HC Opočno – HC Jaroměř 2:5 (0:1, 1:3, 1:1) – stav série 0:1. V jaroměřské sestavě chyběli nemocní Ježek, Roman Svoboda a Merkl. Dále potom Hloušek, Martin Kukal a oba dorostenci Pekárek a Kocián, kteří hráli za svou věkovou kategorii finále 1. krajské ligy dorostu. Naopak po trestu se do sestavy vrátil Tomáš Vejman.

Do první šance utkání se dostal v 5. min. hostující Křepinský, gólem však neskončila ani Vejmanova dorážka. Tomu se nevedlo ani v 8. min. střelou z otočky. Průnik Svobody po křídle skončil střelou do lapačky brankáře. V 10. min. opočenský brankář chytil i rychlou akci Synka s Vejmanem. S druhým přečíslením si již neporadil a najíždějící Koblížek Hamáčkovu přihrávku proměnil ve vedoucí gól – 0:1. První třetina na převahu vyzněla jasně pro Jaroměř. Největší šanci mělo Opočno v 18. min. a tu s jistotou Ježek chytil.

V úvodu druhé třetiny Jaroměř nesehrála dobře přesilovku. Ve 26. min. si dali repete se stejným výsledkem a navíc se ještě domácí dostali dvakrát na dostřel Ježka. Od úvodu druhé třetiny se hodně vylučovalo, ve 29. min. hráli domácí téměř minutu pět na tři, Ježek podržel spoluhráče jistými zákroky. Aktivita se domácím vyplatila a ve 35. min. vyrovnal na 1:1 Lukáš Žid. Domácí se radovali pouze pár vteřin, protože nejprve Čapek důrazem na brankovišti vsítil druhý gól a po rozehrání se trefil potřetí Křepinský – 1:3. Od gólu Opočna neuběhla ani minuta. Čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat a Rudolfský ho jako na zlatém podnose připravil pro Vejmana.

Zkraje třetí části připravil Jiráskovi gólovku Hamáček, ten si však nedokázal kotouč na holi srovnat. V čase 47:58 nejprve Franc fauloval u mantinelu Karla, za další protesty pro něho utkání skončilo. V 51. min. přehnal důraz na brankovišti Dudadík, dostal 2+2 minuty za hrubost, a jelikož již na trestné lavici seděl Novotný, domácí hráli přesilovku pět na tři. A hráli ji dobře, neboť Přibyl snížil na 2:4. V čase 55:57 oslabil Dudadík zbytečně mužstvo podruhé. Přesně v půlce trestu dvakrát výtečně zasáhl Ježek. V čase 58:44 udělal tečku za zápasem Novotný, kterému zpoza branky přihrál na jeho gól Hamáček.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Po herní pauze se nedal očekávat bůhvíjaký výkon a navíc v zápase o 5. – 8. místo. Přesto si hráči zaslouží pochvalu za přístup, tedy ti, kteří v Opočně hráli a dovedli utkání do vítězného konce.“

Sestava Jaroměře: Ježek – Koblížek, Kotrč – Synek, Růta – Chýlek, Dudadík – Jirásek, Novotný, Hamáček – Vejman, Křepinský, Rudolfský – Ma. Svoboda, Karel, Čapek.

HC Náchod – SK Třebechovice pod Orebem 5:8 (0:2, 2:1, 3:5) – stav série 0:1. K úvodnímu zápasu play out nastoupili domácí bez Nováka, Pišty, Drašnara a Popka, v sestavě se pomalu zabydlují junioři Kosík se Zemanem.

Začalo se hrát podle not Náchoda, když v úvodu 2. min. Komárek prozkoušel dvěma střeleckými pokusy P. Lochmana. Úvodní desetiminutovku prošpikovaly fauly na obou stranách, oba brankáři ale své týmy drželi. Na první gól se v Náchodě čekalo do desáté minuty, za domácí obranu se dostal hbitý Branda a otevřel gólový účet zápasu – 0:1. Ve 12. min. opakovaně pálil Komárek, vyrovnání se diváci nedočkali. V počátku 18. min. přišel nedovolený zákrok Tomáška a po 74 vteřinách znovu Branda využil zmatek v domácí obraně a v oslabení upravil na 0:2.

Do druhé třetiny vlétli domácí s elánem a výsledkem byla Chudého kontaktní branka z 28. sekundy, když se domácí bek řádně opřel do rány na modré čáře – 1:2. Na konci téže minuty domácí Škoda orazítkoval pravou tyč branky Lochmana. V čase 23:00 vystřelil Mareček a odraženou ránu uklidil do domácí branky Hloušek – 1:3. Ve 32. min. se šikovně protáhl hostující obranou Zeman, ale v zakončení mu již chyběl důraz. Po chvíli Verner našel Hudečka, který snížil na jednogólový rozdíl – 2:3. Vyrovnání viselo ve vzduchu ve 33. min. Komárek trefil břevno Lochmanovy svatyně. Ve zbytku třetiny došlo opět na několik vyloučení, stav se ale do konce druhé třetiny neměnil.

Po půl minutě třetí části hosté zahrozili Rejzkem, Navrátil byl na místě. Ve 46. min. přišla parádní kombinace třetí domácí útočné řady, když akci zahájil dlouhým pasem Javůrek, pak Zeman nahrál před Lochmanem Leederovi, ten mu zpět vrátil před opuštěnou klec a bylo po zásluze vyrovnáno – 3:3. Pak domácí nepochopitelně zvolnili nasazené tempo a hosté Smutným krutě ve 49. min. trestali – 3:4. Po dalších 23 sekundách Hloušek doklepl ránu Brandy a vyhnal Navrátila z klece – 3:5. Na jeho místo se postavil Vtípil. V 51. min. přišel nedovolený zákrok domácího Vondřejce a tři sekundy po jeho návratu i Šotoly. Na konci 55. min. puk za Vtípila dopravil Anděl – 3:6. O chvíli později zvýšil zkušený Rejzek na 3:7 a domácí šance braly pomalu za své. Jenže pak se v průběhu minuty podařilo Náchodu dvakrát skórovat, nejprve v čase 57:38 snížil Zeman, po chvíli nekompromisně Komárek a vykřesal pro domácí trochu naděje – 5:7. V závěru utkání se domácí trenéři odhodlali ke hře bez brankáře. V úvodu poslední minutu hostující gólman se štěstím vyrazil ránu Vondřejce. Devět sekund před sirénou rozhodl nejlepší hráč hostů Branda a jejich vítězství – 5:8.

Sestava Náchoda: Navrátil (50. Vtípil) – Chudý, Kosík – Pavlík, Šotola – Verner, Vondřejc, Hudeček – Škoda, Komárek, Jurča – Leeder, Javůrek, Zeman. (jv, jk)