Plný počet bodů brala jen Jaroměř

Náchodsko – Krajská hokejová liga mužů pokračovala ve středečním podvečeru dalším mistrovským kolem.

4.11.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/repro

V něm z regionálního trojlístku naplno bodovala pouze Jaroměř, která zápas s Novým Bydžovem zlomila ve druhé třetině. Náchod vyhrál až v nájezdech a Hronov prohrál v prodloužení.

HC Jaroměř – HC Nový Bydžov 5:3 (1:1, 4:2, 0:0)
Hosté začali v Jaroměři svižně a od začátku zatlačili domácí do jejich třetiny. V čase 1:28 využil domácího zaváhání přesně střílející Černý – 0:1. Od poloviny třetiny přebrali otěže utkání do svých rukou domácí a v 17. min. se Jaroměř dočkala zaslouženého vyrovnání. O to se postaral Hamáček, jenž si vychutnal brankáře Veselého – 1:1.

Druhá třetina byla především v režii Jaroměře. Ve 22. min. napřáhl Koblížek a propálil vše, co mu stálo – 2:1. Ve 26. min. dal Jaroměři dvoubrankové vedení Kocián, který se trefil od levého mantinelu přesně pod ruku Veselého – 3:1. Vzápětí se však hosté tečí Šimůnka vrátili do hry – 3:2. Domácí však rychlé snížení nepoložilo a naopak sami zápas rozhodli. Ve 29. min. vrátil Jaroměři dvoubrankové vedení Lemberk a v minutě následující sehráli ukázkově situaci dva na brankáře Vejman a zakončující Krause – 5:2. Za Bydžov se ještě stihl před druhou sirénou trefit Fiala, ale to bylo ze strany Bydžova vše – 5:3.

Ve třetí třetině mohli domácí své vedení několikrát pojistit, jenže si vždy vylámali zuby na dobře chytajícím Veselém. Protože se ale neprosadil ani Bydžov, zůstaly tři body zaslouženě v Jaroměři.

SK Třebechovice pod Orebem – HC Wikov Hronov 4:3 po prodl. (0:0 2:1 1:2 – 1:0)
První třetina přinesla v Třebechovicích spíše taktickou bitvu, v níž nechtěl ani jeden z týmů udělat chybu. I proto skončila první část bez branek.

Bezbrankové skóre se změnilo až ve 26. min., kdy domácí využili přesilovou hru. To se Wolf dokázal prosadit přes hronovského obránce, jenže ztroskotal na Kubečkovi, na dorážku Hubáčka ale už byl hronovský gólman krátký. V polovině zápasu Hronov promrhal výhodu dvou mužů v poli, ale ve 35. min. se už vyrovnání dočkal, když z dorážky vyrovnával Perutek – 1:1. Nerozhodný stav ale vydržel jen tři minuty. Domácí dobrým napadáním získali v útočném pásmu puk, ten se dostal k Maršovi, jenž propálil Kubečka – 2:1. Následně domácí příznivci opět trnuli při dvojnásobném oslabení svého týmu, ani druhou přesilovku pět na tři ale Hronov nevyužil.

Co se hostům nepovedlo v závěru druhé třetiny, to se jim povedlo v úvodu té třetí. Třebechovickou chybu v rozehrávce a nedůraz u branky využil ke srovnání Vítek – 2:2. Remízový stav mohl ve 43. min. změnit domácí Wolf, jenže trefil jen tyč hronovské branky. Konstrukci branky orazítkoval v 50. min. také hostující Šejnoha. V 54. min. se domácí Marša po dorážce již z gólu radoval, rozhodčí ale puk za brankovou čárou neviděli. V 56. min. již nikdo nemohl zpochybnit gól z hole Bohdaneckého – 3:2. V 59. min. byl při zakončení faulován domácí Wolf a sudí zkřížil ruce nad hlavou. V samostatném nájezdu pak Wolf trefil horní tyč hronovské branky. V poslední minutě řádné hrací doby se na modré čáře srazili dva domácí beci a z následného protiútoku Hronov poslal zápas do prodloužení – 3:3.

To netrvalo dlouho, po půl minutě se ze středního pásma rozjel Marša a střelou zpoza obránce na vzdálenější tyč překvapil hostujícího brankáře – 4:3.

„Škoda, že jsme všechny čtyři branky domácím připravili sami. Jinak jsme dnes s bodem spokojeni, po základní době byla remíza spravedlivá," je přesvědčen hronovský trenér Pavel Biegl.

HC Náchod – BK Nová Paka 3:2 SN (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
V první třetině hrály prim obrany v čele s pozornými brankáři. Ten hostující měl štěstí už v 5. min., kdy si pas od Komárka převzal Valášek, rozhýbal si gólmana, jenže bekhendem jeho branku minul. V závěru první části se ve velké šanci neprosadili nejprve Kodym a po něm ani dorážející spoluhráč Janoušek. „Utkání jsme začali dobře, v první třetině jsme měli šance, jenže jsme je nedokázali proměnit," litoval manažer náchodského HC Ludvík Berger.

Ve druhé periodě ukázal své gólmanské kvality domácí Metlík, na něhož si ve 24. min. nepřišel obávaný novopacký snajpr Ukhin. V úvodu 25. min. byl trestán nedovolený zákrok domácího Vernera a na konci téže minuty dělovka Kulhánka zvonila o tyč Mertlíkovy branky. Z vedoucí branky se hosté radovali až těsně před polovinou zápasu, kdy Mertlíka překonal Hloušek – 0:1. Vedení ale Nové Pace vydrželo jen dvě minuty, to přihrávku Janouška přetavil ve vyrovnání Kodym – 1:1.

Vstup do třetího dějství se domácím nevydařil. Na konci 44. min. vrátil hostům vedení T. Kadeřábek – 1:2. V polovině 47. min. se faulem provinil hostující Pour, po necelé minutě založil akci Pánek, Kodym našel Macháně a Pour se mohl opět vrátit do hry – 2:2. Další branka již nepadla a muselo se hrát opět prodloužení. „Ve třetí třetině jsme měli zápas ve svých rukou. Vytvořili jsme si spoustu šancí, zvonily tyče, jenže se od nás odvrátilo štěstí," dodal Berger

V prodloužení se nerozhodlo ani při vyloučeních domácích Komárka a Plíhala. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V první sérii neuspěl domácí Macháň ani hostující T. Kadeřábek. Stejně si vedli Kodym s J. Kadeřábkem. Pak skóroval domácí Hlavatý a Ukhin na Mertlíka nevyzrál, což znamená bonusový bod pro Náchod.

„V nájezdech se na rozdíl od zápasu ve Dvoře přiklonilo štěstí k nám. Výborně nám zachytal Mertlík, kterému kryl záda mladý junior Petr Lukáš. V celkovém pohledu jsme byli lepší, jenže nedáváme šance," mrzí Ludvíka Bergera. (dop, mr, jk)