Hamáček – 3:1. V 51. min. vyrazil Ježek střelu Hamerského jen před brankoviště, kde byl pohotový Všetečka – 3:2. V čase 58:56 si vyžádali domácí oddechový čas. V čase 59:36 hosté zkusil power play a z trestné lavice vrátíc se Růta pečetil do prázdné branky domácí vítězství.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Z herní převahy v první třetině jsme vytěžili pouze gól ve vlastní síti. Dvoráci dokázali nahradit tréninkové manko bojovností, a tak se odehrál zcela vyrovnaný zápas. Ve středu bude derby s Náchodem rozhodně o něčem jiném.“

Sestava Jaroměře: Ježek – Koblížek, Dostál – Kotrč, Ježík – Ma. Kukal, Růta – Hamáček, Novotný, Vejman – Svoboda, Křepinský, Synek – Krause, Rudolfský, Jirásek – Karel.

HC Opočno – HC Náchod 2:4 (0:2, 2:0, 0:2). V úvodních minutách byli aktivnější hosté, Biegl v brance Opočna byl ale pozorný. Vedení Náchodu přinesla až rána Chudého od modré po nahrávce Nováka v 8. min. – 0:1. Druhý náchodský úspěch přišel v 16. min., kdy M. Koutský našel rozjetého Jurču, který nedal Bieglovi šanci – 0:2.

V prostřední části hosté začali vlažně, na což krutě doplatili. Ve 23. min. hbitý Rail pohotově využil nedůrazné rozehrávky Navrátila a snížil na 1:2. Tentýž hráč ujel v 5. min. po pravé straně, na modré upadl, ale ještě stačil přistrčit kotouč našlápnutému Slezákovi a ten střelou příklepem nedal Navrátilovi šanci – 2:2.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji hosté z Náchoda, když nejprve Novákova střela olízla horní tyč. Pak dostala postupně obě mužstva výhodu dvojnásobných přesilových her, brankově se ale neurodilo ani na jedné straně. Rozdílová branka z hole Javůrka přišla v 58. min., když obkroužil Bieglovu svatyni a skóroval – 2:3. V úvodu poslední minuty přišel ještě faul Jurči a při hře domácích bez brankáře využil Komárek spolupráce Nováka s Hudečkem a trefil zcela opuštěnou branku – 2:4.

Aleš Hynek, manažer mužstva: „Vítězství se nerodilo lehce. Soupeř nám dnes nedal nic zadarmo. Po první třetině, kterou jsme vyhráli 2:0, jsme ve druhé po našich dvou hrubých chybách při rozehrávce nechali soupeře vyrovnat a pustli ho tak do hry. Třetí třetina to byl už jenom souboj našich útočníků s brankářem Opočna Bieglem. Povinné body jsou doma. Teď se musíme soustředit na první domácí utkání s Jaroměří.“

Sestava Náchoda: Navrátil, – Chudý, Javůrek – Pavlík, Novák – L. Koutský – Verner, Pišta, Komárek – Škoda, Vondřejc, Hudeček – M. Koutský, Jurča, Drašnar – Popek.

Další kolo, ST 18.00: Náchod – Jaroměř, N. Město – Opočno, N. Paka – Hronov, N. Bydžov – Třebech. (mš, jv, jk)

18.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

zelenina, ilustrační foto

Tipy pro miniaturní zahradu

Na konci života nemusí být člověk sám a umřít může mezi svými

Královéhradecko - Ukončení léčby. To jsou slova, která nechce slyšet nikdo, ale přesto je musí lékaři z hradecké fakultní nemocnice mnohdy vyslovit.

Už je jasno. Česká Skalice si na podzim zahraje I. B třídu

Náchodsko - Fotbalisté Zábrodí mají tři kola před koncem soutěže už jen teoretickou naději na záchranu.