O třetím místě Náchoda a čtvrtém Jaroměře se rozhodlo už před čtrnácti dny, páté místo vybojovala v neděli Nová Paka, šestý skončil Dvůr Králové. Boj o sedmé místo zvládl lépe Hronov, který sice v neděli v Opočně vysoko prohrál, ale díky výhře v domácím prostředí se v Opočně prodlužovalo a v něm rozhodl hronovský Šakarov.

Finále:

Spartak Nové Město nad Metují – SK Třebechovice 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) – stav série 2:2. Utkání začali domácí o poznání aktivněji než zápasy předešlé. Po pěti minutách měl hostující gólman Petrů na kontě již sedm ostrých zákroků. Ve 2. min. prověřili brankáře Petr se Šnejdrem. Pak Hejdukovu střelu Petrů neviděl a skončila mu na rameni. Následně si poradil s Pištovou ranou z úhlu a odražený kotouč po Šnejdrově bombě dorážel Hejduk do betonu. V témže střídání vyrostl před očima Hejdukovi strom… Když se Třebechovice poprvé dostaly k domácím do pásma, ujaly se hned vedení. Po Dostálově přihrávce na slepo udělal Dittrich nepochopitelnou chybu a Hloušek snadno skóroval. Po nevyužité přesilovce přišla druhá pohroma v čase 9:10. Šnejdr nechal za sebou Rejzka, který blafákem překonal Bláhu – 0:2. Pak v dobré pozici slabě vystřelil Dittrich. Na konci domácího oslabení za faul Beneše přišel další faul, ale ze strany Třebechovic a ještě při hře 4 na 4 po vyhraném buly střelu Dostála od modré tečoval Praus – 1:2. Po chvíli opět Praus rozvlnil síť, ale pouze boční. Pak Beneš udržel útočné pásmo a Ježek při objetí branky chytře posouval zpět na první tyč. Praus však mířil z úhlu do tyče odkryté branky. Ve 20. min. neproměnil Ježek samostatný nájezd.

Druhá třetina domácím hokejistům patřila úplně, chyběly tomu jen branky. Již ve 21. min. pálil z první Dittrich, třebechovický gólman Petrů s velkým štěstím kryl. Ve 24. min. se protáhl Ježek kolem Suchého, ale z úhlu mířil vedle. Pak Petr střílel na bližší tyč vedle. V sílícím novoměstském tlaku zapomněl Beneš za sebou Kosinu, ale ten nájezd z úhlu neproměnil. V 27. min. dával do šance na osu Řehák Chmelíkovi, ale přihrávka byla o centimetry delší. V polovině zápasu neměl při golfovém pokusu seřízená mířidla Praus. Pak se otevřela cesta třebechovickému Luštincovi, ale ve finále si vedl jako Praus. Od 31. min. domácí opět soupeře mačkali. Praus promáchl u zadní tyče Dittrichovu nabídku. Po buly se dostal do šance Pišta, ale měl to na dlouhou hůl. Pak přišly dvě příležitosti Petra. Následně Beneš dvakrát provětral lapačku Petrů. V přesilovce ze 34. min. minul před prázdnou klecí skákavý puk Petr. Na druhé straně Beneš na poslední chvíli nadzvedl Hofmanovi při zakončení hůl.

Třetí třetina začala hrou ve čtyřech, protože přesilovku zhatila nepřesnost na modré a následný vynucený faul Plíhala. Ve 42. min. nastřelil Mareček Bláhovi rameno. O minutu později domácí hráli neplodnou přesilovku. Ve 46. min. Spartakovci zatáhli kotouč do útočné třetiny málo hluboko a při jeho ztrátě dostal na druhém mantinelu přihrávku rozjetý Rejzek, kterého mohl Šnejdr jen těžko stíhat. Rejzek se bohužel pro domácí trefil golfem excelentně – 1:3. Od té chvíle domácí začali hrát v křeči a hosté poměrně bez potíží kontrolovali hru až do samého závěru, čemuž napomohla i dvě novoměstská oslabení. V závěru domácí přece jen zabrali a při vyloučení Poláka na 2+2 při power play měli dvě obrovské šance, když kotouč poskakoval po brankové čáře. U nich to však skončilo a tak je stav série vyrovnán.

Pavel Biegl, trenér N. Města: Biegl: „Paradoxně zápasy, ve kterých měl herně navrch soupeř, jsme vyhráli a dnes, když jsme byli lepším týmem, jsme prohráli. Nezbývá nám nic jiného, než se zkoncentrovat na poslední dvě třetiny…“

Sestava N. Města: Bláha – Beneš, Dostál – Plíhal, Jakl – Šnejdr – Dittrich, Ježek, Praus – Petr, Kodym, Pišta – Hejduk, Chmelík, Řehák.

O 7. – 8. místo:

HC Opočno – HC Wikov Hronov 11:4 (2:2, 5:1, 4:1). V Opočně začali lépe hosté, kteří se už ve 3. min. ujali brankou Matysky vedení 1:0. O 26 vteřin už vedli Ochotníci o dva góly, když se prosadil Kozák. Na začátku osmé minuty však domácí snížili a ve 13. min. opočenský Židík uzavřel gólový účet první třetiny vyrovnávací brankou na 2:2.

Ve druhé třetině domácí rozpoutali peklo a brzy také rozhodli o osudu utkání, nikoliv však série. Ve 22. min. domácí otočili výsledek a na 4:2 upravovali o dvě minuty později. Ještě před polovinou zápasu zvyšovalo Opočno na 5:2. Dva slepené opočenské góly ve 36. a 37. min. znamenaly posun skóre už na 7:2. V poslední vteřině druhé dvacetiminutovky pak hostující Hornyš upravoval na 7:3.

Ze třetí části ještě neukrojila časomíra ani minutu a Hronovští snížili na 7:4. Opočno ale žádné komplikace nepřipustilo a dvěma góly ve 48. min. zvyšovalo už na 9:4. Jubilejního desátého gólu dosáhlo Opočno ve 54. min. a na konečných 11:4 uzavřeli domácí o minutu později.
Protože však první zápas skončil v Hronově vítězstvím domácích, došlo bez ohledu na skóre na prodloužení. To trvalo jen minut a sedm vteřin, když se prosadil Hronovský Šakarov a rozhodl tak o konečné sedmé příčce pro svůj tým.

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Nastoupili jsme úplně v pohodě, protože to, co vymysleli pánové Gábor, Štumpf a spol na svazu, nám to umožnilo. Zápas jsme odehráli tak, jak jsme ho odehráli. Soustředili jsme se v něm na prodloužení, což nakonec vyšlo.“

Sestava Hronova: Svoboda (25. Exner, 55. Svoboda) – Štelzig, Hornyš – Rojšl, Kubeček – Ropický, Šakarov, Matyska – Mi. Franc, Boroš, Kozák – Majer, Ansorge.